Kuş Kumu

(9)

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!
TÜKENDİ!
Yakında tekrar gelecek! Haber almak için tıklayın.

Kuş Kumu

Kanatlı dostlarımızın uzun ve sağlıklı bir hayat sürebilmesi için dengeli beslenmeleri gerekir. Onların türlerine ve gelişim dönemlerine uygun şekilde formüle edilen kuş yemleri en önemli ihtiyaçlarının başında gelir. Ancak bu yemler her zaman tek başına yeterli değildir ve çeşitli katkılara gereksinimleri olduğu bilinmektedir. Kimi zaman vitaminlerle kimi zaman ise kuş kumu gibi sindirim sistemini destekleyen özel karışımlarla desteklenmeleri gerekir.

Her canlının sindirim sisteminin işleyici ve bu işleyişin sağlıklı bir şekilde sürdürülebilmesi için duyduğu gereksinimler aynı değildir. Kuşlar dişleri olmayan ve sindirim süreçleri kursak adı verilen anatomik bölgede başlayan canlılardır. Kursağa ulaşan besinler salgılar sayesinde yumuşar ve taşlık bölüme gider. Bu bölümde ise yiyecekler iyice öğütülür ve sindirim sürecinin tamamlanması adına bağırsaklara iletilir. İşe bu karmaşık sindirim sürecine katkı sunan ürünlerden bir tanesinin de kuş kumu olduğu söylenebilir. Kuş kumu çeşitleri kanatlı dostlarımıza verilmesi önerilir ve beslenmelerinde çok önemli bir yan ürün olarak kabul edilmektedir. Petlebi.com üzerinden siz de dostunuzun sağlıklı ve dengeli beslenmesini sağlayacak ve sindirim sağlığını destekleyecek kuş kumu çeşitlerine ulaşabilir; içerikleri size en uygun gelenler arasından tercih yapabilirsiniz.

Kuş Kumu Nedir?

Yem ile karıştırılmadan da kullanılabilen ve mamalıklara konularak servis edilen kuş kumu; kanatlı dostlarımızın sindirim sağlığını destekleyen önemli bir ek besindir. Sağlıklarını ve hijyenlerinin korunmasının yanı sıra sindirim sürecine de katkı sağlayan kuş kumları ne kadar doğal malzemelerden üretilirse o denli faydalı olacaktır. Bu nedenle kuş kumu çeşitleri arasından seçim yaparken ürün bileşenlerine dikkat edilmesi gerekir.

Kuş Kumu Ne İşe Yarar?

Yalnızca evlerimizde yaşayan dostlarımızın değil doğadaki irili ufaklı tüm kanatlıların sindirim sistemi için önemli bir etkiye sahip olan kuş kumları sindirim sürecinde etkin rol oynayan taşlık bölümüne ulaşan besinlerin sindirimini kolaylaştıran bir üründür. Her katkı ve ek besin gibi kuş kumu tüketiminin de kontrollü gerçekleştirilmesi gerekir. Haftada 1 ya da 2 kere verildiğinde maksimum etki gösteren kuş kumları sanıldığının aksine gaga taşı çeşitlerinin yerine geçmez.

Kuş Kumu Nasıl Kullanılır?

Kuş kumu kafes zeminine yayılmadan özel yemliklerde ya da mamalıklarda verilmelidir. Zeminde bulunan kuş kumlarına dışkı bulaşma ihtimali ve bunu tüketen kuşlarda hastalık görülme riski artmaktadır. Bu nedenle ürün seçimi kadar ürünün sunulma şekline de dikkat edilmesinde fayda olacaktır.

Kuş Kumu Çeşitleri

Petlebi.com üzerinden Versele Laga, Vitakraft ve Gold Wings gibi kalitesi kabul gören firmaların kuş kumu çeşitlerine ulaşabilirsiniz. Doğal malzemelerden üretilen ve sağlıkları için hiçbir zararı bulunmayan kuş kumları haricinde kanatlılar için diğer ürünlerimizi de inceleyebilirsiniz.

Kuş Kumu Fiyatları

Kuş kumu fiyatları markaya ve ürün ambalaj ağırlıklarına göre değişebilmektedir. Bütçenizi zorlamadan satın alabileceğiniz bu ürünler Petlebi.com'da en uygun fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Siz de dostunuzun sindirim sağlığına iyi gelecek ürünler arasından seçim yapabilir, seçimleriniz sırasında kullanıcı yorumlarını da okuyabilirsiniz.