Kısırlaştırılmış Kedi Konservesi

(63)

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Ziyaretçilerin en çok incelediği 5 Kısırlaştırılmış Kedi Konservesi markası:

Kısırlaştırılmış Kedi Konservesi

Sevimli dostlarımızın sağlıklı ve uzun bir yaşam sürebilmeleri için doğumdan itibaren doğru şekilde beslenmeleri çok büyük öneme sahiptir. Kedilerde her yaşam evresinin kendine özgü beslenme gereksinimleri vardır. Günümüzde kedilerin evlerde sahipleri ile birlikte daha konforlu ve mutlu yaşayabilmesi, belirli sağlık sorunlarının riskini taşımamaları ve ev dışına çıkma motivasyonu ile birlikte herhangi bir kaza yaşamamaları için kısırlaştırılmaları oldukça yaygındır.

Kısırlaştırma operasyonu pek çok artıya sahip olan ve yaygın olarak tercih edilen bir uygulama olsa da bu operasyonun kediler üzerinde belirli etkileri vardır. Hormonal dengenin yeniden kurulması, sistemlerin ve organların yeni hormon dengesine ayak uydurması kedilerin beslenme gereksinimlerinin değişmesine neden olur. Beslenme şeklinin yavaş yavaş değiştirilmesi ve kedinin mevcut durumuna uygun beslenmesi önemlidir. Kısırlaştırılmış kedi konservesi çeşitleri de operasyon sonrasında kedilerin yaş mama tüketirken herhangi bir şekilde kilo almalarına ya da mineral dengesinin vücutlarına uymaması sebebi ile sağlık sorunu yaşamalarına engel olacak şekilde hazırlanan formülleri ile sunulmaktadır.

Kedim Neden Kısırlaştırılmış Kedi Konservesi Tüketmeli?

Kısırlaştırılmış kedilerin özel beslenme gereksinimleri vardır. Bu gereksinimlerin ortaya çıkmasının temel nedeni olan hormon değişimine bağlı olarak operasyon sonrasında çok belirgin bir iştah artışı meydana gelir. Kısırlaştırma operasyonundan sonraki iki gün içerisinde kedinin iştahı %30 oranında artış gösterir. Bu artış ile birlikte kedinin stres yaşamaması, açlık hissetmemesi için günlük porsiyonunun da yaklaşık olarak %20 - 25 oranında artması gerekir. Ancak mama değişimi yapılmadan gerçekleştirilen porsiyon artışı ile birlikte kilo kontrolünü sağlamak zorlaşacak ve kedi kilo almaya başlayacaktır.

Kısırlaştırılmış kedi konservesi tüketimi sadece iştah artışına bağlı kilo alımı için değil aynı zamanda azalan aktivite düzeyi için de tercih edilmesi gereken ürünler arasında yer almaktadır. Operasyon sonrasında kedinin hareket düzeyinin bir ay içerisinde %50 oranında azalması beklenir. Hareketliliğin ne kadar azalacağı kedinin karakteri ve evdeki düzeni ile de ilgilidir. Özellikle gün boyu yalnız kalan kedilerde hareket miktarı beklenen oranda düşecektir. Bu düşüşün de kilo alma sürecinde büyük bir etkisi vardır. Normalden fazla yemek ve daha az hareket etmenin doğal sonucu olarak kilo almak kedilerde obezite, diyabet, glisemi ve karaciğer yağlanması gibi sorunlara neden olur. Bu tür sorunlara engel olabilmek için kısırlaştırılmış kedi yaş maması tüketilmesi her zaman tavsiye edilir.

Kilo artışı bu operasyondan sonra en yaygın olarak görülen sorunlardan birisi olsa da kısırlaştırılmış kedilerin beslenmesinde ek olara mineral düzeyinin de ideal seviyede olması gerekir. Kısırlaştırılmış kediler için uygun olmayan mineral seviyesine sahip mamalar üriner sistemde taş ve kristal oluşumuna, buna bağlı olarak da tıkanmaların meydana gelmesinde etki gösterme ihtimaline sahiptir. Ancak özel formüle edilmiş kısırlaştırılmış yaş mama formüllerinde mineral seviyesi dengede tutulmuştur.

Kısırlaştırılmış Kedi Konservesi Çeşitleri

Kısırlaştırılmış kedi konservesi çeşitleri, patili dostlarımızın damak zevklerine hitap edecek şekilde farklılaştırılmaktadır. Kuzulu, tavuklu, somonlu gibi alternatifler ile onların en sevdiği lezzetleri tüketmeleri; dönem dönem lezzet değişimleri yaparak farklı beslenmeleri sağlanabilir. Tek düze beslenmekten ve sürekli aynı mamayı yemekten sıkılan kediler için çeşitli alternatifler sunan markalar sayesinde patili dostlarımızın keyifle beslenmesi mümkün oluyor.

En İyi Kısırlaştırılmış Kedi Konserveleri

Her zaman dört ayaklı dostlarımızın en güzel ve kaliteli şekilde beslenmesini isteriz. Sağlıklı beslenme onların keyifli ve uzun ömürlü olmaları için en temel gereksinimleridir. Bu nedenle en iyi mamalar ile beslenmelerini isteriz. En iyi kısırlaştırılmış kedi maması sorusuna verilecek cevap pek çok kedi sahibinin ilgisini çekecektir. Ancak her kedinin beslenme gereksinimlerinin kendine özgü olduğu unutulmamalıdır. Petlebi.com olarak Pro Plan, Hill's, Royal Canin gibi dünyaca ünlü markaların sevimli dostlarımızın sağlıklı ve dengeli beslenmesi için özel olarak geliştirmiş olduğu mama formüllerinin yer aldığı yaş mama çeşitlerini sizlere güvenle sunuyoruz. Düzenli veteriner hekim kontrollerinde kedinin beslenme programını gözden geçirmek, tükettiği mamaların içeriği hakkında bilgi almak ve genel sağlık durumunu destekleyecek öneriler almak doğru karar vermenizde yardımcı olacaktır. Sitemizden satın alacağınız tüm mamaların orijinallik garantisini veriyor ve hepsini gıda için ideal şartlarda hazırlanan depomuzda saklıyoruz. En taze ve orijinal mamaları sitemizden satın alabilir, mama seçimi yaparken kullanıcıların deneyimlerine dayanan yorumları inceleyerek karar verebilirsiniz.