Kedi Ödül Maması

(221)

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Ziyaretçilerin en çok incelediği 5 Kedi Ödül Maması markası:

Kedi Ödül Maması

Kedi ödül maması ile kedilerle yaşam çok daha konforlu ve çok daha keyifli bir hâle gelebilir. Kedinizin damak zevkine hitap eden, yüksek lif içeriği ile sindirimi destekleyebilen, sağlıklı yağ ve protein bakımından zengin içerikleri ile sağlıklı bir deneyim yaşatan ödül maması çeşitleri arasından beklentilerinizi karşılayanları satın alabilirsiniz. Hem içerikleri hem de lezzetleri ile öne çıkan kedi ödül mamalarının gücüne kedinizin eğitimi ve bakım süreçleri için de başvurabilirsiniz. Yavru kedi ödül maması ile dostunuzu yaşamının erken evrelerinde bakım süreçlerine alıştırabilir, yetişkinlere özel formüllerle üretilen ödül mamaları ile onlara leziz bir şölen yaşatabilirsiniz. Kedinizin genel sağlık durumuna uygun olan ödül mamalarını onlara sunarken ödül maması içeriklerine ve kalorilerine dikkat etmelisiniz.

Kediler her ne kadar mama konusunda seçici olsa da söz konusu ödül maması olduğunda bütün kediler hem fikirdir. Ödül mamaları kedilerin damak zevkine hitap ettiği için kediler tarafından çok sevilmektedir. Ödül mamaları onları doğru davranışlara alıştırmak için kullanabildiği gibi aynı zamanda beslenmelerine ek olarak da beslenmeye dâhil edilebilmektedir. Ancak ödül maması miktarını ayarlamak son derece önemlidir. Ödül mamaları kedilerin günlük olarak aldığı kalori miktarının %10'unu geçmemelidir. Ayrıca aşırı miktarda tuz ve sodyum içeren kedi mamaları da kedilerin rahatsızlanmasına neden olmaktadır. Özellikle ödül maması yedikten sonra çok su içen kediler için ödül mamasının çok tuzlu olduğunu söylemek mümkün olmaktadır.

Özelliklerine Göre Ödül Maması Çeşitleri

Ödül mamaları içeriklerine göre ya da formlarına göre ayrılmaktadır. Ödül mamaları genellikle stick, tablet, sıvı ve fileto olarak değerlendirilmektedir. Bunun en büyük nedeni ise yine kedilerdir. Ödül mamalarının tadı kedilerin ilgisini çeken tek etmen değildir. Kedi ödül mamalarının kokusu, yapısı da kedilerin kararlarında rol oynamaktadır. Ayrıca farklı türdeki ödül mamalarının kediler için farklı faydaları bulunmaktadır. Bu nedenle tek bir ödül maması türüne bağlı kalmak yerine her türden ödül mamasını dengeli bir şekilde vermek kedilerin sağlığı açısından daha faydalı olarak yorumlanmaktadır. Kedilerin beğendiği içerikleri bulmak ve onların tercihlerine uygun olan seçimleri yapmak beslenmelerini kolay bir şekilde desteklemeyi sağlamaktadır. Her ne kadar kedi için ödül maması dostlarımızı mutlu etse de kedilere ödül maması verilirken dozun doğru ayarlanması gerektiğinin altı bir kere daha çizilmelidir.

Stick

Çubuk formundaki stick ürünler sıklıkla tercih edilen kedi ödül maması çeşitleri arasında yer alır. Genellikle yumuşak dokuya sahip olan ödül çubukları kedilerin beğenisini kazanan içeriklerle formüle edilir. Kırmızı et, beyaz et ve deniz ürünlerinin bulunduğu çubuk formundaki stickler kedilerin lezzet beklentisini eksiksiz karşılar. Kedi çubuk ödülleri 3'lü ve 4'lü ambalajlarda satılmaktadır. Kedi ödül mamalarının üzerinde ne kadar verilmesi gerektiği yer alır. Genellikle günde 1 çubuk ve haftada en fazla 5 çubuk verilmesi tavsiye edilmektedir. Ancak ödül mamasının sağladığı kalorinin günlük kalori alımının %10'unu geçmeyecek şekilde ayarlanmasına da ayrıca dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu ürünlerin aşırı miktarda tüketilmesi kedilerin sağlığını olumsuz yönde etkilemektedir.

