Purina One Kedi Maması

(8)

Hem yavru hem yetişkin hem de kısırlaştırılmış kedilerin gelişim dönemlerini destekleyecek vitamin, mineral ve besinleri bir arada sunan Purina One kedi maması; güvenilir, sağlıklı ve kaliteli alternatifler arasında yer alıyor. Dengeli ve doyurucu bir beslenme şeklini benimseyen dostlarımızın yaşam kalitelerinin arttığını vurgulayan markanın ürünleri sayesinde ideal enerji seviyesi yakalanabiliyor, sindirim sağlığı güçleniyor ve tüyler de daha parlak hale geliyor. Veteriner hekimler ve beslenme uzmanları tarafından onaylandığı için Purina One kedi mamaları güvenle tercih edilebilir. Protein kaynağı olarak gerçek etlerin kullanıldığı ve özel ihtiyaçlara sahip dostlarımızın da unutulmadığı ürünleri ile beğeni kazanan Purina One kedi maması fiyatları içeriklere ve ambalaj ağırlıklarına göre değişiklik gösterebiliyor. Petlebi.com’a özel avantajlı tekliflerden yararlanabilir, dostunuzun en kaliteli şekilde beslendiğinden emin olmak için ürün içeriklerini inceleyebilirsiniz.

Devamını Göster »

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!
Purina One Beslenme Danışmanı ücretsiz.

Hangi mamayı seçmeniz gerektiğine emin değil misiniz?

En uygun mamayı, Purina'nın Petlebi.com müşterilerine özel Beslenme Danışmanı'yla birlikte seçebilirsiniz.

Purina Beslenme Danışmanı Beni Arasın

Purina One Kedi Maması

Sevimli dostlarımızın sağlıklı bir şekilde beslenmesi onların yaşamlarının kalitesi açısından büyük öneme sahiptir. Bir canlının doğduğu andan itibaren nasıl beslendiği uzun vadede nasıl bir hayat yaşayacağını, sağlıklı olup olmayacağını belirleyen en önemli faktördür. Bu nedenle anne sütü tüm canlıların doğumdan sonraki ilk beslenmesinde çok ayrıcalıklı bir besin olarak kabul edilir. Anne sütünden kesilen patili dostlarımızın sağlıklı bir yetişkinlik ve yaşlılık dönemi geçirebilmeleri için kaliteli mamalar ile beslenmeleri gerekir. Petlebi.com olarak dünyada en çok tercih edilen kaliteli kedi maması markalarını sizlere sunarak, evcil hayvanlarınızın istediğiniz standartlarda beslenebilmesi için yardımcı oluyoruz.
Purina ONE Nestle'nin evcil hayvan besinleri üreten ana markası Purina Petcare'in özelleştirilmiş bir mama serisidir. Patili dostlarımızın beslenme gereksinimlerini en iyi şekilde karşılayacak içeriklere sahip olan mama seçenekleri ile 40 yıla yakın süredir evcil hayvan sahiplerinin popüler seçimleri arasında yer alıyor.

Purina One Hakkında

1986 yılından beri üretimde olan mama markasının patili dostlarımızın damak zevklerine ve beslenme gereksinimlerine göre değişen mama çeşitleri bulunuyor. Markanın sunduğu doğal mama formüllerinin içerisinde yer alan yüksek kaliteli bileşenler sayesinde dostlarımızın sağlığında gözle görülebilir değişimler meydana geliyor.

Kedilerin beslenme ihtiyaçlarının benzersiz olduğunu bu nedenle de onların beslenmesinde kullanılan mamaların özel formüllere sahip olması gerektiğine inanan marka, yaşam evresi ve özel sağlık gereksinimi odağında farklılaşan mama çeşitleri sunuyor. Patili dostlarımızın sağlıklı beslenme gereksinimlerini en iyi şekilde giderecek formüllere sahip olan marka, mama kullanımından itibaren bir aylık süreçte sağlıklı beslenmenin gözle görülebilir değişimlere neden olacağının da altını çizerek formüllerine duyduğu güveni vurguluyor.

