Kısırlaştırılmış Kedi Maması

(191)

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Ziyaretçilerin en çok incelediği 5 Kısırlaştırılmış Kedi Maması markası:

Kısırlaştırılmış Kedi Maması

Kısırlaştırma operasyonu sonrasında kedilerin iştahlarının artması, hareketliliklerinin azalması ve hormonlarında değişimler yaşanması gibi etkiler meydana gelir. Operasyonun hem erkek hem de dişi kediler için faydaları olsa da sonuçlarının beslenmede değişiklik yapma gereksinimi ortaya çıkardığı gerçeği hiçbir zaman unutulmamalıdır. Özellikle kuru kedi maması seçiminde eğer kedi kısırlaştırma operasyonunun etkileri mutlaka değerlendirilmelidir. Kısırlaştırılmış kedi maması çeşitleri operasyona bağlı olarak ortaya çıkabilecek böbrek ve üriner sistem sorunlarına karşı önlem almak, artan iştahı ve kilo alma eğilimini kontrol edebilmek amacıyla önemlidir.

Sevimli dostlarımızın her zaman en kaliteli ve sağlıklı besinler tüketmesini isteriz. Özel gereksinimlere neden olan kısırlaştırma sürecinde de mama seçiminde büyük bir hassasiyet göstermek gerekir. Doğru mama seçimi ile operasyonun neden olduğu iştah artışı ve hareketsizlik gibi olumsuzlukların neden olacağı etkileri ortadan kaldırmak ve patili dostlarımızın sağlıklı bir yaşam sürmesine yardımcı olmak mümkündür.

Kısırlaştırma işleminden sonra kedilerin değişen ihtiyaçlarına yanıt vermek üzere geliştirilen kısırlaştırılmış kedi mamaları, Petlebi.com'da bir tık uzağınızda. Siz de Acana, Advance, Hill's, N&D, Royal Canin ve Pro Plan gibi güvenilir markaların kısırlaştırılmış kedilere özel formüllerle sunulan kedi mamaları çeşitlerini Petlebi.com'da bulabilir, %100 orijinal ürün garantisinden yararlanarak dostunuzun sağlığına katkı sunabilirsiniz.

Neden Kısırlaştırılmış Kedi Maması Tercih Edilmeli?

Kısırlaştırma operasyonundan sonraki ilk 48 saatlik dönemde kedilerin iştahının %30 oranında arttığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Buna ek olarak operasyon sonrasında kedinin hareketliliği de eskiye oranla azalır. Operasyon sonrasında kedinin enerji ihtiyacının neredeyse %50 oranında azalması beklenir. Artan iştah ve azalan aktivite düzeyinin kedilerde neden olduğu en büyük sorun obezitedir. Şişmanlık kediler arasında yaygın bir sorun olmamakla birlikte özellikle evde beslenen kısırlaştırılmış kedilerin genellikle şişman olduğunu gözlemlemek mümkündür. Bu nedenle de hem hormonal olarak büyük bir değişim yaşayan hem de yeni yaşamına uyum sağlamak için çabalayan sevimli dostlarımız için en doğru mamayı bulmamız gerekir.

Erkek kediler kısırlaştırma operasyonu sonrasında dişilerden daha fazla etkilenirler. Başlangıçta dişilerde de iştah artışı ve hareketsizlik meydana gelir ancak operasyondan sonraki ilk üç aylık dönem sonrasında erkeklerin iştah artışı ve yağlanması devam ederken dişi kedilerde durum biraz daha kontrol altına alınmış şekilde ilerler.

Kilo alımı ile birlikte karaciğer yağlanması, diyabet, idrar yolu sorunları ve eklem problemleri ortaya çıkabilir. Bu tür sağlık sorunlarının ortaya çıkmasını engellemek ve kedinin sağlıklı bir şekilde hayatını devam ettirmesi için özel bir beslenme planına ihtiyaç duyar.