Tablet

Kedilerin salyalarında bulunan bakteriler dişlerinin üzerinde birikerek plakların oluşmasına neden olmaktadır. Bu plaklar ise kısa sürede dişte tartar oluşumuna yol açmaktadır. Ayrıca kedilerin diyetleri ve tükettikleri bazı besinler de dişlerinin olumsuz etkilenmelerine neden olmaktadır. Tablet formundaki kedi ödül maması çeşitleri özellikle diş sağlıkları açısından sundukları faydalarla öne çıkan besinlerdir. Sert ve pütürlü bir dış katmana sahip olan ödül mamaları, kedilerin dişlerini mekanik olarak temizlemektedir. Buna ek olarak tablet formundaki mamaların içeriklerine göre kedi sağlığı üzerinde pek çok farklı olumlu etkisi de bulunmaktadır. Mamaların iç kısmında yer alabilen dolgular ise kedilerin damak tadına hitap etmektedir ve bu nedenle kediler tarafından çok sevilmektedir. Tablet ödül mamalarının günlük tüketim miktarı içeriğine göre değişiklik göstermektedir. Ancak sticklerde olduğu gibi günlük kalori ihtiyacının %10'unu geçmemesi tavsiye edilmektedir. Siz de diş sağlığına sunduğu faydalarla öne çıkan ve lezzetiyle kedilerin beğenisini kazanan tablet ödül maması çeşitlerini güvenle tercih edebilirsiniz.

Sıvı

Sıvı forma sahip olan ödül mamaları son dönemde favori tercihlerin başında geliyor. Kedinizin damak zevkine hitap eden sıvı ödül mamalarını siz de gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Elbette herhangi bir seçim yapmadan önce sıvı kedi ödül maması içeriklerini incelemeniz her zaman olduğu gibi oldukça önemli bir gerekliliktir. Kedi için ödül maması tercihi yaparken GDO içermeyen, şeker barındırmayan, sağlıklı ödül mamalarını önceliklendirmeniz dostunuz için en sağlıklısı olacaktır.

Son yıllarda popüler hâle gelen sıvı formdaki ödüller de kediler tarafından çok sevilen çeşitler arasında yer almaktadır. Puding, krema ya da yumuşak taneli gibi çeşitli formlarda olabilen sıvı formüller, kedilerin sağlığı açısından önemli bir yer tutmaktadır. Kediler doğaları gereği çok fazla su tüketen hayvanlar değildir ve bu nedenle ilerleyen yaşlarda çeşitli böbrek problemleri yaşayabilmektedirler.

Ancak sıvı formüller ile kedilerin ihtiyaç duydukları sıvının tüketilmesi sağlanabilmektedir. Sıvı ödül mamaları direkt olarak tüpten verilebildiği tabaklara koyulabilmekte ve doğru doz ayarlaması yapılarak kuru mamalarının üzerine de sıkılabilmektedir. Sindirimi son derece kolay olan bu yumuşak ödül mamaları kedilerin beslenmesine tamamlayıcı rol oynamaktadır. Sıvı ödül maması çeşitleri kediler tarafından çok sevildiği için kedilerin bakım sürecini kolaylaştırabilir, kedilere temel eğitim verilirken fayda sunabilir. Aynı zamanda keyifli anlar için doğru tercih olan ödül maması, kediler ve insanlar arasındaki bağları da güçlendirebilir.

Fileto

Fileto ödül mamaları kediler için beslenme zamanını eğlenceli bir hâle getirmektedir. Lezzetli içerikleri nedeniyle fileto ödül mamaları kedilerin etli ve tuzlu bir gıda tüketme isteklerine cevap vermektedir. Kırmızı, beyaz et ve deniz ürünleri içeren fileto ödül mamaları yüksek et oranları nedeniyle kediler tarafından kolay bir şekilde sindirilebilmektedir. Fileto parçaları içerisinde yer alan yağ asitleri de aynı zamanda tüy sağlığını desteklemektedir. Fileto ödül mamaları tek tek ödül maması olarak kullanılabildiği gibi aynı zamanda kuru mama içerisine karıştırılarak tamamlayıcı besin olarak da kullanılabilmektedir.

