Orijen Kedi Maması

(14)

Seçtikleriniz: Orijen Hepsini Kaldır
349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!
TÜKENDİ!
Yakında tekrar gelecek! Haber almak için tıklayın.
TÜKENDİ!
Yakında tekrar gelecek! Haber almak için tıklayın.
TÜKENDİ!
Yakında tekrar gelecek! Haber almak için tıklayın.

Orijen Kedi Maması

Mama seçimi patili dostlarımızın yaşam kalitesini ve onlarla geçireceğimiz zamanı doğrudan etkilediği için büyük öneme sahiptir. Bu nedenle onlar için her zaman en iyisini seçmek isteriz. Orijen kedi maması çeşitleri etçil beslenmenin evrimsel gelişimine uygun içerikleri ile oldukça sağlıklı bir beslenme alternatifi sunmaktadır.

1985 yılında Kanada'da Reinhard Muhlenfed tarafından kurulan şirketin merkezi Edmonton, Alberta'dır. Tüm hayvanların doğal diyeti ile beslenmesi gerektiğini düşünen marka premium kedi maması üreticileri arasında yer alır. Taze, organik ve kedilerin biyolojisine uygun olan besinleri kendi standartlarına uygun olarak temin eden ve mama formülü haline getiren marka, patili dostların sağlıklı ve güçlü olmasını sağlayan kedi maması çeşitleri sunuyor. Orijen kedi maması çeşitleri hem farklı damak zevklerine hem de özel beslenme gereksinimlerine cevap veren içerikleri ile her yaştan kedi tarafından rahatlıkla tüketilebiliyor.

Orijen Hakkında

Ödüllü kedi maması üreticileri arasında yer alan markanın üretim standartları oldukça yüksek. İnsanlar için kabul edilen gıda üretim standartlarını evcil hayvan maması üretirken de kullanan marka, üretimde ihtiyaç duyduğu besinlerin pek çoğunu da kendi seçtiği çiftliklerden temin etmektedir. Orijen kedi maması çeşitlerinde kullanılan her ürün organik yetiştirilmektedir. Mamalarda kullanılan malzemelerin antibiyotik ya da benzeri maddeler içermemesi de bu markanın en ayırt edici özellikleri arasında yer almaktadır. Uluslararası gıda standartlarını karşılayan tesisleri ve ödüllü mutfakları ile patili dostlarımız için en iyisini sunmaya çalışan markanın 5 farklı mama serisi bulunmaktadır.

Orijen Kedi Maması Çeşitleri

Bitkisel protein, kıvam arttırıcı, koruyucu ve sentetik takviye içermeyen Orijen kedi maması çeşitleri, patili dostlarımızın evrimlerine uygun olacak şekilde beslenmeleri için özel olarak hazırlanır. Markanın pek çok farklı otoritenin onayını ve ödülünü alan mutfağı NorthStar, tamamen doğal ve taze malzemelerin en ideal şartlarda mama haline getirilmesi için donatılmıştır. Evrimsel beslenmeyi destekleyen üretim anlayışı sayesinde her mamanın içeriğinde sadece insanlar tarafından tüketilebilmesi uygun malzemelere yer veren marka bu sayede karkas ya da artık olarak adlandırılan protein kaynaklarını değil gerçek protein kaynaklarını ürünlerinde kullanmaktadır. Herhangi bir katkı maddesinin bulunmadığı mamalar doğru şekilde porsiyonlandıktan sonra tüm kediler tarafından rahatlıkla tüketilebilir.

Cat&Kitten

Her ırktan ve yaştan kedinin tüketmesi için sunulan bu serinin içeriğinde %85 oranında et içeren, %40 oranında da hayvansal protein bulunan mama serisinde aynı zamanda taze sebze ve meyvelere de yer verilmiştir. İçerikte %19 oranında düşük glisemik indeksli karbonhidrat bulunmaktadır. Taze ve organik et, balık, kıkırdak ve yumurta gibi kaliteli proteinler ihtiyaçlarına uygun olacak şekilde mamaya eklenmiştir. Bu serinin içeriğinde sadece bakır, çinko ve kolin takviye, bulunmaktadır.

Six Fish

Özellikle enerji ihtiyacı çok olan kedilerin ihtiyaç duydukları enerjiyi kaliteli ve yüksek protein ile almasını sağlayan Siz Fish serisi %42 protein ve %15 karbonhidrat oranına sahiptir. Mama içeriğinin %85'i balık eti, %15 ise meyve sebzelerden oluşmaktadır. Sardalya, barlam, uskumru, pisi, dil, kaya, ringa ve morina balığı içeren formül kedilerin doğal beslenmesini en iyi biçimde mümkün kılar.

Reagional Red

%85 et oranı ve %15 sebze oranı ile diyabet ve obezite riskini azaltacak kaliteli içeriğe sahiptir. Bizon, yaban domuzu, kuzu, domuz ve sığır etinin yanı sıra ringa ve sardalya gibi besleyici balıkların yer aldığı bu serinin toplam protein oranı %40, karbonhidrat oranı ise %17'dir.

Tundra

Keçi, geyik, ördek, yaban domuzu, ördek ve arktirik alabalığı içeriğine sahip olan mamanın formülünde %40 oranında protein, %18 tanında da düşük glisemik indekse sahip karbonhidrat bulunmaktadır. Mamanın ve veteriner hekimin önerdiği beslenme programı ile hem yavru hem de yetişkin kediler için tercih edilebilen bu mama onların doğalarına uygun beslenmesi için en iyi seçimlerden birisidir.

