Orijen Yavru Kedi Maması

(3)

Dış kaynaklardan elde edilen herhangi bir ögeye ürünlerinde yer vermeme prensibini benimseyen marka, dünya genelinde en kaliteli üreticiler arasında kabul ediliyor. Biyolojik olarak kuyruklu dostlarımızın gelişimine uygun içeriklere sahip Orijen yavru kedi maması çeşitleri onlara kavuştuğunuz ilk andan itibaren güvenle verebileceğiniz alternatifler arasında yer alıyor. Orijen yavru kedi maması içeriği taze tavuk eti, yumurta, taze ringa balığı, taze hindi ciğeri ve taze ringa balığı gibi kaliteli ham proteinlere ek olarak gerçek sebzeler, zerdeçal kökü ve esmer su yosunu gibi bileşenlerle zenginleştiriliyor. Petlebi.com %100 orijinal ürün garantisi sayesinde siz de dostlarınız için gerçek kaliteyi sipariş verebilir, Orijen kedi maması kullananlar tarafından yapılan yorumları da okuyabilirsiniz.

Devamını Göster »

Seçtikleriniz: Orijen Hepsini Kaldır
349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!
TÜKENDİ!
Yakında tekrar gelecek! Haber almak için tıklayın.

Orijen Yavru Kedi Maması

Yavru kedi beslenmesinde hayvansal protein çok değerli bir yere sahiptir. Bu nedenle de sağlıklı bir gelişim için kaliteli protein içeriğine sahip mamalar tercih edilmelidir. Doğumdan itibaren ilk 12 aylık süreç bir kedinin yaşam kalitesini önemli ölçüde etkileyecek değerli bir zaman dilimidir. Bu zaman dilimini en iyi şekilde geçiren kediler daha sağlıklı ve uzun ömürlü olabilirler. Orijen Cat & Kitten serisi kaliteli içerikleri sayesinde en popüler yavru kedi maması çeşitleri arasında yer almaktadır.

Orijen yavru kedi maması tüm kedi ırkları için doğru seçimdir. Organik malzemelerden üretilen mamalar, özel teknikler ile pişirilmekte ve bu sayede mamaların besin değerleri optimum seviyede korunmaktadır. Anne sütünün en değerli içeriklerinden olan DHA ve EPA içeren bu mamalar kedilerde beyin fonksiyonlarının gelişimini desteklerken aynı zamanda göz, kalp ve üriner sağlık için de destekleyici olmaktadır.

Orijen Hakkında

1985 yılında Reinhard Muhlenfeld tarafından geliştirilen Orijen, pek çok yönüyle rakiplerinden ayrılıyor Günümüzde 70'ten fazla ülkede yer alan Orijen'in adı Latince Origin kelimesinden geliyor. Marka kedilerin doğala en yakın bir şekilde beslenmesini sağlamak için çok ciddi adımlar atıyor. Doğanın tazeliğini, çeşitliliğini ve miktarını hedefleyen marka mama üretim süreçlerini de çok ciddiye alıyor. Kendi çiftliklerinde üretilen hayvanların kullanıldığı mamaların %85'i etten oluşuyor. Firmanın mamaları %38 ile %44 arasında protein içeriyor. Orijen mamalarına ek olarak destek ya da vitamin koymuyor. Bunun nedeni ise günümüzdeki kedilerin atası vahşi kedilerin ve köpeklerin atası gri kurtların bütün desteği, minerali ve vitamini yediklerinden alması. Biyolojik olarak doğru beslenmeyi hedefleyen firma mamalarında taze et, organ, kemik ya da kıkırdak karışımı kullanıyor. Üstelik oranları da doğala en yakın şekilde ayarlıyor. Birçok ödül almış mutfağa sahip olan marka, mamaların içeriğinin doğallığını koruması için gıdaları buharda ve düşük ısılarda pişiriyor. Mamalar su eklenmeden etlerin ve sebzelerin kendi suları ile pişiyor. Firma üretim yönüyle az rastlanan sürdürülebilir politikalardan birine sahip olması ile beğeni kazanıyor.

Orijen Yavru Kedi Maması İçeriği

Orijen markasının tüm mamalarında sadece 3 doğal katkı maddesi kullanılmaktadır. Çinko, bakır ve kolin klorür katkıları dışında mama içeriğinde bulunan her besin doğal olarak mamaya eklenmektedir. Mama sadece insan beslenmesine uygun olan hayvansal proteinler içermektedir. Kedilerin etçil beslenmesini temel olarak üretilen mama formülünde serbest gezen tavuk, doğal ortamında yakalanan balıklar, av etleri ve serbest gezen tavuk yumurtası kullanılmaktadır. Biyolojik açıdan kedilerin etçil beslenmesi için ideal içeriklere sahip olan mamalar, özel yöntemlerle pişirilerek besin değerleri korunur. Mama içeriğinde %85 oranında hayvansal et ve %15 sebze, meyve bulunmaktadır. Minimum %40 protein ve %20 yağ oranına sahip olan Cat&Kitten serisinde yavru kediler için çok önemli olan DHA ve EPA da bulunuyor.

Orijen Yavru Kedi Maması Hangi Kediler İçin Uygun?

Orijen yavru kedi maması 12 aya kadar gelişimi devam eden tüm kediler için tercih edilebilir. Eğer kedi 12 aydan önce kısırlaştırma ameliyatı olursa yeni mamanın veteriner hekim kontrolünde seçilmesi gerekir. Kedinin kilo kontrolü sağlandığı sürece yetişkinlik dönemine kadar bu mamaya devam etmesi de mümkündür. Yüksek protein içeriği sayesinde hamile ve emziren kediler için de bu mama rahatlıkla kullanılabilir. Hamile kedilerin günlük kalori ihtiyacı oldukça yüksektir. Benzer bir durum emziren kediler için de geçerlidir. Hamilelik ve sonrasında annenin sağlığını korumak, besinsiz kalmasının önüne geçmek için bu mamalar ideal sonuçlar vermektedir.

Orijen Yavru Kedi Maması Fiyatları

Orijen yavru kedi maması fiyatları ambalaj, kampanya, içerik ve saklama koşulları gibi farklı unsurlara göre değişiklik göstermektedir. Mamalar 1,8 kilogram, 5,4 kilogram ve 17 kilogramlık ambalajlar ile satılmaktadır. Büyük paketlerde birim fiyat daha ekonomiktir. Fiyatlar dönem dönem yapılan kampanyalara göre de farklılık göstermektedir.

Petlebi.com olarak ürünlerimizi her zaman en uygun fiyatlı ancak en kaliteli şekilde sunmak için hizmet veriyoruz. Gıda depolama şartlarını yerine getirecek şekilde dizayn ettiğimiz 1000 metrekarelik depomuzda her ürünün taze kalmasını ve ideal koşullarda saklanmasını sağlıyoruz. Sitemizden aldığınız tüm mamalar için %100 orijinallik garantisi veriyoruz. Siz de patili dostlarınız için doğru mamayı arıyorsanız sitemizdeki yavru kedi maması çeşitlerini detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Ürün detay sayfalarındaki bilgileri ve kullanıcı yorumlarını inceleyerek sevimli dostunuz için en doğru mamayı hemen sipariş verebilirsiniz.