Boyun Tasması

(93)

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Ziyaretçilerin en çok incelediği 5 Boyun Tasması markası:

Kedi Boyun Tasması

Kediler için tasma kullanmaya alışmak köpeklerle kıyaslandığında oldukça zordur. Ancak pek çok durumda kedilerin tasma kullanması oldukça önemlidir. Kedilerin kaybolma ihtimaline karşı üzerinde bilgilerinin yer aldığı bir tasmaya sahip olmaları evlerine geri dönmeleri için şanslarının ciddi oranda artmasına yardımcı olacaktır. Bunun gibi pek çok neden kedi boyun tasması kullanımını neredeyse zorunlu kılar.

Neden Kedi Boyun Tasması Kullanılmalı?

Evden hiç dışarı çıkmayan kediler kayboldukları zaman büyük bir korku ve paniğe kapılırlar ve evlerine geri dönmeleri çok zordur. Bu nedenle tasmaların üzerinde kedinin sahiplerinin bilgilerinin yazdığı bir isimlik, künye bulunması kaybolma sorunu açısından oldukça önemli bir güvenlik önlemidir.

Yavru, saklanmayı seven veya herhangi bir sakatlığı nedeni ile varlığını çok belli edemeyen kedileri evde kolayca fark etmek için zilli boyun tasmaları kullanılabilir. Ziller sayesinde kedinin sessizce yaklaşması ve bu durumda herhangi bir kaza yaşanması ihtimali oldukça azalacaktır.

Evden çıkan, dolaşıp gelen kedilerin sahipli olduğunun anlaşılması ve sokakta daha güvende olması için boyun tasması kullanılması önerilir. Bu tasmalar zilli, künyeli ve fosforlu olabilir. Fosforlu tasmalar kedilerin karanlık çöken akşam saatlerinde araç sürücüleri tarafından kolayca fark edilmesini sağlar.

Boyun Tasması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kediler özgürlüklerine düşkün ve hareketli canlılar oldukları için onları çok sıkmayacak tasmalar tercih edilmelidir. Fazla süslü ve aksesuarlı tasmalar özellikle dışarı çıkan ya da evde her alanı kurcalamayı seven kediler için bir yere takılma tehlikesi yaratabileceği için çok fazla tercih edilmemelidir. Tasmanın boyunun kedi için uygun olması, kediyi çok sıkmaması ya da kedinin kolayca çıkarabileceği kadar gevşek olmaması da önemlidir.

Kedi boyun tasması seçerken üretimde kullanılan malzemelere de dikkat edilmesi gerekir. Malzemenin kedinin cildine zarar vermemesi ve tahriş etmemesi gerekir. Sürekli dışarı çıkan kedilerin çift kilitli tasmalar kullanması daha güvenlidir. Kedinin tasmasının herhangi bir yere takılması durumunda tasmadan kurtulabilmesi için hayati öneme sahiptir.

Petlebi.com'da Flip, Karlie, Trixie, Pawise gibi pek çok farklı markanın birbirinden güzel tasma tasarımlarını bir arada bulabilir, kedinizin ihtiyaçlarına uygun olan ürünü rahatlıkla seçebilirsiniz.