Faydalarına Göre Ödül Maması Çeşitleri

Ödül mamaları sadece kediler için lezzetli birer atıştırmalık ya da olumlu pekiştirme yöntemi değildir. Aynı zamanda kedilerin sağlığı için de önemli besin kaynaklarıdır. Kedilerin beslenmelerinin desteklenmesinin yanı sıra sağlıklı bir hayat yaşamaları açısından da ödül mamaları önemlidir. Kedilerin deri ve tüy sağlığı için, ağız ve diş sağlığı için ya da böbrek sağlığı için özel olarak formüle edilen çeşitli ödül mamaları bulunmaktadır. Yine de ödül maması çeşitleri herhangi bir hastalığı tedavi etmez, sağlık sorunu özelinde formüle edilmiş olsalar dahi hastalığın seyrini değiştirmez. Dolayısıyla, sağlık sorunları yaşayan kedilerin veteriner hekimlerce belirlenen tedavi planlarına uyumunun sağlanması sağlık için uygun olan tek yöntemdir.

Kedi Ödül Maması Nasıl Seçilir?

Kedi ödül maması seçiminin önemli bir kısmını kediler yapmaktadır. Birkaç farklı türde ödül maması alarak patili dostlarınızın mamalarını seçmesini sağlamak ve o yönde ilerlemek atılacak doğru adımlardan bir tanesidir. Ancak seçimden önce ürünlerin içeriğini mutlaka dikkatlice okumak gerekmektedir. Çünkü ödül mamalarının muhteviyatında yer alan bazı gıdalara karşı hassasiyet geliştirmiş olan kediler olabilmektedir. Bazı ödül mamaları kediler için çok lezzetli ve eğlendirici olsa da çok tuzlu, yağlı ya da yüksek kalorili ödül mamaları dönemsel olarak patili dostlarımızın beslenme ihtiyaçlarına cevap vermeyebilir. Bu ürünlerin en önemli özelliği şüphesiz kediler için lezzetli olmasıdır. Ancak onların sağlıklı olması için formüle edildiklerinden patili dostlarımız keyifle mamalarını tüketirken, sağlıklarını koruyacak takviyeleri yapan dostları da bu durumun tadını çıkarabilir.

Sağlıklı ve Lezzetli Ödül Maması Çeşitleri Petlebi.com'da

Kedilere ödül maması seçerken ürünlerin orijinalliğinden ve son tüketim tarihinin geçmediğinden emin olunması şart. Kedi ödül maması çeşitliliği ile de öne çıkan Petlebi.com'dan, dilediğiniz ürünü son tüketim tarihini kontrol ederek %100 orijinal ürün garantisiyle satın alabilirsiniz. Güvenli ödeme yöntemlerini kullanarak keyifli bir alışveriş deneyimi yaşayacağınız Petlebi.com'da yavru kedi ödül maması, yetişkin kedi ödül maması gibi farklı ihtiyaçlara yanıt veren ürünleri de incelemeniz mümkün. Hızlı ve özenli kargolama süreçlerinden yararlanarak dostunuzu bir an önce mutlu edecek ödül maması, kedi konserve maması, kedi oyuncağı ve daha fazlasını hemen Petlebi.com'dan satın alabilirsiniz.

Ödül mamaları sayesinde kendinizin olumlu davranışlarını anında pekiştirebilirsiniz! Sevimli dostlarımızı motive etmenin en lezzetli şekli olan kedi ödül maması çeşitleri pozitif davranışların tekrar edilmesi adına büyük bir öneme sahiptir. Kedi ödül mamaları stick, tablet, sıvı ve fileto gibi farklı formlarda üretilmekte ve sahip oldukları besin değerleri de değişebilmektedir. Kedinizin eğitim sürecinde ilerlemek ve aynı zamanda damak zevkini zenginleştirmek için tercih edebileceğiniz ödül mamaları alternatiflerine sitemiz üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Tabii tercihleriniz sırasında kedinizin yaşını, genel sağlık durumunu ve kilosunu da göz önünde bulundurmanız gerekir. Kedi ödül maması kategorimiz altında listelenen tüm ürünlerimizin besin değerlerine ve son kullanma tarihi bilgilerine erişebileceğiniz için en doğru seçimleri gerçekleştirebilirsiniz.