Yavru Köpek Konservesi

(26)

Yavru köpeklerinizin damak zevkinin ve yeme alışkanlığının oluşmasında yaş mamaların önemi büyüktür. Köpek konserve mamaları yavru köpeklerinizin besinlere daha kolay alışmasını ve dişlerinin gelişmesine yardımcı olur.

Devamını Göster »

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!
TÜKENDİ!
Yakında tekrar gelecek! Haber almak için tıklayın.

Yavru Köpek Konservesi

Yavrunuzla ilk buluşmanız yepyeni heyecanları ve soru işaretleri beraberinde getirir. Onun eksiksiz ve dengeli bir şekilde beslenmesi adına gelişim dönemine, ırkına ve aktivite düzeyine uygun mama seçimi yapmanız yerine getirmeniz gereken en büyük sorumluluklardan biridir. Kuru mamalar sundukları maliyet avantajı ve kolay saklanabilmeleri gibi çeşitli nedenlerle tercih edilseler de yavru köpek konserve mamaları ile de beslenmeleri zenginleştirilebilir. Konserve mamalar kutu ya da poşetlerde satışa sunulmakta ve kaliteli protein kaynakları ile besin değerleri arttırılmaktadır. İçeriklerinde yavruların gelişim süreçlerinde önemli rol oynayan mineral ve vitamin çeşitleri de bulunduğundan veteriner hekimlerin de görüşleri alınarak beslenme düzenlerine eklenmeleri önerilmektedir.

Yavru köpek konserve mamaları tek başlarına da kuru mamalar karıştırılarak da verilebilmektedir. Islak mamaya bayılan yavrular özellikle iştahsızlık sorunu yaşadıklarında bu besinlerle ihtiyaçları olan besin maddelerine en keyifli şekilde ulaşabilirler. Ancak her zamanki gibi mama seçimi ve miktar belirlenmesi konusunda dikkatli olunmalıdır. Onun ırkı, aktivite düzeyi ve genel sağlık durumu verilmesi gereken yaş mama miktarını ve hatta içeriğini değiştirebilir.

Yavru Köpek Konservesi Çeşitleri

Dostlarımızın en önemli gelişim dönemine özgü gereksinimlerinin eksiksiz karşılanması adına geliştirilen yavru köpek konservesi çeşitleri hem farklı lezzetlerde üretilmekte hem de farklı amaçlara göre formüle edilebilmektedir. Yine de bu ürünlerin beslenmeyi tamamlayıcı nitelik taşıdığı unutulmamalıdır. Özel bir sağlık sorunu bulunmayan ve kuru mama yiyebilecek dostlarımız için sürekli yaş mama verilmesi sık tercih edilen bir durum değildir. Kuru mamalara göre çok daha lezzetli olan ve dostlarımızın bir solukta yedikleri yaş mama çeşitleri kuru mama yerken iştahlarını azaltabilir, hatta kuru mamaya karşı direnç göstermelerine neden olabilir. Bu nedenle, özel bir durum söz konusu değilse, yavru köpek konserve mama çeşitlerinin kuru mamalardan soğutmayacak ölçüde verilmesi tavsiye edilir.

Petlebi.com üzerinden dostlarınızın ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayacak konserve mamalara erişebilirsiniz. Sağlıklı ve güçlü bir şekilde büyümeleri adına seçimlerinizi şekillendirebilir, %100 orijinal ürün garantimizden ve ürün çeşitliliğimizden yararlanarak sipariş verebilirsiniz. Saniyeler içerisinde Hill's, EuroDog, Chef's Choice ve Pedigree gibi markaların yavru köpek konservelerini inceleyebilir, dostunuzun damak zevkini geliştirecek seçimler yapabilirsiniz.

Yavru Köpek Konservesi Faydaları

Anne sütü emmeyi bırakan ve sütten kesilen yavruların bağışıklık sistemlerinin güçlenmesi için dengeli ve eksiksiz beslenmeleri gerekir. Ancak sütten kuru mamaya doğrudan geçiş yapılması tercih edilen bir yöntem değildir. Bu ani geçiş onların hem çiğneme hem de sindirim sırasında zorlanmasına neden olabilir ve iştahlarının azalmasına yol açabilir. Yavru köpek konserve mamaları yumuşak kıvamları ve baş döndürücü lezzetleri ile dostlarımızın geçiş aşamasında almaları gereken tüm besinleri karşılamalarını kolaylaştırır.

