Yaşlı Kedi Maması

(14)

Tüylerde beyazlama, uyku ihtiyacında artış, hareketlerde yavaşlama ve sıcak ortamlarda daha çok vakit geçirme gibi yaşlılık belirtileri kedilerinizin beslenme ve bakım ihtiyaçlarının değişmesi anlamına gelir. 7 yaşını dolduran dostlarınız için artık hayat da gereksinimler de eskisinden oldukça farklıdır. Yavruluk ve yetişkinlik dönemlerinde gelişim dönemlerine özel beslenen dostlarınız için yaşlılık döneminde de onların ihtiyaçlarına yönelik yaşlı kedi maması ürünleri tercih etmeniz gerekir. Kemik sağlıklarını sürdürmek, yaşam sürelerini uzatmak ve aynı zamanda A’dan Z’ye sindirim süreçlerini kolaylaştırmak için formüle edilen yaşlı kedi mamaları seçimi sırasında veterinerlerin önerilerini de dikkate almalısınız. Sitemiz üzerinden en kaliteli yaşlı kedi mamaları arasından seçim yapabilir, kampanya dönemlerimizi takip ederek dostunuzun sağlığına en avantajlı fiyatlardan yararlanarak katkı sağlayabilirsiniz.

Devamını Göster »

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!
TÜKENDİ!
Yakında tekrar gelecek! Haber almak için tıklayın.
TÜKENDİ!
Yakında tekrar gelecek! Haber almak için tıklayın.

Yaşlı Kedi Maması

Patili dostlarımızın da yaşlanabileceğini kabul etmemiz zordur ancak onlar da her canlı gibi zamanın etkilerine bağlı olarak değişim geçirirler. 7 yaş ve üzerindeki kediler artık yaşlı kedi maması ile beslenmeye başlamalıdır. Kedilerde yaşlanma belirtileri uyku süresinde artış, tüylerde renk değişimi ve hareketlilikte azalma gibi etkilerle kendini gösterir. Onların yaşlanma belirtilerini fark etmek ise değişimlere rağmen zordur. Bunun en temel sebebi de özellikle oyuncu kedilerin oyun oynama isteklerinin ciddi oranda azalmaması ve evcil hayvan sahiplerinin de patili dostları ile birlikte yaş alarak yaşamlarının sakinleşmesini normalleştirmesidir. Yaşlanma ile birlikte beslenme ihtiyaçlarının değişmesi kaçınılmazdır. Bu nedenle de onlar için düşük protein içeren, yağ oran azaltılmış mamalar tercih edilmelidir.

Yaşlı Kedi Maması Çeşitleri

Kediler için sunulan yaşlı kedi maması çeşitleri 7 yaş üzeri ve 12 yaş üzeri olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Bu mamaların protein oranı %30 - %40 aralığında mama içeriğine göre farklılık gösterir. Özelleştirilmiş formüllerin tercih edilmesi onların daha sağlıklı ve uzun ömürlü olması açısından büyük bir öneme sahiptir. Mineral dengesinin özenle hazırlandığı ve kedilerde idrarın pH dengesinin taş ve kristal oluşumuna engel olacak aralıkta olmasını sağlayan mamalar tercih edilmelidir. E, C vitaminleri ve taurin açısından zengin olan mamalar patili dostlarımız için uygun olacaktır. Yaşlanmaya bağlı olarak bağışıklık sisteminde zayıflama meydana gelebilir ancak doğru mama seçimi ile bu zayıflama da engellenebilir. Kolay sindirilebilen proteince zengin bir mama sindirim sistemi için önem kazanır. Bağırsak hareketlerindeki yavaşlama sebebiyle ortaya çıkabilecek problemlerin önüne geçebilmek için lif açısından zengin mamalar tüketilmesi önerilir. Yaşlı kedi maması çeşitleri arasında kısırlaştırılmış kediler, kilo ya da tüy topağı sorunu olanlar ya da sindirim hassasiyeti bulunan kediler için tercih edilebilecek mamalar bulunmaktadır.

En İyi Yaşlı Kedi Maması

Hayatımızı paylaştığımız dostlarımızın uzun ve sağlıklı bir yaşama sahip olmaları için onları en iyi yaşlı kedi maması ile beslemek isteriz. Temel olarak en iyi mamayı bulmak için içerik açısından yaşlarına uygun olan mamalar arasında seçim yapılması önerilir. Bunun yanı sıra kedilerin iştahla beslenmeleri için damak zevklerine uygun bir mama tercih edilmesi de önemlidir. Hem veteriner hekim önerisini göz önünde bulundurmak hem de kedilerin damak zevkini değerlendirmek en iyi mamayı bulma açısında kolaylık sağlar.

Yaşlı Kedi Maması Fiyatları

Yaşlı kedi maması fiyatları içerik, marka, ambalaj gibi farklı kriterlere göre değişiklik göstermektedir. Mama seçiminde öncelik kedinin ihtiyaçlarını karşılayacak doğru mamayı bulmak olsa da mama değişimlerinde birim fiyat açısından daha pahalı olan küçük ambalajlı mamalar tercih edilmeli, kedi mamayı severek tükettiğinde büyük ambalajlara geçilmelidir. Petlebi.com'dan sipariş vereceğiniz tüm mamalar %100 orijinallik garantisi ile birlikte gıda saklamaya uygun olan depomuzdan sizlere ulaştırılmaktadır.