Fit&Trim

Fazla kilo sorunu olan kedilerin ideal beslenme planı olarak sunulan bu serinin içeriğinde %44 oranında protein ve %15 oranında düşük glisemik indekse sahip karbonhidrat bulunmaktadır. İçeriğin %85'i et, %15'i ise meyve ve sebzelerden oluşmaktadır. Tüm orijin kedi maması çeşitleri gibi tahılsız olan bu seri de özellikle kilo sorunu olan ya da kilo alma eğilimine sahip patili dostlar için en doğru seçim olacaktır.

Hangi Orijen Maması Tercih Edilmeli?

Mama seçiminde patili dostlarımızın damak zevkine önem verdiğimiz kadar onların ihtiyaçlarını da en iyi şekilde göz önünde bulundurmak durumundayız. Orijen kedi maması çeşitleri sahip oldukları yüksek protein oranı ve kaliteli besin içerikleri sayesinde yavru, yetişkin, hamile, emziren ya da yaşlı kedi maması ayrımı yapmadan sunulmaktadır. Bu mamaların kullanımında yani porsiyon belirlenmesinde kedinin yaşı ve özel gereksinimleri dikkate alınmalıdır.

Orijen Yavru Kedi Maması

Orijen kedi maması serileri özellikle yetişkin ve yavru kedi ayrımı yapmadan kaliteli ve patili dostlarımızın ihtiyacı olan besinlerle formüle edilirler. Markanın serileri yakından incelendiği zaman en az %40 protein içeriğine sahip olan, tahılsız çeşitler olduğunu görmek mümkündür. Bu noktada yavru kedi maması seçimi yaparken kedinin damak zevkine göre karar verilebilir. Her evcil hayvanın beslenmesi kendine özel olacağından yavruların günlük kalori ve mama ihtiyacı da onların ağırlıklarına ve aktivite düzeylerine göre belirlenerek Orijen mama ile sağlıklı bir şekilde beslenmeleri sağlanabilir.

Orijen Yetişkin Kedi Maması

Orijen yetişkin kedi maması, markanın sunduğu Fit & Trim serisi hariç diğer serileri içerisinde rahatlıkla tercih edilebilir. Marka özellikle kedilerin beslenmesinde yaşın değil porsiyonun belirleyici olduğunu vurguladığı için kilo, genel vücut yapısı ve hareket düzeyi gibi değişkenlere göre beslenme planının oluşturulması gerektiğini savunuyor. Tüm serilerin patili dostlarımızın doğasına uygun beslenme şeklini en uygun biçimde karşılayacak içeriklere sahip olması da yaşa bağlı ayrımın ortadan kalkmasında etkili oluyor.

Orijen Light Kedi Maması

Orijen Fit & Trim serisi markanın kilo sorunu olan kediler için özel olarak hazırlamış olduğu bir formüldür. Bu formül obezite ve diyabet riskini azaltan tüm Orijen kedi maması çeşitleri ile benzer özelliklere sahipken aynı zamanda kedinin sağlıklı bir şekilde kilo vermesini de destekler.

Orijen Kedi Maması Fiyatları

Premium kedi maması markaları arasında yer alan Orijen, bu özelliği ile fiyatlandırılmaktadır. Mamaların içeriğinde katkı maddesi kullanılmaması, tahıl bulunmaması ve tamamen kedilerin doğalarına uygun şekilde beslenmelerini mümkün kılacak et içeriğinin sunulması Orijen'in en temel özellikleri arasında yer almaktadır. Bitkisel protein içermeyen, karbonhidrat kaynakları düşük glisemik indeksli besinler ile sağlanan ve özel üretim teknikleri ile besin değeri korunan mamalar her zaman en lezzetli ve taze şekilde sunulmaktadır. Sitemizde yer alan Orijen kedi maması çeşitleri farklı ambalajlar ile satışa çıkarılmaktadır. 1,8 kg, 5,4 kg ve 17 kg'lık ambalajlar ile sunulan mamalarda fiyatlar da ambalaja göre değişmekte ve büyük ambalajlı ürünler daha ekonomik olmaktadır.

Petlebi.com olarak sitemizde yer verdiğimiz tüm mamaların orijinalliğinin garantisini veriyoruz. Markaların talep ettiği gıda saklama şartlarını sağlayan depomuza gelen her ürün ihtiyaç duyduğu saklama koşullarına sahip oluyor. Bu da satın alma sürecinin sonunda ürünlerin en sağlıklı ve taze şekilde ulaştırılmasına imkân sağlamaktadır. Sevimli dostlarınız için mama seçimi yaparken sitemizdeki ürün detaylarını inceleyebilir, ürün açıklamalarını okuyabilir ve kullanıcıların paylaştığı yorumları da göz önünde bulundurabilirsiniz.

Yüksek proteinli, tahılsız içerikleri ile dünyanın en sağlıklı mamaları arasında gösterilen Orijen, biyolojik açıdan uygun içerikler üreterek patili arkadaşlarımızın sağlıklı ve mutlu bir hayat sürmesini sağlıyor. Kediler için onların doğal diyetine uygun ürünler formüle eden firma evlerimizde bizimle huzur içinde yaşayan dostlarımızın özünde etçil yırtıcılar olduğunu unutmamamız gerektiğini hatırlatıyor. Orijen kedi maması içeriklerinde serbest dolaşan tavuk, hindi ve sığır etleri kullanılıyor; taze balık, taze yumurta ve taze sebze ile içerikler zenginleştiriliyor. Yüksek protein ile birlikte ihtiyaç duyulan vitamin, mineral, aminoasit ve liflerin de alınması gerektiğinden siz de dostlarınız için tüm bunları barındıran Orijen kedi maması çeşitlerini inceleyebilirsiniz. %100 orijinal ürün garantimizden ve kampanyalarımızdan yararlanarak dostunuz için sitemiz üzerinden sipariş verebilirsiniz.