Fare Kedi Oyuncağı

(47)

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Ziyaretçilerin en çok incelediği 5 Fare Kedi Oyuncağı markası:

Kedi Fare Oyuncağı

Kedi fare kovalamacası çizgi filmlere, hikâyelere ve masallara konu olmuşken; kedilerin fare avına çıkması ile dünya üzerindeki pek çok salgın hastalık ortadan kalkmışken elbette patili dostlarımızın iç güdülerini harekete geçirecek fare tasarımlı oyuncakların yaygın olması da çok doğal.

Kedi Fare Oyuncağı Çeşitleri

Kedi oyuncakları için yapılan tasarımlarda fare, kuş gibi onların içgüdülerini ortaya çıkarabilecek hayvanlara yer verilmektedir. Fare oyuncakları da sesli, hareketli, pilli, kurmalı gibi farklı tasarımlarda kedilerin ilgisini çekmek için sunulur. Peluş fare oyuncakları en yaygın olarak tercih edilen tasarımlardır. Bu tasarımlarda renk, doku ve aksesuar seçimi yine kedilerin dikkatini çekecek şekilde yapılmaktadır.

Pilli, kurmalı ya da motorlu fare oyuncakları da hareketli olmaları sebebi ile her oyuncağa ilgi göstermeyen kedilerin bile dikkatini çelmeyi başaran tasarımlardır. İnteraktif fare oyuncaklarını bazıları da çıkardıkları sesler ile kedilerin dikkatini çekmeyi başarır. Kedi otuna karşı ilgisi olan kediler için kedi otu içeren oyuncaklar da tercih edilebilir. Bazı kediler durağan değil hareketli oyuncaklara daha çok ilgi gösterir. Bu tür kediler için eldivene ya da olta ucuna takılan ya da bir yaylı fare oyuncaklar oldukça eğlenceli olacaktır.

Kedi oyuncakları sadece tasarım olarak farklılık göstermez. Aynı zamanda malzeme ve amaç özelinde de farklılık gösteren oyuncaklar bulunmaktadır.

Fare Kedi Oyuncağı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Patili dostlarımızın oynayacakları oyuncakların tamamı onların güvenliğini sağlayacak şekilde tasarlanmış olsa da kedilerin davranış alışkanlıkları gözlemlenerek oyuncak seçimi yapılması her zaman büyük öneme sahiptir. Kedinin parçalama alışkanlığı varsa doğal ya da parçalanması zor malzemelerden üretilmiş oyuncakları tercih etmek gerekir.

İnteraktif oyuncaklar kullanırken kedinin tek başına bırakılmamasına da dikkat edilmesi gerekir. Kediler içgüdüleri gereği hareketli oyuncaklara çok saldırgan davranışlar sergileyebilirler. Özellikle de oyuncakla ilk karşılaşmalarında oyuncağı tanımak, zararsız olduğunu göstermek ve alışması için zaman vermek gerekir.

Petlebi.com hareketli, zekâ geliştiren, interaktif pek çok kedi oyuncağını kolaylıkla bulabilirsiniz. Kong, Trixie, Pawise gibi popüler kedi ürünleri üreticilerinin sağlıklı ve kaliteli oyuncak çeşitlerini sitemizden güvenle satın alabilirsiniz.