Yemlik

(7)

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Yemlik

Kuşların sağlıklı bir şekilde beslenmesi için kafeslerinde kuş yemliği ya da kuş yem kabı olarak da adlandırılan ürünlerin bulunması gerekir. Kanatlı dostlarımızın rahat bir şekilde yem yiyebilmeleri için özel olarak tasarlanan pek çok yemlik çeşidi vardır. Yemlik seçiminde kafesin türü, yemliği kaç kuşun kullanacağı veya kuşun beslenme alışkanlıkları göz önünde bulundurulduğu zaman en iyi sonucu verecek ürün tercih edilebilir.

Kuş Yemliği Nasıl Tercih Edilir?

Kuşlar yemlerini yerken yemin kabuklarının çevreye saçılması oldukça yüksek ihtimalidir. Bu nedenle saçılmayı önlemek ve kafes çevresinin sürekli temiz kalmasını sağlamak için kapaklı veya ızgaralı yem kapları arasından seçim yapılması gerekir.

Kuşlar belirli bir süre yalnız kalacakları zaman hazneli yem kapları tercih edilebilir. Bu kaplar aynı zamanda kafes içinde duran yem kaplarının sık sık takılıp çıkarılması gibi bir gereksinimi de ortadan kaldıracaktır.

Ufak kase formundaki kaplar da kuş yemliği olarak kullanılabilir. Çelik, cam ya da seramik malzemeden üretilen bu yem kaplarının malzemeleri de sağlık açısından çok kullanışlıdır.

Bir kafeste birden fazla kuş varsa yem kabının geniş olması kuşların rahat beslenebilmesi için önemlidir. Bu nedenle genişliği daha fazla olan, kuşların yem tüketirken tutunacakları yerlerin ayrı ayrı ve mümkünse birbirlerine çok yakın olmamalarını mümkün kılan tasarımlar tercih edilebilir.

Kuş Yem Kabı Fiyatları

Kuş yemliği fiyatları ürünlerin yapıldığı malzemeye, ürünün boyutlarına ve işlevine göre değişiklik göstermektedir. Petlebi.com'da hayvan sağlığını ön planda tutarak üretim yapan onlarca markanın kuş kafesi ekipmanlarını bulabilirsiniz. Veny's, Trixie gibi popüler markaların kuşlar için özel olarak ürettiği yemlik modelleri arasından seçim yaparken diğer evcil hayvan sahiplerinin deneyimlerine bağlı olarak yazdıkları yorumları inceleyebilir ve ihtiyaçlarınızı güvenle sitemizden temin edebilirsiniz.