Köpek Yatağı

(214)

Köpeklerde aidiyet algısı yüksektir. Köpek yatakları yer belirleme konusunda etkili ürünlerdir. Köpekler, evin bir köşesine alıştıklarında zamanlarının çoğunu orada geçirirler. Yatağın malzemesi ve boyutunun doğru tercih edilmesi köpeğinizin rahatı açısından önemlidir.

Devamını Göster »

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Ziyaretçilerin en çok incelediği 5 Köpek Yatağı markası:

Köpek Yatakları

Kaliteli uyku bizler kadar hayatımızı paylaştığımız sadık dostlarımızın da hakkı. Kendilerine ait bir alanda zaman geçirmek, yazları veya kışları hava koşullarından bağımsız olarak konforlu bir uyku çekmek onların da en temel ihtiyaçları arasında yer alıyor. Evimize geldikleri ilk andan itibaren tüm ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştığımız dostlarımız için köpek yatakları da önemli bir gereksinim olarak ön plana çıkıyor. Hem iç hem de dış mekanlarda kullanılabilecek özelliklere sahip köpek yatakları çeşitleri onların konforlarını arttırırken kendi alanlarına sahip olma mutluluğu da yaşamalarını sağlıyor.

Yalnızca onların uyuduğu ve dinlendiği özel bir alan sunan bu ürünler dostlarımızın keyifle zaman geçirdiği alanlara dönüşüyor. Gürültülü ortamlardan ya da kalabalıktan uzaklaşmak istediklerinde yataklarına sığınan dostlarımız huzurlu vakit geçirebiliyor. Alanlarını sevmeleri halinde farklı bir arayışa girmemeleri ve evin her alanında hakimiyet kurmamaları için de bu ürünler büyük bir etkiye sahip oluyor. Üstelik uyku alanlarına sahiplerinin kokusu bulunan birkaç eşya koyulması halinde bebeklik dönemlerinden itibaren kendilerini güvende hissetmeleri kolaylaşıyor.

Köpek Yatağı Çeşitleri

Köpek yatakları çeşitleri dostlarımızın ihtiyaçları ve konumlandırılacakları alanlar doğrultusunda değişiklik gösterebiliyor. İç mekanlar için, dış mekanlar için ve hatta serinletici özellikteki ürünler arasından seçim yaparken ihtiyaçlarınızı önceliklendirmeniz gerekiyor. Rahat ve kaliteli bir uyku gereksinimi sunan ürünlerimiz kullanılacakları alanlar doğrultusunda polyester, pelüş, süet, plastik, kumaş gibi malzemelere sahip olabiliyor. Farklı renklerde ve desenlerde sunulan köpek yatakları ek özelliklerle de donatılabiliyor. Böcek ve haşerat kovucu, serinletici ve ısı tutan nitelikteki ürünler ek konfor sunabiliyor. Petlebi.com üzerinden Pawise, Karlie, Trixie ve Mita gibi tanınmış markaların kaliteli ve ihtiyaçlara yanıt veren ürünlerini görüntüleyebilir, saniyeler içerisinde siparişlerinizi tamamlayabilirsiniz. Çeşitli renk ve desenlerde üretilen alternatifleri incelerken ürünü konumlandıracağınız alanın dekorasyon özelliklerini göz önünde bulundurarak en şık seçimleri de yapabilirsiniz.

Köpek Yatağı Neden Gereklidir?

Nasıl ki bizler için yatağımızın konforu önemli, aynı gerçeklik dostlarımız için de gerekli. Gün boyu evde olan ve dinlenmek istediğinde sert zemine yatan köpeklerin konforundan bahsetmek pek mümkün olmaz. Kendi alanlarına sahip olmak istedikleri gerçeğini de düşündüğümüzde köpek yatakları büyük bir gereklilik olarak kabul edilebilir. Köpek yatağı yapımı çok zor olmasa da evde yapılan ürünlerin konforları sorgulamaya açıktır. Kullanılan malzemeler kokuyu hapsedebilir, yıkandığında deforme olabilir, tüyleri tutarak steril olmayan bir ortam oluşmasına neden olabilir. Gelişen farkındalık yeni nesil köpek yatağı ürünlerinin özelliklerini de çeşitlendirmektedir. Dolayısıyla konforları göz önünde bulundurularak tasarlanan ürünlerin tercih edilmesi çok daha avantajlı olacaktır. Üstelik kirlenmesi halinde birçoğunun yıkanabilmesi de koku oluşumu ile ilgili soru işaretlerini azaltmaktadır.

