Tırmalama Tahtası ve Evleri

(37)

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Ziyaretçilerin en çok incelediği 5 Tırmalama Tahtası ve Evleri markası:

Kedi Tırmalama Tahtası ve Evleri

Kediler tırmalama davranışını birçok farklı nedenle sergileyebilirler. Bazı kediler pati yastıklarında bulunan koku bezlerinden koku salgılayıp bölgelerini işaretlemek, bazı kediler ise yaşadıkları stresi ve sıkıntıyı yansıtmak için tırmalama davranışında bulunabilirler. Ek olarak kedilerin esnemek, tırnaklarını kısaltıp düzeltmek veya doğal olarak tırmalama ihtiyacını bastırmak için de evdeki eşyaları tırmalayabildikleri bilinir. Her ne kadar kedilerin tırmalama ihtiyacını farklı şekillerde açıklamak mümkün olsa da evdeki eşyaların zarar görmesi gündeme geldiğinde, bu davranış yıkıcı olarak nitelendirilmektedir. Evcil hayvanların yaşadığı evlerde sıklıkla eşyalara zarar gelmesi, hayvanların içgüdüsel ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri bir yaşam alanı oluşturulması ile minimize edilebilir. Kedi tırmalama tahtası da kedilerin yaşadığı evlerde ihtiyaç duyulan kedi ürünlerinden biridir. Kedi tırmalama tahtaları sayesinde hem kedilerin ihtiyaçlarını kendilerine zarar vermeden giderebilmeleri için uygun bir alana sahip olmaları ve eğlenceli vakit geçirmeleri sağlanır hem de evdeki eşyaların zarar görmesi büyük ölçüde engellenebilir. Tek ya da birden çok kedinin yaşadığı evler için, farklı ihtiyaçlar doğrultusunda tasarlanan kedi tırmalama tahtası ve kedi tırmalama evi modelleri Petlebi.com'da sizleri bekliyor. Tırmalama kartonları, çubuk tırmalama tahtaları, tırmalama paspasları ve oyuncaklı kedi tırmalama tahtaları ile kedi tırmalama evi modellerini marka ve fiyat doğrultusunda filtreleyebilirsiniz. Siz de kedinizin ya da kedilerinizin ihtiyaç duyduğu tırmalama tahtası çeşitleri arasından seçiminizi yapabilir, Petlebi.com'un %100 orijinal ürün garantisinden yararlanarak güvenli bir alışveriş deneyimi yaşayabilirsiniz.

Kedi Tırmalama Tahtası Modelleri

Kedilerin özel bir alan dâhilinde hem eğlenceli vakit geçirebilmesine hem de içgüdüsel davranışlarını eşyalara zarar vermeden gerçekleştirilebilmesine yardımcı olan kedi tırmalama tahtası modelleri, farklı beklentilere yanıt verecek çeşitlilikte sunulur. En popüler kedi tırmalama tahtası modelleri aşağıdaki şekilde sıralanabilir.

Kedi Tırmalama Kartonları: Kedilerin tırnaklarını törpülerken tırmalamaları için ideal bir alan sağlayan kedi tırmalama kartonları, farklı tasarımlarda ve ebatlarda sunulabilir. Konumlandırılacakları alanlar ve kedilerin tercihleri doğrultusunda tek bir karton formuna sahip olanlar ya da oyuncaklı kedi tırmalama kartonları arasından seçim yapmak mümkündür. Kedi tırmalama kartonu fiyatları ürünün markasına, ebadına, tasarımına ve oyuncaklı olup olmaması gibi ek fonksiyonlarına göre değişiklik gösterebilir.

Kedi Çubuk Tırmalama Tahtaları: En popüler kedi tırmalama tahtası modellerinden biri de çubuk formunda üretilen tırmalama tahtaları olarak öne çıkar. Son derece işlevsel olan çubuk kedi tırmalama tahtaları sayesinde kediler tırmalama ihtiyaçlarını konforlu bir şekilde karşılarken aynı zamanda esneyebilirler ve oyun oynayabilirler. Hafif uzanarak tırmaladıkları koltuklara keyifli bir alternatif olan çubuk tırmalama tahtaları farklı ebatlarda sunulur. Genel olarak dökülen tırnakların tutulmasını sağlayan bir zemine ve zemine monte edilebilen çubuk tırmalama tahtasına sahip olacak şekilde tasarlanan bu ürünler model bakımından da farklılaşabilir. Bazı çubuk tırmalama tahtaları, alt kısmında kedi oyun evi barındırır. Kedilerin hem oyun oynayabileceği hem sakin bir yaşam için saklanabilecekleri ortam sunan oyun evli kedi tırmalama tahtası modelleri popüler tercihler arasında yer alır. Bu modeller tek ya da çift katlı kedi tırmalama ürünleri olarak tasarlanabilmektedir.

