Kum Küreği

(27)

279 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!
TÜKENDİ!
Yakında tekrar gelecek! Haber almak için tıklayın.
TÜKENDİ!
Yakında tekrar gelecek! Haber almak için tıklayın.
TÜKENDİ!
Yakında tekrar gelecek! Haber almak için tıklayın.
TÜKENDİ!
Yakında tekrar gelecek! Haber almak için tıklayın.

Kum Küreği

Kediler temiz hayvanlar olmaları ile tanınırlar. Günlerinin büyük bir kısmını kendilerini temizlemekle geçiren kediler için tuvaletlerinin temiz olması çok önemlidir. Kedi kumunun temiz olması evde yaşayan insanlar açısından da önemlidir. Kum içerisinde bulunan idrar ve dışkının zamanla kötü kokulara yol açması kaçınılmazdır. Bu nedenle de kumun düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Kum temizliğinin konforlu bir şekilde yapılabilmesi için kedi kum küreği adı verilen yardımcı ürünlerin kullanılması gerekmektedir. Kum küreği ile kedinizin tuvaletini el değmeden, kısa sürede ve konforlu bir şekilde temizleyebilirsiniz. Bu sayede hem yaşam alanınız kötü kokulara boğulmamış olur hem de patili dostunuz temiz bir tuvalete sahip olmanın keyfini yaşar.

Kedi Kumu Küreği Nedir?

Kedi kumu küreği temel olarak kürek formundaki bir elektir. Kedilerin kumlarının dışkıdan ve topaklanan idrardan temizlenmesi için kullanılır. Küreğin elekli olmasının en temel sebebi kum tanelerinin tuvalete geri dökülmesini sağlamaktır. Bu sayede kum tasarrufu sağlanabilir. Kedi tuvaletindeki dışkı ve idrar parçalarının temizlenmesi koku oluşumunun önüne geçer ve kediler için konforlu bir alan yaratılmasına yardımcı olur. Kedi kum küreği modelleri kullanılan kuma ve tuvalete göre farklı çeşitlere sahiptir.

Kedi Kumu Küreği Nasıl Kullanılır?

Kedinin tuvalet alışkanlığına, günlük idrar ve dışkı miktarına göre tuvaletinin temizlenmesi gerekir. Bu işlemi hijyenik ve hızlı bir şekilde yapabilmek için kürek kullanılması gerekir. Kedi tuvaletinin içerisinde bulunan kumu kürek ile karıştırarak topaklanan parçaları bulmak ve kumdan ayırmak gerekir. Topaklanan büyük parçalar kürekte kalırken elekli tasarım sayesinde küçük kum taneleri tuvalete geri düşer. Tuvalet içerisinde herhangi bir dışkı ya da idrar topağı kalmayana kadar kürek ile temizleme işlemi devam etmelidir. Kedi kumları genellikle tuvalete atılmaz ve kanalizasyon sisteminde tıkanmalara yol açabilirler. Bu nedenle kürekle kumu temizlerken küçük bir çöp torbası bulundurmak ve atıkları onun içerisine atmak gerekir.

Kedi Kumu Küreği Çeşitleri

Kedi kumu kürekleri tuvalette kullanılan kumun yapısına ve boyutuna göre değişiklik gösterir. Kürek tasarımları aynı zamanda farklı kullanım seçenekleri sunarak evcil hayvan sahipleri için kolaylık sunmaktadır. İnce taneli kumların tercih edildiği tuvaletleri temizlemek için tercih edilecek kedi kumu küreği dar aralıklı olmalıdır. Bu sayede hem kum tozutma yapmadan temizlenebilir hem de ince taneler dar aralıklı kürekten geçerek kullanılmamış kumların çöpe atılması engellenmiş olur. İri taneli bentonit kedi kumları, silika kedi kumu çeşitleri ve granül kedi kumları için de uygun elek aralığına sahip kürek modelleri bulunmaktadır.

Kedi kumu küreği çeşitleri sadece kumun partikül yapısına göre çeşitlenmez. Hazneli ve kapaklı kürek modelleri de evcil hayvan sahiplerinin beğenisine sunulmaktadır. Hazneli kum küreği modelleri evcil hayvan sahiplerinin kedi tuvaleti içerisindeki topaklanmış idrar ve dışkıları bir poşete ihtiyaç duymadan toplamasına olanak sağlar. Bu modeller çok fazla poşet kullanıp doğaya zarar vermek istemeyen kişiler tarafından tercih edilmektedir. Günden birden fazla kum temizleyen evcil hayvan sahipleri de her defasında bir poşete atıkları toplamak yerine haznede toplanan atıkları doğrudan çöpe atmayı tercih edebilirler. Bazı kürek modellerinin yerleştirme haznesi bulunur. Bu hazneye çöp torbası geçirilebileceği gibi hazne aynı zamanda biriktirme ve direkt olarak toplanan atıkları çöpe atmak için araç olarak kullanılabilir.

Kedi Kumu Küreği Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kedi tuvaletinde kullanılan kumun yapısı çok sık değişmiyorsa kaliteli ve uzun ömürlü bir kürek alınması önerilir. Bazı kedilerin eşeleme alışkanlıkları sebebiyle idrarları kedi tuvaletinin tabanına yapışabilmektedir. Bu tür yapışmaları tabandan kazımak için kürek ile sıyırma işlemi yapmak gerekir. Böyle bir durumda küreğin sağlam olması çok önemlidir. Uzun vadeli kullanımda kaliteli plastikten ya da çelikten üretilmiş kum kürekleri tercih edilebilir.

Malzeme kalitesi küreğin hijyeninin sağlanması açısından önemlidir. Kolayca aşınan bir malzemeden yapılan küreğin aşınan kısımlarına idrar ya da dışkı partikülleri yerleşebilir. Ayrıca bu tür aşınmalar meydana geldiği zaman küreğin temizlenmesi de zorlaşır. Bu nedenle uzun yıllar kullanılacak bir ürünü en başında kaliteli almak daha doğrudur. Petlebi.com'da Catit, Trixie, Storng, Pawise, Lion ve daha pek çok popüler markanın kedi kumu küreği çeşitlerini bulabilirsiniz. Patili dostlarınız için orijinal ve kaliteli ürünler satın almak için sitemizdeki çeşitleri incelemeden son kararınızı vermeyin.