Köpek Tarağı ve Fırçaları

(150)

Deri ve tüy sağlığı köpeklerimiz için oldukça önemlidir. Tüylerinin dökülmemesi ve bakımlı olması için kullanabileceğimiz ürünlerin başında köpek tarakları gelir. Kaliteli ve tüy yapısına uygun bir tarak sayesinde köpeğiniz sağlıklı bir şekilde hayatına devam eder.

Devamını Göster »

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Ziyaretçilerin en çok incelediği 5 Köpek Tarağı ve Fırçaları markası:

Köpek Tarak ve Fırçası

Çok kısa tüylere sahip olsalar da tüm köpeklerin belli aralıklarla taranmaları ve fırçalanmaları gerekir. Kimileri için her gün tekrar edilmesi önerilen bu işlem bazıları için haftalık periyotlarda tekrarlanabilir. Taranmak ve fırçalanmak onların kirli gözükmeseler de birçok fayda sağlamalarına olanak tanır. Tüylerinin havalandırılması, vücut yağlarının dengeli bir şekilde yayılması, ölü tüylerinin temizlenmesi, kan dolaşımlarının hızlanması ve aile bireyleri ile keyifli vakit geçirmeleri gibi pozitif yansımaları olan tarama ve fırçalama süreçleri onlar için özel olarak üretilen malzemeler ile gerçekleştirilmelidir.

Köpeklerin bakım süreçleri yalnızca onların daha yumuşak tüylere sahip olmasını ya da daha iyi görünmesini sağlamaz. Cilt sağlıklarının iyileşmesi için de onlarla kurulan bağın güçlenmesi adına da bakım süreçlerinin ihmal edilmemesi gerekir. Söz konusu sadık dostlarımızın sağlıklarının korunması olduğunda köpek tarak ve fırçası modelleri arasından seçim yapılması büyük bir önem arz eder. Cilt yağlarının vücut geneline yayılmasını sağlayan bu süreçlerin, tüy dökülme sorunun azaltılması ve yaşam alanlarının tüyle dolmasının engellenmesi adına da etkili olduğu gerçeği göz ardı edilmemelidir.

Petlebi.com üzerinden dostunuzun tüy yapısı ve alışkanlıkları doğrultusunda köpek tarakları ve fırçaları ürünlerine tek tıkla ulaşabilirsiniz. True Touch, Trixie, Kong, Dr. Sacchi ve Furminatör gibi markaların ürünleri arasından seçim yapabilir, en uygun fiyatlarla ihtiyaçlarınızı evinizin rahatlığında karşılayabilirsiniz.

Köpek Tarakları

Dostlarımızın tüy bakımları ihmal edildiği takdirde ölü tüyleri nedeniyle yaşam alanlarının tüylerle dolma ihtimali vardır. Çevrede uçuşan tüyler onlarla yaşayan birçok kişi için hem hijyen sorunu yaratır hem de rahatsız edici bir görüntü anlamına gelir. Özellikle astım gibi alerjik rahatsızlıkları olan kişiler öldü deri ve dökülmüş tüyler nedeniyle yaşam kalitelerinin azalması riski ile karşı karşıya gelebilir. Tüy bakımları düzenli olarak yapıldığında ve bu esnada köpek tarakları kullanıldığında dostlarımızın kendi çabalarıyla kurtulamadıkları fazla tüyler vücuttan uzaklaştırılabilir. Köpek tarakları seçimi sırasında ürünün dişlerinin yapısı onların tüy yapısına uygun olacak şekilde seçilmelidir. Kısa, orta uzunlukta veya uzun tüylere sahip olmaları tercihleri değiştiren en önemli unsurlardır.

Köpek Fırçaları

Tarama ve fırçalama süreçleri onların da bizlerin de daha sağlıklı ve mutlu olması adına en keyifli gereksinimler arasında yer alır. Nasıl ki bizler saçlarımıza uzun süre bakım yapmadığımızda karışma ve düğümlenme sorunu yaşıyorsak onlar için de benzer süreçler söz konusu olabilir. Kısa tüylere sahip dostlarımızda taraklar efektif sonuç vermeyebileceği için köpek fırçaları ile konfor arttırılabilir. Tüylerinin kalınlığı, uzunluğu ve sıklığı doğrultusunda tercih edilebilecek köpek fırçası çeşitleri tüylerin çıkış yönünde kullanıldığında üzerlerindeki tozlar ve kirler alınabilir. Tüylerin düzgün ve parlak görünmesi sağlanır, oluşma ihtimali yüksek cilt hastalıklarının da önüne geçilebilir.

Köpek Tarak ve Fırçası Çeşitleri

Petlebi.com üzerinden birçok farklı köpek tarakları ve fırçaları çeşitlerine erişmek mümkündür. Tahta saplı, plastik saplı, çift taraflı, kıtık açıcı ve pire tarağı ürünlerine ek olarak tüy toparlayıcı eldiven modellerine de ulaşabilirsiniz. Bazı dostlarımızın bakımları için ek gereksinimler olabilir. Tıraş edilmeleri ya da göz ve ağız kenarlarındaki tüylerin kısaltılması adına tüy makası ve makineleri sizin için en doğru alternatif olabilir. Farklı ürün çeşitleri arasından seçim yaparken tüy yapıları önemli bir yol gösterici olsa da patili dostunuzun alışkanlıklarını da göz önünde bulundurmalısınız. Irksal bazda tüy yapılarının değişebileceği ve bu ırklara özel ürünler olduğu gerçeğinden yola çıkarak ürün bazlı kullanıcı yorumlarını okuyabilir ve gerçek deneyimleri değerlendirebilirsiniz.

Tüy Toplama Eldiveni

Taranıp fırçalanmak onların rahatlamasına yol açsa da dostlarımız her zaman bu eylemden hoşnut olmayabiliyor. Özellikle yanlış ürün seçimi yapıldığında ciltlerde çizilmelere neden olunabileceği için bazılarında tüy toplama eldiveni çeşitlerinin kullanılması daha doğru bir alternatif olarak ön plana çıkıyor. Tüy toplama eldivenleri taraklardan ya da fırçalardan hoşlanmadığı için tüy bakımları aksatılan dostlarımızın sağlıklı bir tüy yapısına kavuşmasını sağlarken aynı zamanda masaj etkisi yaratması onların rahatlamasına da yol açıyor.

Köpek Tarak ve Fırçası Fiyatları

Sitemiz üzerinden birçok dünyaca ünlü markanın farklı fiyatlara sahip ürünlerini bulabilirsiniz. Ürünün markası, özellikleri, boyutu ve sahip olduğu ek özellikler doğrultusunda fiyatı değişebilmektedir. Petlebi.com üzerinden en uygun fiyatlarla ve en güvenli şekilde ev arkadaşınız için bakım ürünleri satın alabilirsiniz. Aynı gün kargo fırsatlarından yararlanarak onunla keyifli bir başlangıç yapabilirsiniz.