Köpek Oyuncağı

(693)

Günlük yürüyüşler can dostunuzla bağınızı güçlendirmek, onun sağlıklı gelişimini desteklemek veya kendisini mutlu etmesini sağlamak için çok önemli olsa da tam anlamıyla yeterli sayılmaz. Onlarla birlikte gerçekleştireceğiniz en keyifli ve faydalı aktivitelerden biri de oyun oynamaktır. Gördüğünde dahi onu heyecanlandıran, mutlu eden, sağlıklı hissetmesini sağlayan, öğrenme sürecine katkıda bulunan ve sosyalleşmesini kolaylaştıran köpek oyuncakları hayatınıza eğlenceli bir dinamizm katacaktır. Dostunuzun en sevdiği oyuncakları keşfetmeniz onunla harika vakit geçirmenizi sağlayacak hem de onun eğitim sürecine hız katacaktır. Köpek oyuncakları top, frizbi ve diş ipi gibi farklı formlarda ve eğitici, ödüllendirici, zeka geliştirici gibi farklı amaçlarla üretilmiştir. Sitemiz üzerinden köpek oyuncağı çeşitlerinin tamamına erişebilir, sipariş vermeden önce ürün içeriklerini okuyarak en doğru seçimi yapabilirsiniz.

Devamını Göster »

279 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Köpek Oyuncakları

Yıllardır hayalini kurduğunuz o an gelip çattığında, birçok sorumluluğu da eş zamanlı olarak yüklenirsiniz. Onun için en kaliteli mamaları almak ve en iyi şekilde beslendiğinden emin olmak istersiniz. Eğitim süreci ile yakından ilgilenir ve günlük yürüyüşlerini yaptırmak için zamanınızı seve seve ona ayırırsınız. Ancak tüm bunlar onun fiziksel ve psikolojik sağlığını desteklemek için yeterli olmayabilir. Köpekler oyun oynamaya bayılan canlılardır, içgüdüsel olarak ihtiyaç duydukları eylemleri oyuncaklar sayesinde basit bir şekilde gerçekleştirebilirler. Bu esnada fazla enerjilerini atabilirler, yeni şeyler keşfedebilirler ve sahipleri ile aralarında yıllar boyunca devam edecek bağın temellerini oyunlar aracılığı ile atabilirler.

Cinsi ne olursa olsun sevimli arkadaşlarımız enerjilerini atma ve mental olarak meşgul olma ihtiyacı hissederler. Belirli amaçlarla üretilen ve onların gelişimine katkı sunmaya odaklanan köpek oyuncakları en temel gereksinimleri arasında yer alır. Özellikle aileleri evde değilken kendilerini yalnız hissetmemeleri ve terk edilme kaygısı yaşamamaları için kendilerini oyalamaları adına da bu ürünler oldukça gereklidir.

Sadık dostlarımızın fiziksel ve mental gelişimlerinde oyunlar büyük bir yere sahiptir. Köpek oyuncakları sanıldığının aksine yalnızca eğlenmelerini sağlamakla kalmaz onların fiziksel gelişimini destekler, egzersiz ihtiyacını karşılar, zeka gelişimine katkı sunar ve sağlıklı bir psikolojiye sahip olmalarını sağlar. Onlarla duygusal bağın güçlendirilmesine de yarayan köpek oyuncak ürünleri her yaş grubuna ve ırka özel nitelikler taşıyacak şekilde çeşitlendirilmiştir.

Köpek Oyuncak Çeşitleri

Dostunuzla eğlenceli ve bir o kadar da unutulmaz anlar yaşamak için tercih edebileceğiniz birçok oyuncak modeli bulunuyor. Kumaş ve pelüş, plastik ve kauçuk, eğitim ve zeka geliştirici oyuncaklar arasından onun gelişim dönemine uygun olanları güvenle tercih edebilirsiniz. Farklı amaçlarla üretilen köpek oyuncakları çeşitlerine sitemiz üzerinden ulaşabilir; Trixie, Kong, Dr. Sacchi, Ferplast ve Dogit gibi dünyaca ünlü markaların ihtiyaçlar doğrultusunda geliştirilen ürünleri arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Sitemiz üzerinden köpek ürünleri kategorisinde köpek oyuncağı seçimi yaptığınızda dostunuzu mutlu edebilecek birçok alternatife erişebilirsiniz. Açık havada zaman geçirmek için frizbi modellerini inceleyebilir, onun dikkatini çekebilmek için sesli oyuncaklara yönelebilir, diş sağlığını desteklemek için diş ipleri arasından seçim yapabilirsiniz. Tercih tamamen size ve dostunuzun ilgi alanlarına bağlı!

Köpek Oyuncaklarının Faydaları Nelerdir?

