Koltuk Koruma Örtüsü

(13)

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Araba Koltuk Örtüsü

Yavruluk dönemlerinden itibaren köpeklerin sağlıklı bir psikolojiye sahip olmaları, aile bireyleri ile kaliteli zaman geçirmeleri ile oldukça ilişkilidir. Hafta içi ya da hafta sonu yapılan küçük gezintilere aileleri ile katılmaları, seyahatlerde onlara eşlik etmeleri terk edilme kaygısı yaşamalarının engellenmesi adına çok önemlidir. Fakat onlarla yolculuk yapmanın bazı bedelleri olduğu da unutulmamalıdır. Araba içerisinde dikkatleri dağılıp ani hareketler yapabilirler, ani bir frenden ya da korna sesinden korkup tuvaletlerini kaçırabilirler ya da rahat rahat uzanıp yatarlarken ağız salgıları ve tüyleri nedeniyle araba koltuklarında istenmeyen lekelerin, kokuların ve tüy birikmelerinin oluşmasına yol açabilirler. Bu gibi bir durumda ya onlarla seyahat etmekten vazgeçmek ya da neden olabilecekleri sorunları ortadan kaldırıp keyifli anılar biriktirmek tercih edilebilir. Ancak her durumda vazgeçiş bir sonuç yaratmayacaktır. En basitinden düzenli olarak gidilen veteriner hekim kontrolleri sırasında araç içi örtülerine ihtiyaç duyulduğu bilinmektedir.

Köpekler için koltuk koruma örtüsü çeşitleri tüm ırklardaki dostlarımızın ihtiyaçları ve yol açabilecekleri sorunlar düşünülerek tasarlanmış ürünlerdir. Dayanıklı olmalarının yanı sıra kolay bir şekilde temizlenmeleri hem leke hem de koku oluşumunu engellemelerine yol açmaktadır. Petlebi.com üzerinden Ferplast, Pawise ve Trixie gibi markaların koltuk koruma örtüsü modellerini inceleyebilir, onunla yapacağınız seyahatlerde endişelerinizden kurtulabilirsiniz.

Köpek İçin Araba Koltuk Örtüsü Ne İşe Yarar?

Tüylü dostlarla geçirilen zamanların güzelliği paha biçilemese de özellikle araba yolculukları sırasında birçok farklı sorunla yüzleşilebileceği aşikardır. Her ne kadar eğitimli olsalar da araç koltuklarına zarar vermemelerinin söylenmesi bir anlam ifade etmeyeceği için bu noktada önlem alınması gerekir. Araba koltuk örtüleri döşemelere saplanması muhtemel tüy miktarını ciddi oranda azaltır. Dostlarımızın tüyleri paspaslara, koltuklara ve hatta emniyet kemerlerine saplanabilir. Çıkarılmaları da kolay olmadığından araba koruma örtüsü konfor yükselten bir nitelik taşır. Tüy saplanması haricinde bu ürünler koltuklara zarar gelmesini de engeller. Deri ya da kumaş koltuklar tırnaklandıklarında çizilebilir, yırtılabilir ve hatta çiğnenmeleri halinde paramparça olabilir. Koltukların yenilenmesi oldukça pahalıya patlayabilecek bir süreç olduğundan araba koltuk koruma örtüleri maliyet tasarrufu da sağlar. Bu ürünler dostlarımızın patilerinden ya da ağız salgılarından kaynaklı oluşabilecek lekelerin önlenmesi adına da çok faydalıdır. Üstelik bu lekeler yalnızca görüntü kirliliğine neden olmayıp araç içerisinde kötü bir koku da yaratacağı için sunduğu çoklu faydalarla köpek besleyenler için en gerekli araç aksesuarlarının başında gelir.

Araba Koltuk Koruma Örtüsü Çeşitleri

Farklı fonksiyonlara sahip birçok araba koltuk örtüsü çeşidi bulunmaktadır. Bazıları arka koltuğa serilir, bazıları koltuk başlıklarına takılır ve evcil hayvanların bir kutu içerisinde olmasını sağlar, bazıları da bagaj içi örtüsü formundadır. Bagajları koruyan bu ürünler özellikle kalabalık ailelerde arka koltuk dolu olduğunda tercih edilebilen alternatiflerdir. Yüksek kenarlı olmaları bagaj içindeki tüm döşemelerin verimli bir şekilde korunmasını sağlar.

Araba Koltuk Örtüsü Nasıl Kullanılır?

Kullanım sırasında tercih edilen ürün çeşidi belirleyici olacaktır. Az önce de belirttiğimiz gibi bazı ürünler koltuk başlarına tutturulur, bazıları serilir ve bazıları da bagaj içerisine yerleştirilir. Tercih edeceğiniz model özelinde ürünün nasıl kullanılacağı ile ilgili bilgi bulabilirsiniz. Ürünleri sürekli aracınızda tutabilirsiniz, kaldırmak istediğinizde de çok yer kaplamadıkları için yer tasarrufu sağlayabilirsiniz.

Köpekler İçin Araba Koltuk Örtüsü Seçimi Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Araçların içinin zarar görmesinden, tüylerle kaplanmasından ya da lekelenmesinden koruyan köpekler için araba koltuk örtüleri seçimi sırasında dikkatli olmanız gerekir. En büyük önceliğiniz ürünün boyutu olmalıdır. Ürün boyutu hem köpeğinizin büyüklüğüne hem de araç koltuklarınızın büyüklüğüne göre düşünülmelidir. Koltuklar tam anlamıyla kaplanmadığında dostunuz hareket ettikçe ve rüzgar estikçe tüylerin dağılacağını bilmelisiniz. Seçim yaparken mümkün olduğunca su geçirmez özellikteki alternatifleri önceliklendirmelisiniz. Yavruluk döneminde henüz tuvalet eğitimi almamış yavrular için bu ürünler en doğrusu olacaktır. Aynı zamanda ürünlerin kolay temizlenebilir olmasına ve kayma yapmamasına da dikkat etmelisiniz.

Araç İçi Koruma Örtüsü Fiyatları

Köpekler için araç içi koruma örtüsü fiyatları ürünlerin niteliğine, markaya ve boyutlarına göre değişiklik göstermektedir. Petlebi.com'da en uygun fiyatlardan ve bedava kargo fırsatlarından yararlanarak evinizin rahatlığında siparişlerinizi verebilirsiniz. %100 orijinal ürün garantimiz ve kaliteli markaların en çok tercih edilen ürünleri sizleri bekliyor.