Top Kedi Oyuncağı

(90)

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Kedi Top Oyuncağı

Kedilerin evlerde yaşamaya başlaması ile birlikte vahşi atalarından onlara hatıra kalan içgüdülerinde körelmeler meydana gelebilir. Bu durum sevimli dostlarımızın hareketsizleşmesine ve hantallaşmasına neden olmanın yanı sıra azalan aktivite düzeyi ile birlikte kilo problemleri de ortaya çıkabilir. Top formundaki oyuncaklar pek çok kedisinin ilgini çeker.

Kedi Topu Çeşitleri

Her kedinin ilgisi farklı bir oyuncağa kayabilir. Kedilerin de kendilerine özgü karakterleri ve zevkleri olması sebebiyle onlar için üretilen kedi oyuncakları da oldukça çeşitlidir. Kedi topu çeşitleri genellikle malzeme, tasarım, işlev gibi farklı unsurlara bağlı olarak değişmektedir. Klasik top oyuncaklar hafif, hızlı hareket eden içerisinde kedilerin dikkatini çekebilecek sesler çıkaracak aksesuarlar bulunan tasarımlara sahiptir. Bu oyuncaklar genellikle patili dostlarımızın ilgisini etkileyici bir şekilde çekmeyi başarırlar. Klasik top oyuncakları biraz daha geliştirerek ödül maması ile oyun keyfini artıracak ödül topları da kedilerin ilgisini çok çeken oyuncaklar arasında yer almaktadır.

Kedi topu çeşitleri özellikle topla oynamayı seven kediler için çok çekici olacak interaktif oyunlarla birleştirilmektedir. Kedilerin patilerini daha etkili kullanmalarına yardımcı olan ve zekâ gelişimine katkı sağlayan tünel tasarımları toplarla birlikte oldukça ilgi çekici oyuncaklara dönüşmektedir.

Kedi Topu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Patili dostlarımızın oyun oynaması ve hareket etmesi bizler için çok değerlidir. O nedenle oyuncak seçimini doğru bir şekilde yapmaya özen göstermeliyiz. Oyuncak seçiminde kedinin alışkanlıkları ve davranışları gözlemlenerek karar verilmesi en doğrusudur. Kedinin kemirme ve parçalama alışkanlığı varsa kedi otu, hasır gibi doğal malzemelerden yapılmış ürünlere bakmak daha doğru olacaktır. Eğer kedi hareket eden oyuncaklara daha fazla tepki veriyorsa pilli ya da kurmalı kedi topu tasarımları arasından seçim yapılabilir. Kedilerin destekleyici vitaminler alması için kullanılan takviyeleri ödül olarak vermek ve bu esnada hareket etmelerini sağlamak için de tasarımı hazneli olan ve içerisine ödül maması koyulabilen topları tercih etmek iyi olacaktır.

Petlebi.com'da Catit, Trixie, Lion, Karlie, Pawise gibi popüler markaların birbirinden farklı ve eğlenceli kedi oyuncaklarını bulabilirsiniz. Onların içgüdülerini geliştirirken aynı zamanda günlük hareket ihtiyaçlarını karşılayacak oyuncaklar arasında seçim yaparak patili dostunuzla keyifli zaman geçirebilirsiniz.