Kedi Tarağı ve Fırçası

(74)

Kedilerimiz yılın belli zamanları daha sık olmak üzere neredeyse her zaman tüy döker. Bu tüy dökümünü kaliteli bir kedi tarağı yardımıyla yüksek seviyede azaltabiliriz. Kedimizi taradıktan sonra bir fırça yardımıyla da tüylerini toplayabiliriz.

Devamını Göster »

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Ziyaretçilerin en çok incelediği 5 Kedi Tarağı ve Fırçası markası:

Kedi Tarağı ve Fırçası

Kediler temizlenme ve bakım konusunda kendileri ile her zaman çok ilgili olsalar da yine de tüy bakımı söz konusu olduğunda desteğe ihtiyaç duyarlar. Kedilerin tüy uzunluğuna, cinsine ve tüy yoğunluğuna göre belirli aralıklarla taranmaları gerekir. Düzenli olarak taranan kediler daha az strese sahip olurlar. Ayrıca kürklerinde ulaşamadıkları bir noktada dolaşmış ya da kirlenmiş bir alan varsa düzenli bakım sayesinde temizlenir.

Kediler dönemsel olarak normalden çok fazla tüy dökebilirler. Bu nedenle özellikle yoğun tüy dökümünün meydana geldiği dönemlerde taranma miktarının arttırılması önemlidir. Düzenli taranma kan dolaşımını destekler, kopmuş ve gevşemiş tüylerin toplanmasını sağlar. Özellikle gevşeyen ve kopan her tüylerin toplanması kedilerin bu tüyleri yutmasına ve tüy topağı oluşumuna engel olur. Bu sayede kediler için çok temel ve yaygın bir sorun olan tüy topaklanması için önlem alınmış olur.

Kedi Tarağı

Kedi tarağı olarak kullanılan modeller kendi içlerinde farklı işlevlere göre ayrılmaktadır. Fırça ve tarak arasındaki ayrımı diş sayısı ve sıklığı ile ayırmak mümkündür. Tarak olarak sunulan modeller genellikle bakım yapma, kıtık açma, pire temizleme gibi özelliklere sahip olan ürünlerdir. Tek bir üründe hem tarak hem de fırça olabilir. Kedi tüyü tarağı modelleri fırçalardan farklı olarak genellikle tek sıra dişlerden oluşur. Masaj, kan dolaşımı hızlandırma gibi işlevlere sahip tarakların tasarımı patili dostlarımızın vücut şekillerine adapte olabilen, yumuşak uçlu çok sıralı tasarımlardır.

Kedi Fırçası

Fırçalar yoğun tüy toplama görevini başarı ile yerine getiren ürünlerdir. Kedi fırçası tasarımlarında tüy uzunluğu, tüy yoğunluğu gibi faktörlere dikkat edilir. Doğru seçilen bir fırça sayesinde tüy dökülmesi sorunu önemli ölçüde kontrol altına alınabilir. Fırçaları kullanırken kontrollü olmak önemlidir. Taraklara kıyasla fırçalar çok sert kullanımda gevşemeyen tüyleri de çekebilir. Bu nedenle kedinin fırçalamaya karşı agresif tavırlar sergilememesi için de dikkatli davranmak önemlidir.

Kedi Tarağı ve Fırçası Nasıl Kullanılır?

Bazı kediler taranmaktan ve fırçalanmaktan çok keyif alırlar. Bu nedenle onlar ve sahipleri için herhangi bir zorluk yoktur. Kedi tarağı modelleri amacına uygun olarak her zaman kullanılabilir. Kıtık tarağını günlük bakım için kullanmak doğru değildir. Masaj tarakları da tüy toplama amacıyla tercih edilmemelidir. Amacı doğru seçilen tarak ya da fırçalar ile taranmaktan hoşlanmayan kediler daha rahat bir şekilde taranmaya ikna edilebilir. Kediyi taranma ve fırçalanma ritüeline alıştırmak için çok baskı yapmamak, ısrarcı olmamak ve süreci oyun haline getirmek alışma açısından önemlidir.

Kedi Tarağı ve Kedi Fırçası Fiyatları

Kedi tarağı fiyat yelpazesi ufak bir araştırmayla görülebileceği üzere oldukça geniştir. Tarakların işlevlerine, boyutlarına ve malzemelerine göre fiyatları değişebilmektedir. Bu nedenle ihtiyaç doğrultusunda seçim yapmak önemlidir. Tarak ve fırçaların fiyatlarına bakarken aynı zamanda kedinin boyutlarını da göz önünde bulundurmak gerekir. Kedinin vücut genişliğinden daha geniş olan tarakları kullanmak çok zordur.