Yaş mamaların bir diğer faydası yüksek oranda protein içermeleridir. Protein yavruların kas gelişimini, kırmızı kan hücresi yapımlarını, DNA sağlıklarının korunmasını ve kemiklerinin güçlenmesini sağladığı için yaş mamaların yavru beslenmesindeki öneminin göz ardı edilmemesi gerekir.

Yaş mamalar çok lezzetlidir. Güçlü aromalara ve iştahsız dostlarımızın dahi iştahla yiyebileceği özelliklere sahiptir. Bu nedenle az beslenen ve az beslendiği için gerekli besinleri alamayan dostlarımızın güçlenmesi için oldukça değerlidir.

Köpekler avcı genlerine sahip canlılardır. Sürekli aynı lezzetlerle beslenmeleri onların doğalarına aykırıdır. Kuru mamalar faydalı olsa da düzenli olarak verildikleri için belli bir süre sonra onların sıkılmasına neden olabilir. Konserve mamalar bu açıdan yaklaşıldığında da onların ihtiyaç duydukları lezzet çeşitliliğini sunmaları adına faydalı bir alternatif olarak ön plana çıkmaktadır.

Yaş mamalar farklı içeriklere sahip oldukları gibi spesifik ihtiyaçlara yanıt verecek şekilde de formüle edilebilirler. Bazıları ırklara özel geliştirilir, bazıları sindirim sistemi sağlığını iyileştirmeyi amaçlar, bazıları ise tüylerinin parlamasını hedefler. Çeşitli amaçlara hizmet ettikleri için dostlarımızın spesifik ihtiyaçları da en leziz şekilde karşılanabilir.

Dostlarımıza leziz bir şölen sunan konservelerin sindirimleri de çok kolaydır. Kuru mamalara oranla daha kolay çiğnenebilir oldukları ve kolay sindirilebildikleri için yavru köpeklerde sindirim sorunlarına yol açmaz. Gaz oluşumunu, şişkinliği ve kabızlığı önlediği bilinen bu besinler hassas mideleri olan yavrular için de ideal özellik taşımaktadır. Yumuşak yapıda olmaları yavruluk döneminde henüz tam anlamıyla güçlenmeyen dişlere sahip olan dostlarımıza ek bir artı sunar. Herhangi bir hastalık söz konusu olduğunda kuru mama yemeye direnenlere ıslak mamalar gönül rahatlığı ile verilebilir. Üstelik su ihtiyacının karşılanması ve olası böbrek hastalıklarının önlenmesi adına da avantaj sunar.

Yavru Köpek Konservesi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Söz konusu mama seçimi olduğunda dostlarımızın gelişim evreleri, ırkları, sağlık durumları ve aktivite düzeyleri mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Yavru köpekler için konserve mama seçimi sırasında da aynı unsurlar sorgulanmalıdır.

Yavru köpek konserveleri seçimi sırasında ürün içeriklerinin de mutlaka incelenmesi gerekir. Hangi protein kaynaklarının, hangi karbonhidratların, hangi mineral ve vitaminlerin mamalarda kullanıldığı seçimlerin farklılaşması adına önem taşır. Bu noktada küçük, orta ve büyük ırktaki dostlarımız için özel olarak formüle edilen ürünler arasında seçim yapılması oldukça önemlidir.

Dostunuz için en doğru konserve seçimini yaparken ürünleri satın alacağınız platformun güvenilirliğinden de emin olmalısınız. Ürünlerin son kullanma tarihleri belli olsa da hangi koşullar altında saklandıklarına da dikkat etmelisiniz. Petlebi.com olarak patili dostlarımızın sağlıklarını önceliklendiriyor ve tüm yiyecek ürünlerinin saklanma koşullarına özen gösteriyoruz. Depomuzda bulunan tüm ürünlerin faturası mevcut olmakla birlikte, tüm ürünlerimiz için %100 orijinallik garantisi sunuyoruz. Siz de yavrunuzun gereksinimlerini en kaliteli ve sağlıklı şekilde karşılamak isterseniz Petlebi.com'dan güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

Yavru Köpek Konservesi Fiyatları

Ambalaj ağırlıkları, ürün içerikleri, ürün nitelikleri ve üretici firmaların politikaları doğrultusunda yavru köpek konserve mama fiyatları değişkenlik gösterebilir. Petlebi.com üzerinden en uygun fiyatlarla alışveriş yapabilirsiniz. Dönemsel kampanyalarımızı takip edebilir, indirim kuponlarımızdan yararlanabilir ve onun yetişkinlik sürecine en güçlü şekilde hazırlanmasını sağlayabilirsiniz.