Kısırlaştırılmış Kedi Maması ile Normal Kedi Maması Arasındaki Farklar

Kısırlaştırılmış kedi maması tercih etme nedenleri temel olarak normal kedi maması ile bu mamaların arasındaki farklardır. İki mama arasında fark olmasının en temel nedeni hormonal değişimler ve buna bağlı olarak tüm sistemlerin çalışma şeklinin yeniden yapılandırılmasına ihtiyaç duyulmasıdır.

Normal mamalarda yağ oranı daha yüksektir. Kısırlaştırılmış kedi maması içeriğinde ise yağ yakıcı özelliğe sahip olan takviyeler bulunur. Yağ oranının yanı sıra kısırlaştırılmış formüllerde minerallerin miktarına da dikkat edilmektedir. Bazı minerallerin idrar yollarında kristalleşme veya taş oluşumu ihtimalini arttırabileceğinden normal kedi mamasına kıyasla kısırlaştırılmış formüllerde çok daha az oranlarda olduğu görülmektedir.

Operasyon sonrasında şaşkın ve yeni duruma alışmayan kedinin mamasının bir anda radikal bir biçimde değiştirilmemesi gerekir. İki mama arasında geçiş yapılması ve kedinin yeni hayatına alışması için zaman verilmesi önerilmektedir. Normal mama bir anda bırakılmamalı ve iki mama karıştırılarak geçiş sağlanmalıdır. Ayrıca kısırlaştırma sonrası kedinin normal beslenme düzeninin de değişmesi gerekir. Normalde hareketlilik düzeyi yüksek olan bir kedinin iştahının artması sebebi ile mama talebi de artacaktır. Bu nedenle veteriner önerilerini göz önünde bulundurmak ve günlük mama tüketim miktarını 4 - 6 pozisyona bölerek vermek kilo alımını engellerken kedinin iştaha bağlı açlık hissetmesinin ve sürekli mama talep etmesinin önüne geçecektir.

Kısırlaştırılmış Kedi Normal Mama Yerse Ne Olur?

Kısırlaştırma operasyonu sonrası kedilerin, değişen metabolik ihtiyaçlarına göre formüle edilmiş ve yağ oranı azaltılmış kısırlaştırılmış kedi mamaları ile beslenmesi tavsiye edilir. Az önce de belirtildiği gibi kısırlaştırılmış kedilere özel mamalar, daha az kalori içerir. Mineral dengesi de kısırlaştırılmamış kedilerin tükettiği mamalara oranla daha farklıdır. Kısırlaştırılmış kediler normal kedi maması yerse azalan hareketliliğin de etkisiyle hem kilo alabilir hem de metabolizma ihtiyaçlarının eksiksiz karşılanamaması sonucu sağlık sorunları yaşayabilir. Bu nedenle kısırlaştırma operasyonu tamamlandıktan sonra, veteriner hekimlerin de önerileri ile yeni bir beslenme düzenine geçiş yapılması önemlidir.

Kısırlaştırılmış Kedi Maması Çeşitleri

Kedilerin kısırlaştırma operasyonu sonrasında farklı bir mama ile beslenmeleri gerekse de bu formüllerin de kendi aralarında farklı ihtiyaçlara göre hazırlanması gerekir. Alerjisi olan, tüy topağı sorunu yaşayan ya da 7 yaş üzeri olan kediler için farklı formüllere sahip ürünler sunuluyor. Bu ürünler özellikle kedilerin operasyon geçirdikten sonraki beslenmelerinde ani bir değişiklik yapmadan, operasyon öncesi ihtiyaçlarını karşılamaya devam etmek için rahatlıkla tercih edilebilir.

