Kızıştırıcı Kuş Yemleri

(6)

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!
TÜKENDİ!
Yakında tekrar gelecek! Haber almak için tıklayın.

Kızıştırıcı Kuş Yemi

Kanatlı dostlarımızın yaşam döngülerinde üreme ve çiftleşme dönemleri her zaman sorunsuz geçmeyebilir. Bazıları çiftleşme ve üreme belirtileri göstermediğinde onları daha istekli hale getirmek için kullanılabilecek ürünlerden biri de kızıştırıcı kuş yemleridir. Kızıştırıcı kuş yemleri aynı zamanda kondisyon arttırıcı özellikleri ve içerdikleri vitamin ve mineraller sayesinde sağlığa sundukları faydalarla da dikkat çekmektedir. Bu ürünler standart yemlerin içerisine kızıştırıcı özelliğe sahip tohumların ve besinlerin eklenmesi sonucu üretilmektedir. Standart kuş yemleri gibi taze tutulmaları oldukça önemlidir. Petlebi.com üzerinden kanatlı dostunuzun çiftleşmeye ve üremeye istekli hale gelmesine katkıda bulunacak kızıştırıcı kuş yemi çeşitlerine erişebilirsiniz. Dünyaca ünlü markaların en kaliteli ürünlerini görüntüleyebilir, filtreleme özelliklerinden yararlanarak seçimlerinizin doğruluğunu arttırabilirsiniz.

Kuş Kızıştırma Yemi Ne İşe Yarar?

Bir kuşun üreyebilmesi, en azından bu sürece istekli olabilmesi için sağlığının yerinde olması ve aynı zamanda bakımının da düzgün yapılması gerekir. Üstelik bu süreç o kadar hassastır ki kafesin uygunluğu, eşin tercih edilmesi, sessiz bir ortamın yaratılması ve sabırla beklenmesi gerekir. Onların kendi hallerine bırakılması gereken bu süreçte rahatsız edilmemeleri ve oyun oynamaları için teşvik edilmemeleri önerilir. Çiftleşme ve üreme için istekli hale gelmeleri için beslenmenin de çok önemli bir yere sahip olduğunun unutulmaması önemlidir. İlerleyen yaşam evrelerinde olan kuşlarda da dengesiz ve az beslenenlerde de çiftleşme gerçekleşse dahi yumurtanın boş çıkma ihtimali olduğu bilinmektedir. Bu nedenle ailelerine yeni yavru kuşlar eklensin isteyenlerin kızıştırma yemleri ihtiyacı ortaya çıkabilir. Bu yem ya da yem katkısı formunda olabilen ürünlerin temel amacı çiftleşme döneminde hormonlarının aktif hale geçmesinin sağlanmasıdır. İçerikleri de bu doğrultuda özel olarak formüle edilmiştir. Kızıştırıcı kuş yemleri içerisinde ak darı, sarı darı, Nijer tohumu ve kırmızı darı gibi tohum ve tahılların yanı sıra ek besinler de yer almaktadır. Kalsiyum, A vitamini, D3 vitamini, E vitamini, B2 ve B12 vitaminleri ile zenginleştirilen içeriklere sahip olan kuş kızıştırma yemi çeşitleri kimi zaman tek bir kuş türüne özel üretilirken kimi zaman tüm kanatlı dostlarımıza yönelik olarak da formüle edilebilir.

Kızıştırıcı Kuş Yemi Çeşitleri

Kızıştırıcı kuş yemi çeşitleri evlerde bakımı yapılan kanatlı dostlarımızın gereksinimlerine ve damak lezzetlerine hitap edecek şekilde çoklu olarak sunulmaktadır. Petlebi.com üzerinden Quik, Gold Wings ve EuroGold gibi markaların kuş kızıştırma yemi çeşitlerine saniyeler içerisinde ulaşabilirsiniz. Her biri kanatlıların üreme ve çiftleşme döneminde gereksinim duyduğu besin ihtiyaçlarını karşılarken aynı zamanda çiftleşmeye istekli hale gelmelerini kolaylaştıran mineral ve vitaminler de içeriyor. Ek olarak bu besinlerin içerisinde kalsiyum da bulunduğu için hem yumurta oluşumu hem de yavru kuşun sağlıklı gelişimi desteklenebiliyor. Güvercin kızıştırma yemi, kanarya kızıştırma yemi ve muhabbet kuşu kızıştırma yemi kategorinin en çok tercih edilenleri arasında yer alıyor.

Muhabbet Kuşu Kızıştırma Yemi

Muhabbet kuşları en sık bakılan kanatlılar arasında ilk sırada yer aldığından özel bir başlıkla çiftleşme dönemleri hakkında kısa bir bilgi aktarılması gerekiyor. Olağanüstü renkleri ve dost canlısı davranışları ile 7'den 70'e herkesin kalbini fetheden muhabbet kuşları çiftleşme dönemine girmeye her zaman istekli olmuyor. Bunun altında da çoklu faktörler yatabiliyor. Eş seçen canlılar olarak eşleri ile uyum yakalayamamaları, kafeslerinin rahat hareket edebilecek kadar geniş olmaması, sularının ve yemlerinin düzenli olarak değiştirilmemesi, bakımlarının aksatılması, oda sıcaklığının ideal seviyede olmaması gibi şartlarda çiftleşmelerinin beklenmesi gerçekçi bir yaklaşım sayılmıyor. Muhabbet kuşlarının hem konforlu hem de sağlıklı olduğundan emin olunduğunda da her zaman çiftleşme gerçekleşmiyor. Bu gibi durumlarda muhabbet kuşu kızıştırma yemleri başvurulabilecek yöntemler arasında yer alıyor. Onların kondisyonunu arttıran ve kızışmalarını sağlayan bu ürünlerin bazıları tek başlarına bazıları ise ana yeme karıştırılarak verilebiliyor.

Kızıştırıcı Kuş Yemi Fiyatları

Kızıştırıcı kuş yemi fiyatları en uygun tekliflerle Petlebi.com'da sizleri bekliyor. Siz de evinizin neşe kaynağı olan kanatlı arkadaşlarınızın çiftleşme isteğini kızıştırıcı kuş yemleri ile arttırabilir, onlar için konforlu bir ortam yaratarak yavru kuşlara kavuşabilirsiniz. Bu süreçte ihtiyaç duyduğunuz mineraller, vitaminler ve yemler en taze şekilde sitemizde bulunmaktadır. %100 orijinal ürün garantimizden yararlanarak dilediğiniz ürünün siparişini verebilir, tüm ihtiyaçlarınızı güvenle karşılayabilirsiniz.