Yavru Köpek Konservesi

(31)

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!
TÜKENDİ!
Yakında tekrar gelecek! Haber almak için tıklayın.
TÜKENDİ!
Yakında tekrar gelecek! Haber almak için tıklayın.
TÜKENDİ!
Yakında tekrar gelecek! Haber almak için tıklayın.
TÜKENDİ!
Yakında tekrar gelecek! Haber almak için tıklayın.
TÜKENDİ!
Yakında tekrar gelecek! Haber almak için tıklayın.
TÜKENDİ!
Yakında tekrar gelecek! Haber almak için tıklayın.
TÜKENDİ!
Yakında tekrar gelecek! Haber almak için tıklayın.
TÜKENDİ!
Yakında tekrar gelecek! Haber almak için tıklayın.

Ziyaretçilerin en çok incelediği 5 Yavru Köpek Konservesi markası:

Yavru Köpek Konservesi

Yavru köpeğinizle ilk buluşmanız yepyeni heyecanları ve soru işaretlerini beraberinde getirir. Onun eksiksiz ve dengeli bir şekilde beslenmesi adına gelişim dönemine, ırkına ve aktivite düzeyine uygun mama seçimi yapmanız yerine getirmeniz gereken en büyük sorumluluklardan biridir.

Kuru köpek maması çeşitleri sundukları maliyet avantajı ve kolay saklanabilmeleri gibi çeşitli nedenlerle tercih edilseler de yavru köpek konserve mamaları ile de beslenmeleri zenginleştirilebilir. Konserve mamalar kutu ya da poşetlerde satışa sunulmakta ve kaliteli protein kaynakları ile besin değerleri arttırılmaktadır. İçeriklerinde yavruların gelişim süreçlerinde önemli rol oynayan mineral ve vitamin çeşitleri de bulunduğundan veteriner hekimlerin de görüşleri alınarak beslenme düzenlerine eklenmeleri önerilmektedir.

Yavru köpek konserve mamaları tek başlarına da kuru mamalar karıştırılarak da verilebilmektedir. Islak mamaya bayılan yavrular özellikle iştahsızlık sorunu yaşadıklarında bu besinlerle ihtiyaçları olan besin maddelerine en keyifli şekilde ulaşabilirler. Ancak her zamanki gibi mama seçimi ve miktar belirlenmesi konusunda dikkatli olunmalıdır. Onun ırkı, aktivite düzeyi ve genel sağlık durumu verilmesi gereken yaş mama miktarını ve hatta içeriğini değiştirebilir.

Petlebi.com'da yavru köpekler için konserve köpek maması çeşitleri sizleri bekliyor. Tavuk etli, hindili, ton balıklı ve kuzu etli formülleri ile yavru köpeklerin lezzet beklentilerini karşılayan, yüksek protein içerikleri ile gelişimlerini destekleyen yaş mama çeşitleri; 85 gr, 150 gr, 200 gr, 370 gr ve 400 gr gibi değişen ambalaj ağırlıkları ile sunuluyor. Formülleri dostlarımızın ihtiyaçları doğrultusunda zenginleştirilen konserve köpek maması çeşitleri tahıllı ya da tahılsız olarak geliştirilebiliyor. Siz de gelişimin en hızlı olduğu yavruluk dönemindeki dostunuz için hem sağlıklı hem de leziz yaş mama arayışındaysanız, Petlebi.com'u ziyaret ederek dünyaca ünlü köpek maması markalarının %100 orijinal ürünlerini hemen keşfedebilirsiniz.

Yavru Köpek Konservesi Çeşitleri

Dostlarımızın en önemli gelişim dönemine özgü gereksinimlerinin eksiksiz karşılanması adına geliştirilen yavru köpek konservesi çeşitleri hem farklı lezzetlerde üretilmekte hem de farklı amaçlara göre formüle edilebilmektedir. Yine de bu ürünlerin beslenmeyi tamamlayıcı nitelik taşıdığı unutulmamalıdır. Özel bir sağlık sorunu bulunmayan ve kuru mama yiyebilecek dostlarımız için sürekli yaş mama verilmesi sık tercih edilen bir durum değildir. Kuru mamalara göre çok daha lezzetli olan ve dostlarımızın bir solukta yedikleri yaş mama çeşitleri kuru mama yerken iştahlarını azaltabilir, hatta kuru mamaya karşı direnç göstermelerine neden olabilir. Bu nedenle, özel bir durum söz konusu değilse, yavru köpek konserve mama çeşitlerinin kuru mamalardan soğutmayacak ölçüde verilmesi tavsiye edilir.