Tırmalama Tahtalı Kedi Evleri: Kedi tırmalama evi olarak da adlandırılan tırmalama tahtalı kedi evleri, dostlarımızın keyifle kullanabilecekleri ürünler arasında yer alır. Fonksiyonel tasarımları ile öne çıkan kedi tırmalama tahtaları ve evleri tek ya da birden fazla kedinin yaşadığı evlerde dinlenme ve oyun alanı olarak kullanılabilir. Kedi tırmalama evleri birçok farklı çeşitte sunulur. Bazılarının üst kısmında kedi yatağı bulunabilir, bazıları çok katlı kedi yaşam alanı olarak tasarlanabilir, bazıları ise yükseklerde zaman geçirmekten keyif alan kediler için harika bir dinlenme alanı sunabilir.

Kedi Tırmalama Paspasları: Kedi tırmalama kartonları ile benzer tasarımlara sahip olabilen kedi tırmalama paspasları, tırmalamak için özellikle halıları tercih eden kediler için ideal seçimler olarak kabul edilir. Zemine konumlandırılabilen bu ürünlerden bazıları kedi otu ile kediler için cazip hâle getirilebilmektedir.

Oyuncaklı Tırmalama Tahtaları: Kedi tırmalama tahtaları oyuncaklarla birlikte tasarlandıklarında kediler için ideal bir eğlence merkezine dönüşebiliyor. Kedilerin dikkatini çekmek için tasarımlarında büyük çoğunlukla toplara yer verilen oyuncaklı tırmalama tahtaları tek bir ürünle birden çok faydanın deneyimlenmesini kolaylaştırıyor.

Kedi Tırmalama Tahtası Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Kedi tırmalama tahtası modelleri işlevselliklerinin yanı sıra kedilerin dikkatini çekecek tasarım özellikleri ile de farklılık gösterir. Kedilerin rahat kullanabilecekleri ve evdeki eşyalara zarar vermekten vazgeçmelerini sağlayabilecek modellerin tercih edilmesi, kedi tırmalama tahtası kullanımının amacına ulaşmasına yardımcı olur. Kedi tırmalama tahtaları arasından seçim yaparken şu unsurlara dikkat edilmelidir:
  • Kedi tırmalama tahtası modelleri arasından seçim yapılırken öncelikle evde konumlandırılacakları alanlar düşünülmelidir. Çok dar alana sahip evlerde mobilyalara yapıştırılabilen kedi tırmalama ürünleri tercih edilebilirken geniş alanlara sahip mekânlarda kedi tırmalama tahtası ve evleri tercih edilebilir.
  • Kedi tırmalama tahtası seçimi sırasında ürünlerin dayanıklılıkları göz önünde bulundurulmalıdır. Kediler tırmalama eylemleri sırasında güçlerinin büyük kısmını pençelerine yönlendirir ve olanca güçleri ile tırmalar. Bu esnada kedi tırmalama tahtaları mukavemet göstermelidir. Aksi durumda tercih edilen ürünün ömrü son derece kısa olabilir. Kedi tırmalama tahtası yatay, dikey ya da hem yatay hem dikey tırmalamaya uygun özellikte tasarlanmış olabilir. Seçim sırasında her iki yöne doğru tırmalama eyleminin yapılabiliyor olması bazı kedilerin dikkatini çekmek için idealdir.
  • Kedi tırmalama tahtası seçimi sırasında ürünlerin imal edildikleri malzemelerin kediler için zararlı olmadığından emin olunmalıdır. Bu nedenle bilindik ve güvenilir markaların orijinal ürünleri arasından tercihte bulunmak önemlidir.
  • Kedi tırmalama tahtası farklı modellerle sunulduğundan fiyatları da değişiklik gösterir. Seçim sırasında fiyat performans noktasında en iyi ürünlerin önceliklendirilmesi uzun süreli memnuniyet sağlayabilir.

Kedi Tırmalama Tahtası Fiyatları

Kedi tırmalama tahtası fiyatları üretici markanın fiyat politikasından, ürünlerin malzeme kalitesinden, modelinden ve fonksiyonlarından etkilenebilir. Seçim sırasında sadece en düşük fiyata odaklanmak satın alınan ürünün idealden kısa süre kullanılması ile sonuçlanabilir. Türkiye'nin en çok ziyaret edilen online petshopu Petlebi.com'da birbirinden kaliteli ve fonksiyonel kedi tırmalama tahtaları arasından seçiminizi yapabilirsiniz. %100 orijinal ürün garantisi ile dünyaca tanınan Karlie, Trixie ve Pawise kedi tırmalama tahtası çeşitleri arasından tercihte bulunabilir; sepetiniz belirlenen tutara ulaştığında ücretsiz kargo fırsatından yararlanabilirsiniz.

Tırnak kaşıntısı ve oyun ihtiyacının birlikte giderildiği en ideal kedi ürünü tırmalama tahtalarıdır. Kedi evi şeklinde de tırmalama tahtaları mevcuttur. Boyut ve şekil olarak kedinize en uygun ürünü bularak keyifli vakit geçirmesine yardımcı olabilirsiniz.