Köpekler henüz 3 aylıkken diş çıkarma sürecine girerler ve bu süreç 1 yıl kadar sürebilir. Diş çıkardıklarında dişleri kaşınabilir ve acı hissedebilirler. Üstelik kemirme ve ısırma ihtiyaçları da maksimum düzeyde olduğu için çiğnenebilir, ağız sağlığını destekleyici özellikteki oyuncaklara ihtiyaç duyarlar. Ağız sağlığını desteklemesinin yanı sıra yavruların keyifli vakit geçirmesini ve aile bireyleri ile aralarındaki bağın güçlendirilmesini de sağlayan bu ürünler içgüdülerinin de gelişmesine katkı sunar. Yavruluk dönemi geride kalınca dostlarımızın ihtiyaçları farklılaşır. Artık daha çok egzersiz yapmaları ve fiziksel kapasitelerinin arttırılması gerekir. Egzersiz yapmanın en keyifli yöntemlerinden biri de yine köpek oyuncaklarıdır. Dostunuzun fiziksel ve karakter özellikleri doğrultusunda onu harekete geçirecek ve ilgisini çekecek oyuncak çeşitleri sizin de hayatınızı kolaylaştıracaktır. Köpek oyuncaklarının en önemli faydalarından biri de psikolojik etkileridir. Hepimizin bildiği gibi köpekler sahiplerine bağımlı bir hayat sürerler. Onlardan ayrı kalmak onlar için yıkıcı olabilir, canları sıkılabilir ve strese girebilirler. Evde yalnız kalmaları gerektiğinde oyalanmaları için de bu ürünlere ihtiyaç duyulur.

Köpek Oyuncağı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Onun ilgisini çekmek ve seçtiğiniz ürünün maksimum faydasını görebilmek için köpek oyuncağı seçerken birkaç önemli noktaya dikkat etmelisiniz. Dostunuzun boyutlarını değerlendirmeli ve onun ebatlarına uygun ürünleri tercih etmelisiniz. Diğer bir önemli nokta da onun karakteridir. Her ürün her köpeğin dikkatini çekecek, hepsi tüm oyun türlerini sevecek diye bir genelleme yapmak doğru olmaz. Bazıları enerjisini yükselten sesli oyuncakları sever, bazıları ses duyduğunda ortamdan uzaklaşır. Aynı durum pelüş oyuncaklar için de geçerlidir. Genel anlamda sakinleştirici bir etki yaratan bu ürünler egzersiz yapması gereken köpekler için doğru tercih olmayabilir.

Irksal özelliklerin de seçim sırasında değerlendirilmesi önemlidir. Güçlü çenelere sahip olanların narin ve kolay parçalanabilir oyuncaklarla uzun süre zaman geçirmesini beklemek gerçekçi olmayacaktır. Üstelik oyuncakların kırılan parçaları sağlık açısından da risk teşkil edebilir.

Onun için en iyi ve en faydalı ürünü bulduğunuzdan emin olduğunuzda renk kriterlerini de devreye sokmalısınız. Mutlaka ilgisini çeken ve onu harekete geçiren bir renk vardır, seçimleriniz sırasında onun beğenilerini de göz önünde bulundurmalısınız.

Köpekler Hangi Oyuncakları Sever?

Her köpek farklıdır, hepsinin kendine has karakter özellikleri vardır. Ev arkadaşlarımız farklı şeylerden heyecanlanabilir, farklı şeylere ilgi duyabilir, beğenileri değişebilir ve hatta yaşam döngüleri içerisinde istekleri farklılaşabilir. Bu nedenle bu soruya tek bir yanıt vermek mümkün değildir. Örneğin uzağa atılan nesneleri size getirmeyi seviyorsa top çeşitleri onun için ideal olacaktır, yakalamak onun tutkusuysa frizbiler hayatınızı kolaylaştıracaktır, yeni şeyler öğrenmek onları heyecanlandırıyorsa zeka gelişimini destekleyen ürünler en doğru tercih haline gelecektir. Köpeğiniz nasıl oyunlar oynamayı seviyor, hangi eylemler onu mutlu ediyor, ihtiyaçları neler, sizin fiziksel gücünüz hangi oyunları onlarla oynamaya müsait gibi birçok soruyu değerlendirerek karar vermelisiniz. Petlebi.com üzerinde her zevke hitap eden oyuncak modellerini bulabilirsiniz.

Köpek Oyuncakları Fiyatları

Pet ürünlerinin farklılaşması ve dostlarımızın tüm ihtiyaçlarını karşılar ürün çeşitliliğinin ortaya çıkması ile fiyat aralıkları da genişliyor. Sitemiz üzerinden her bütçeye uygun köpek oyuncakları çeşitlerine erişebilirsiniz. Ana kategoride istediğiniz oyuncağın türünü seçebilir, ürün fiyat baremlerini belirleyebilir, fiyatları düşükten yükseğe ya da yüksekten düşüğe doğru sıralayabilirsiniz. Markaların ücretlendirme politikaları, oyuncağın türü, üründe kullanılan materyalin dayanıklılığı, ürünün tasarımı gibi unsurlar fiyat üzerinde etkili olabilir.