Köpek Yatağı Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Evinizi yeni bir yavruyla ya da sahiplendiğiniz bir yetişkinle paylaşacağınız andan itibaren büyük bir sorumluluk alırsınız. Hangi mamayı yiyecekler, nasıl mama ve su kaplarını kullanacaklar, aşıları ne zaman yapılacak, güvenlikleri için hangi tedbirler alınacak, veteriner kontrolleri nasıl olacak gibi birçok sorunun üstesinden gelmeniz gerekir. Tüm bunlara ek olarak konforlarını sağlamak istemeniz de oldukça normaldir. Dostlarınızın kendilerine ait bir alanda uyumaları için köpek yatakları arasından seçim yapmanız gerekir. Bu seçim düşündüğünüzden çok daha kapsamlı gerçekleştirilmelidir.

Onun için yeni bir yatak seçerken ilk olarak yatak boyunu doğru belirlemelisiniz. Tamamen gerildiğinde içine sığabileceği boyutlardaki ürünlere odaklanmalısınız. Dostunuz yavruysa daha küçük boyutlu, yetişkinse büyük boyutlu ürünleri tercih edebilirsiniz. Eğer birden çok kez yatak almak istemiyorsanız yavrunuz için ilk etapta büyük ürünlere yönelebilirsiniz. Ancak yatakta boşluk olması yavruların kendilerini güvende hissetmemelerine neden olabilir, yavrunuz için büyük ebatlı bir ürün alırsanız boşlukları köpek battaniyesi çeşitleri ile doldurabilirsiniz. Uygun boyutlu ürünler seçerseniz uyku esnasında maksimum şekilde rahat olmalarını sağlayabilirsiniz.

Uyuyabilecekleri özel bir alan arayışında iseniz yatağın şekli de sizin için önemli bir belirleyici olabilir. Şekil noktasında karar verirken köpeğinizin nasıl uyuduğunu gözlemlemelisiniz. Kıvrılarak mı uyuyor, yüz üstü mü uzanıyor, sırt üstü yatıp yayılıyor mu gibi sorulara verilen yanıtlar tercihleri etkileyebilir. Uyku pozisyonlarına göre bir tarafı yüksek, yuvarlak, kare, dikdörtgen gibi çeşitli şekillerdeki ürünlere yönelebilirsiniz.

Yatağın ebatları ve şekli kadar önemli olan bir diğer kriter de malzemesidir. Köpek yatakları birçok farklı malzemeden üretilebilir. Malzeme tercihi yaparken dört ayaklı arkadaşınızın rahatlığı kadar genel sağlık durumunu da düşünmelisiniz. Özellikle ileri yaşta olan ve tuvaletini tutamayanlar için yıkanabilir, su geçirmez özellikteki ürünler daha doğru tercihler olacaktır. Aynı şekilde tuvalet eğitimini almayan yavrular için de benzer kriterlere sahip olanları tercih edebilirsiniz. Yaşadığınız yerin iklimi ve dostunuzun sıcaklara ya da soğuklara ne kadar dayanıklı olduğu gibi önemli bilgileri de malzeme belirlerken hesaba katabilirsiniz.

Köpek yatağı seçiminde son olarak yatak stilini de düşünmelisiniz. Az önce de ifade ettiğimiz gibi bazı ürünler ek özelliklerle donatılabiliyor. Bazıları ısıyı koruyabiliyor bazıları serinletici etkiye sahip olabiliyor. Bu noktada dostunuzun yaşı ve ırk özellikleri doğrultusunda seçim yapmanız memnuniyetinizi arttıracaktır.

Köpek Yatağı Fiyatları

Köpek yatakları fiyatları ürünün malzemesine, boyutlarına ve markaların ücretlendirme politikalarına göre değişkenlik gösterebilir. Petlebi.com üzerinden en uygun fiyatlardan, en güncel kampanyalardan ve güvenli ödeme seçeneklerinden yararlanarak siparişlerinizi verebilirsiniz. İlgili kategoriye geldiğinizde sorgulamalarınızı "iç mekan", "dış mekan", "peluş" ve "serinletici" köpek yatakları özelinde gerçekleştirebilir, bu esnada köpek battaniyelerini de görüntüleyebilirsiniz. Seçtiğiniz ürünlerin fiyat aralıklarını belirleyip ürünleri markalarına, fiyatlarına, indirim oranlarına ve hatta hediyelerine göre sıralayabilirsiniz. Türkiye'nin en çok ziyaret edilen online petshop mağazası Petlebi.com ile dostunuzun ihtiyaçlarını eksiksiz olarak karşılarken %100 orijinal ürün garantimizden de yararlanabilirsiniz.