Yavru köpek yaş mama çeşitleri hem içerik hem de form olarak farklılaşabilir. Formüllerinde yüksek protein barındıran bu mama çeşitleri köpeklerin lezzet beklentilerini karşılayan tavuk eti, hindi eti, kuzu eti, ton balığı, kümes hayvanlı gibi farklı proteinlerle sunulabilir. Jöle içinde et parçaları barındıran köpek yaş mama çeşitlerinin yanı sıra ezme forma sahip konserve köpek maması ürünlerine ulaşmak da mümkündür. Bu noktada seçim yaparken yavruların kaç aylık olduğu, genel sağlık durumları ve hangi köpek yaş mama çeşidini keyifle yedikleri gibi unsurların değerlendirilmesi gerekir. Yavru köpek yaş mama ürünleri farklı ambalaj ağırlıkları ile sunulduğundan yavruların bir öğünde ne kadar yaş köpek maması yiyebileceği de seçim sırasında önemli bir değişken olarak yorumlanır. Büyük ırk yavru köpekler için 400 gr ambalajlarda sunulan köpek yaş mama çeşitleri kısa sürede tüketilebilirken küçük ırk olanlar için 85 gr ambalaj ağırlığına sahip konserve köpek maması tek öğünde yeterli olacaktır.

Petlebi.com üzerinden dostlarınızın ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayacak konserve mamalara erişebilirsiniz. Sağlıklı ve güçlü bir şekilde büyümeleri adına seçimlerinizi şekillendirebilir, %100 orijinal ürün garantimizden ve ürün çeşitliliğimizden yararlanarak sipariş verebilirsiniz. Saniyeler içerisinde Hill's, Royal Canin, Schesir ve Nutri veProChoice gibi markaların yavru köpek konservelerini inceleyebilir, dostunuzun damak zevkini geliştirecek seçimler yapabilirsiniz.

Yavru Köpeğe Konserve Mama Verilir mi?

Evet, yavru köpeklere konserve köpek maması verilebilir. Ancak verilecek yaş mama çeşidine ek olarak bazı kriterlere dikkat edilmesi önemlidir.

Yavru köpeklerin gelişimsel ihtiyaçları diğer yaşam evreleri ile kıyaslandığında çok daha yoğundur. Tüm sistemlerinin gelişmeye devam ettiği ve kaslarının güçlendiği bu evrede yavru köpekler için özel olarak formüle edilen yaş mama çeşitlerinin kendilerine sunulması gerekir. Yaygın seçimlerden biri yaş mamanın hangi yaşam evresi için formüle edildiğine dikkat edilmeden yavrulara verilmesidir. Yavru köpekler yalnızca yaş mama ile besleniyorsa bu, doğru bir tercih olmayacaktır.

Yavrular için formüle edilen kuru köpek maması ve yaş mama beslenme düzenine birlikte ekleneceğinde ürünlerin miktarı ve kalorileri göz önünde bulundurulmalıdır. Günlük kalori miktarları ihtiyaçlarının üzerine çıktığında ve bu durum kronik hâle geldiğinde yavrular kilo almaya başlayabilir. Yavruluk döneminde obezite oluşması ise gelecek yıllarda kronik hastalıkların oluşma ihtimalini artırabilir. Bu nedenle öğünlük kalori miktarı doğrultusunda ölçülü mama ile buluşturulmaları önemlidir.

Yavru köpekler için sağlıklı yaş mama seçimi sırasında ürün içeriklerinin değerlendirilmesi gerekir. Yüksek proteinli, kaliteli içerikleri formülünde barındıran ve yeterince su ihtiva içeren köpek maması çeşitleri dostlarımıza çoklu faydalar sunacaktır. Yavru köpekler için faydalı bir yaş mama bulunduğunda o mamanın son kullanım tarihine de dikkat edilmesi gerekir. Tarihi geçmiş mamalar minik dostlarımıza verilmemelidir.

