Kulak Bakımı

(12)

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Kedi Kulak Temizliği ve Bakımı

Kediler temiz olmaları ile meşhur olsalar da yine de belirli noktalarda bakım gereksinimlerinin sahipleri tarafından takip edilmesi gerekir. Kulak bakımı da kedilerin tek başlarına yapamayacakları ancak mutlaka düzenli olarak yapılması gereken kedi bakımları arasında yer alır. Kedi kulak damlası ve kedi kulak solüsyonu gibi ürünlerle oldukça kolay bir şekilde yapılabilen kulak temizliği sayesinde patili dostlarımızın her zaman sağlıklı bir yaşama sahip olmasını kolayca sağlayabiliriz.

Kedi Kulak Temizliği Nasıl Yapılır?

Kedi kulak temizliği doğru kulak bakım ürünleri kullanıldığı zaman oldukça kolay bir şekilde yapılabilir. Kedilerin cilt yapısına uygun olarak hazırlanan solüsyonlar kullanılmasına özenle gösterilmelidir. Kedilere özel olarak hazırlanan ürünlerin içerisinde alkol gibi ciltlerini tahriş edecek maddeler bulunmadığından bu ürünler güvenle kullanılabilmektedir.

Kedinin kulak temizliği yapılacağı zaman kedi kulak temizleme mendili ya da kedi kulak damlası ya da kedi kulak solüsyonu kullanmak gerekir. Kulağın iç kısmının bu ürünler ile temizlenmesi ile kulak bakımı yapılmış olur. Düzenli yapılan bu bakım sayesinde kulak enfeksiyonlarının önüne geçmek mümkün olur.

Kulak Uyuzu Nedir?

Kulak uyuzu kedi ve köpeklerde sıkça görülen ve kolayca tedavi edilebilen bir rahatsızlıktır. Düzenli kulak bakımı bu sorunun ortaya çıkmasına engel olabilir ancak dikkatli olunması ve semptomların incelenmesi gerekir. Kedi kulak uyuzu olduğu zaman kafasını sallamaya, garip sesler çıkarmaya ve kulak bölgesini çok sık kaşımaya başlar. Bunlara ek olarak kedinin kulaklarının içerisinde yara kabuğuna benzeyen döküntüler de ilerleyen durumlarda meydana gelebilir. Bu belirtilerin bir ya da birkaçı ortaya çıktığı zaman bir veteriner hekime giderek sorunun anlaşılması ve tedavi edilmesi gerekir. Kedi kulak uyuz damlası ile kısa sürede çözülebilecek bu sorun uzun süre görmezden gelindiği takdirde kedilerde kulak zarının hasar almasına neden olabilir.

Kedi bakımı için her zaman güvenle kullanabileceğiniz, kaliteli ve onaylı markaların ürünlerine Petlebi.com'dan ulaşabilirsiniz. Sitemizde Trixie, Beaphar, Bioline gibi markaların kulak bakım ürünlerini detaylıca inceleyebilir, evcil hayvan sahiplerinin kulak bakım ürünleri ile ilgili paylaştıkları deneyimlerini de değerlendirerek kediniz için en doğru ürünü rahatlıkla bulabilirsiniz.