Mama çeşitleri arasında sadece özel gereksinimlere cevap verecek formüller yer almıyor. Patili dostlarımızın damak zevklerine de cevap verecek çeşitleri bulmak mümkün. Kısırlaştırılmış kediler için mama çeşitlerine bakarken tahılsız, düşük tahıllı ve tahıllı formüler arasında seçim yapılabilmektedir. Bu noktada ürünlerin içeriği, kedinin beslenme ihtiyacı ve elbette veteriner hekim tarafından sunulan beslenme önerisine dikkat edilmesi gerekir. Ayrıca kilo problemi olan ya da yavaş yavaş kilo aldığı düşünülen kediler için tavuk, hindi, somon gibi az yağlı protein kaynaklarının yer aldığı formüller rahatlıkla tercih edilebilir.

Kısırlaştırılmış Kedi Hangi Mamayı Yemeli?

Kısırlaştırma işleminden sonra kedilerin beslenme planlamalarının veteriner hekimlerin önerileri doğrultusunda şekillendirilmesi gerekir. Genel anlamda kısırlaştırılmış kedi mamaları doğru tercih olsa da kedinin yaşı, genel sağlık durumu, aktivite düzeyi ve lezzet beklentileri doğrultusunda özelleşmiş seçimler yapılabilir.

Kısırlaştırılmış Kedi Maması Fiyatları Nasıl Belirlenmektedir?

Mamaların fiyatlanmasında pek çok farklı unsur etkili olabiliyor. Ambalajların gramajı fiyatlamaya oldukça etki eden bir faktör olarak biliniyor. 10, 12 ve 15 kilogramlık ambalajlar küçük ambalajlara kıyasla çok daha ekonomik oluyor. Ancak ilk kez tercih edilecek bir mamada kedinin tepkisinin bilinmemesi sebebi ile en küçük gramajın tercih edilmesi büyük bir avantaj sağlıyor. Kedi mamayı isteyerek yemeği ya da yemeği reddettiği zaman büyük boy ambalajlarda değişim ya da yeme garantisi olmaması sebebiyle mama boşa gidebiliyor. Bu nedenle geçiş mamalarının mutlaka küçük gramajlı olarak tedarik edilmesi doğru mamayı bulana kadar yapılabilecek en iyi seçimdir.

Petlebi.com olarak sitemizde yer verdiğimiz her markanın kalitesine güvenerek sunuyoruz. Bu nedenle mamaların depomuzda özenle saklanması için gereken tüm şartların sağlandığından emin oluyoruz. Satışını yaptığımız tüm markaların yetkili satıcısı olduğumuz için de tüm markalar için orijinallik garantisi sunuyoruz. Patili dostlarımızın en sağlıklı ve taze mamaları tüketebilmesi için her zaman stoklarımızı yeniliyor ve en yakın tarihte üretilmiş mamaları sunuyoruz.

Kısırlaştırılan dostlarımızın hayatında değişen tek şey doğurganlıklarının sona ermesi değildir. Ameliyat sonrası erken dönemde ve sonrasında bakımları kadar beslenmelerine de dikkat edilmelidir. Kısırlaştırma işleminden sonra hem kilo problemleri ortaya çıkar hem de özellikle erkek kedilerde alt üriner sistem sorunları ile karşılaşılabilir. Bu nedenle kısırlaştırılmış kedilere özel mamalar tercih edilmelidir. Onların yaşlarına ve ihtiyaçlarına özel formüller barındıran ürünler arasından seçim yaparken dostlarınızın damak zevki kadar ek ihtiyaçlarına da odaklanmalısınız. Bu süreçte tüy sağlığını destekleyen, tahıllı, tahılsız, idrar yolu sağlığını iyileştiren alternatiflere yönelebilirsiniz. Sitemiz üzerinden kısırlaştırılmış kedi maması ürünlerimizi ve içeriklerini inceleyebilir; kampanya dönemlerimizi takip ederek uygun fiyatlarla alışveriş yapabilirsiniz. Onların sağlığını önceliğiniz olarak belirleyerek farklı ağırlıklarda ambalajlanan kaliteli mamaları sipariş verebilirsiniz.