Yavru Köpekler Ne Zaman Yaş Mama ile Beslenmeye Başlayabilir?

Yavru köpekler dünyaya geldikten sonra en az iki ay boyunca anne sütü ile beslenmelidir. Anne sütü onların bağışıklık sistemlerini güçlü tutar, temel besin maddeleri ile buluşmalarını sağlar ve aynı zamanda gelişimlerinin sorunsuz ilerlemesine yardımcı olur. Annelerinden bir nedenle erken ayrılmaları söz konusu olduğunda yavru köpeklerin beslenmelerinin merkezine süt tozları eklenir. Süt tozları kalsiyum gibi minerallerle takviye edilmiş olabilir ve anne sütüne benzer besin değerleriyle gelişimlerinin sorunsuz ilerlemesine katkı sunar.

Yavru büyüdükçe ve kalori ihtiyacı arttıkça, takriben 8 haftadan sonra, yaş mamaların beslenmesine eklenmesi mümkündür. Anne sütü ile birlikte yaş mama tükettikleri dönemin ardından kuru köpek maması onlar için ideal olacaktır. Yavrulara özel geliştirilen yavru köpek maması çeşitleri yetişkinlik dönemine en sağlıklı şekilde adım atmaları bakımından önemlidir. Veteriner hekimlerin de önerisi ile beslenme planlarına kuru mamalarla birlikte yaş mama dâhil edilmesi de mümkündür.

Erken dönemde yaş mama ile beslenecekleri takdirde bu mamaların köpeklere azar azar verilmesi tavsiye edilir. Doğrudan kuru mama ile beslenmeleri gerektiğinde de kademeli beslenme değişikliği yapılmalıdır. Rutinlerinde ani değişimler yavruların metabolizmalarını sarsabilir ve sindirim sistemi sorunları yaşamalarına neden olabilir. Yaş mama ile ilk buluşmalarında mamaların içine az miktarda su eklenebilir.

Yavru Köpek Konservesi Faydaları

Anne sütü emmeyi bırakan ve sütten kesilen yavruların bağışıklık sistemlerinin güçlenmesi için dengeli ve eksiksiz beslenmeleri gerekir. Ancak sütten kuru mamaya doğrudan geçiş yapılması tercih edilen bir yöntem değildir. Bu ani geçiş onların hem çiğneme hem de sindirim sırasında zorlanmasına neden olabilir ve iştahlarının azalmasına yol açabilir. Yavru köpek konserve mamaları yumuşak kıvamları ve baş döndürücü lezzetleri ile dostlarımızın geçiş aşamasında almaları gereken tüm besinleri karşılamalarını kolaylaştırır.

Yaş mamaların bir diğer faydası yüksek oranda protein içermeleridir. Protein yavruların kas gelişimini, kırmızı kan hücresi yapımlarını, DNA sağlıklarının korunmasını ve kemiklerinin güçlenmesini sağladığı için yaş mamaların yavru beslenmesindeki öneminin göz ardı edilmemesi gerekir.

Yaş mamalar çok lezzetlidir. Güçlü aromalara ve iştahsız dostlarımızın dahi iştahla yiyebileceği özelliklere sahiptir. Bu nedenle az beslenen ve az beslendiği için gerekli besinleri alamayan dostlarımızın güçlenmesi için oldukça değerlidir.

Köpekler avcı genlerine sahip canlılardır. Sürekli aynı lezzetlerle beslenmeleri onların doğalarına aykırıdır. Kuru mamalar faydalı olsa da düzenli olarak verildikleri için belli bir süre sonra onların sıkılmasına neden olabilir. Konserve mamalar bu açıdan yaklaşıldığında da onların ihtiyaç duydukları lezzet çeşitliliğini sunmaları adına faydalı bir alternatif olarak ön plana çıkmaktadır.

Yaş mamalar farklı içeriklere sahip oldukları gibi spesifik ihtiyaçlara yanıt verecek şekilde de formüle edilebilirler. Bazıları ırklara özel geliştirilir, bazıları sindirim sistemi sağlığını iyileştirmeyi amaçlar, bazıları ise tüylerinin parlamasını hedefler. Çeşitli amaçlara hizmet ettikleri için dostlarımızın spesifik ihtiyaçları da en leziz şekilde karşılanabilir.

