Gaga Taşları

(19)

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!
TÜKENDİ!
Yakında tekrar gelecek! Haber almak için tıklayın.

Gaga Taşları

Gaga taşı beslenen kuşun cinsi ne olursa olsun oldukça önemli bir kuş bakım ürünüdür. Her kuşun fizyolojisi gereği gagası uzar. Uzayan gaga yeme ulaşma, su içme gibi zorluklara neden olur. Bu tür zorluklar sağlık sorunlarının meydana gelmesine yol açar. Kuşlar için doğru gaga taşını seçmek onların daha sağlıklı ve mutlu olması için çok önemlidir.

Gaga Taşı Nedir?

Gaga taşı kuş bakımında kullanılan ve kuşların gagaları açısından büyük bir öneme sahip olan ve aynı zamanda kuşların doğada topraktan alabilecekleri mineralleri almalarına yardımcı olan bir üründür. Kanatlı dostlarımızın ihtiyaç duydukları tüm takviyeleri en doğal şekilde almaları için bu taşlar mutlaka kullanılmalıdır.

Gaga Taşı Ne İşe Yarar?

Gaga taşı temel olarak kuşların gagalarının uzamasına bağlı olarak meydana gelebilecek sorunları ortadan kaldırır. Kuş gagası hayat boyu büyümeye devam eder. Bu nedenle gaganın boyunun sabit kalabilmesi için kuşun gagasını taş ile törpülemesi gerekir. Gaga taşları işlevlerine göre farklı içeriklere sahip olabilirler.

Mineralli taşlar kuşların doğal yollarla almaları gereken mineralleri almalarına yardımcı olur. Özellikle yumurtlama döneminde mineralli taşların kullanılması önerilir çünkü bu dönem dişi kuşların kalsiyum ihtiyacının arttığı bir dönemdir.

Enerji bloku ya da enerji taşı olarak bilinen gaga taşlarının içeriğinde çeşitli meyveler bulunur. Bu taşların hazırlanırken destekleyici olarak kalsiyumun yanı sıra ekstra vitaminler de kullanılmaktadır.

Gaga Taşı Nasıl Takılır?

Gaga taşı ürünleri tasarımlarına göre farklı şekillerde takılabilir. Gaga taşı nasıl takılır? sorusunun tek bir cevabı olmamakla birlikte hangi tasarım tercih edilirse edilsin mutlaka sabitlenmesi önerilir. Sabitlenen ürünler gagaların törpülenmesini kolaylaştırmaktadır.

Gaga Taşı Fiyatı

Gaga taşı fiyatları taşın türüne, içeriğine ve büyüklüğüne göre farklılık göstermektedir. Kiloluk ürünler çok sayıda kuş sahibi olan kişiler için sunulurken daha ufak taşlar, ise kafeste birkaç tane kuşu olanlar için idealdir.

Petlebi.com'da Quik, Jungle, Gold Wings gibi markaların kuşların beslenme ihtiyaçlarına göre özel olarak hazırladığı pek çok taş çeşidine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Farlı takviyeleri ve aromaları ile sunulan gaga taşlarının yanı sıra mürekkep balığı kemiği gibi tamamen organik ürünleri de tercih edebilirsiniz.