Dostlarımıza leziz bir şölen sunan konservelerin sindirimleri de çok kolaydır. Kuru mamalara oranla daha kolay çiğnenebilir oldukları ve kolay sindirilebildikleri için yavru köpeklerde sindirim sorunlarına yol açmaz. Gaz oluşumunu, şişkinliği ve kabızlığı önlediği bilinen bu besinler hassas mideleri olan yavrular için de ideal özellik taşımaktadır. Yumuşak yapıda olmaları yavruluk döneminde henüz tam anlamıyla güçlenmeyen dişlere sahip olan dostlarımıza ek bir artı sunar. Herhangi bir hastalık söz konusu olduğunda kuru mama yemeye direnenlere ıslak mamalar gönül rahatlığı ile verilebilir.

Konserve köpek mamalarının öne çıkan faydalarından biri de yüksek oranda su ihtiva etmeleridir. Özellikle çok fazla su tüketmeyen yavru köpeklerde dehidrasyon oluşumu gözlemlenebilir. Dehidrasyona bağlı sağlık sorunlarının engellenebilmesi için su tüketmeleri kritik bir gerekliliktir. Fakat onlara su içirmek her zaman pek de kolay sayılmaz. Bu gibi bir durumda sıvı alımlarını artırmak için yaş mamalar kendilerine sunulabilir.

Yavru Köpek Konservesi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Söz konusu mama seçimi olduğunda dostlarımızın gelişim evreleri, ırkları, sağlık durumları ve aktivite düzeyleri mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Yavru köpekler için konserve mama seçimi sırasında da aynı unsurlar sorgulanmalıdır.

Yavru köpek konserveleri seçimi sırasında ürün içeriklerinin de mutlaka incelenmesi gerekir. Hangi protein kaynaklarının, hangi karbonhidratların, hangi mineral ve vitaminlerin mamalarda kullanıldığı seçimlerin farklılaşması adına önem taşır. Bu noktada küçük, orta ve büyük ırktaki dostlarımız için özel olarak formüle edilen ürünler arasında seçim yapılması oldukça önemlidir.

Dostunuz için en doğru konserve seçimini yaparken ürünleri satın alacağınız platformun güvenilirliğinden de emin olmalısınız. Ürünlerin son kullanma tarihleri belli olsa da hangi koşullar altında saklandıklarına da dikkat etmelisiniz. Petlebi.com olarak patili dostlarımızın sağlıklarını önceliklendiriyor ve tüm yiyecek ürünlerinin saklanma koşullarına özen gösteriyoruz. Depomuzda bulunan tüm ürünlerin faturası mevcut olmakla birlikte, tüm ürünlerimiz için %100 orijinallik garantisi sunuyoruz. Siz de yavrunuzun gereksinimlerini en kaliteli ve sağlıklı şekilde karşılamak isterseniz Petlebi.com'dan güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

Yavru Köpek Konservesi Fiyatları Nasıl Belirlenmektedir?

Ambalaj ağırlıkları, ürün içerikleri, ürün nitelikleri ve üretici firmaların politikaları doğrultusunda yavru köpek konserve mama fiyatları değişkenlik gösterebilir.
Petlebi.com üzerinden en uygun fiyatlarla alışveriş yapabilirsiniz. Dönemsel kampanyalarımızı takip edebilir, indirim kuponlarımızdan yararlanabilir ve onun yetişkinlik sürecine en güçlü şekilde hazırlanmasını sağlayabilirsiniz. Sepetinize eklediğiniz ürünler ile belirlenen sepet tutarına ulaştığında ücretsiz kargo fırsatları ile avantajlarınızı artırabilirsiniz.

Petlebi.com üzerinden sipariş vereceğinizde köpek maması, yaş mama ve ödül maması gibi son kullanma tarihi dostlarımızın sağlığı için önemli olan ürün gruplarında, son kullanma tarihini görüntüleyebilirsiniz. Böylece dostunuzun beslenmesini planlarken her zaman taze mamalar ile buluşmasını sağlayabilirsiniz.

Yavru köpeklerinizin damak zevkinin ve yeme alışkanlığının oluşmasında yaş mamaların önemi büyüktür. Köpek konserve mamaları yavru köpeklerinizin besinlere daha kolay alışmasını ve dişlerinin gelişmesine yardımcı olur.