Purina One Kısırlaştırılmış Kedi Maması

Kısırlaştırılmış kedilerin özel beslenme gereksinimleri olduğu asla unutulmamalıdır. Bu nedenle onların gereksinimlerine cevap sunacak formüller tercih edilmelidir. Kısırlaştırma operasyonunun kediler üzerinde önemli etkileri vardır. İştahlarında meydana gelen artış ve hareket düzeylerindeki azalış en önemli etkiler arasında yer almaktadır. Bunlara ek olarak operasyon sonrasında hormonal dengenin yeniden oluşması gerekir. Bu denge oluşurken de vücudun sağlıklı bir şekilde kalabilmesi için gereksinim duyduğu ya da artık fazla miktarda almaya ihtiyacının kalmadığı besin maddelerinde değişim meydana gelir. Purina One kısırlaştırılmış kedi maması içeriği diğer mamalara kıyasla daha yağ ve mineral içerir. Bu sayede kedinin kilo kontrolü sağlanırken, üriner sistemde meydana gelebilecek taş ya da kristal oluşumlarının önüne geçilmiş olunur.

Purina One Yetişkin Kedi Maması

Yetişkinlik dönemi kediler için oldukça hareketli ve aktif bir dönemdir. Ancak yine de yavruluk döneminde olduğu kadar çok kaloriye ihtiyaç duymazlar. Bu nedenle beslenmelerinde ideal sonuçlar verecek oranda yağ ve protein eklenen formüller sayesinde kilo kontrolü rahatlıkla sağlanırken aynı zamanda uzun vadede meydana gelecek yaşlanma etkilerinin de azaltılması mümkün olur. Yetişkin kediler için hazırlanan formüllerin içeriklerinde kedinin genel sağlık durumunu destekleyecek içeriklere yer verilmesi çok sık rastlanan bir durumdur. Mama tanelerinin yapısı dişlerdeki tartar oluşumunu azaltacak şekilde özel olarak hazırlanırken mama içeriğinde bulunan dengeli mineraller güçlü bir iskelet sistemi için olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır.

Purina One Yavru Kedi Maması

Gelişim dönemindeki bir yavrunun beslenme ihtiyaçlarının ideal şekilde karşılanması gerekir. 4 haftalıktan itibaren anne sütünün kademeli olarak azaltılması ve mamaya geçişin başlatılması önerilir. 8 haftadan sonra ise yavrunun mama ile beslenmesinde herhangi bir sakınca yoktur. Ancak bir yavrunun çok hızlı büyüdüğü göz önünde bulundurulmalı ve bu büyümeyi destekleyecek sağlıklı kalorilere sahip olan mamalar tercih edilmelidir.

Yavruluk dönemi beslenmesi çok önemlidir. Kedinin nasıl bir hayatı olacağı bu dönemdeki beslenmesi ile doğrudan ilişkilidir. Yavru kedi maması tercihinde içeriğe ve kaliteye mutlaka dikkatle bakılması gerekir. Purina ONE yavru kedi maması çeşitlerinde bulunan DHA, anne sütünde de doğal olarak bulunur ve kedinin göz ve beyin sağlığı için oldukça değerlidir. Yüksek protein ve yağ içeren bu mamalar sürekli büyüyen yavrular için doğru seçim olacaktır. Mamanın yüksek sindirilebilirlik düzeyi sayesinde yavruların sağlıklı bir sindirim sistemine sahip olması mümkün. Sağlıklı sindirim sistemine bağlı olarak ortaya çıkan kuvvetli bağışıklık sistemi de uzun ve kaliteli bir yaşamın olmazsa olmazları arasında yer almaktadır.

Hangi Purina One Kedi Maması Tercih Edilmeli?

Purina One kedi maması çeşitleri arasından seçim yaparken kedinin yaşını, özel sağlık gereksinimlerini ve ihtiyaçlarını mutlaka göz önünde bulundurmak gerekir. Tüm bunlara ek olarak kedinin dama zevki de mama seçiminde önemli bir belirleyicidir. Kediler 12 aylık olana kadar yavru kedi maması ile beslenmelidir. 12 aydan sonra özel bir gereksinim ortaya çıkmazsa 7 yaşa kadar yetişkin kedi maması tercih edilebilir. Eğer bu dönemde kısırlaştırma operasyonu yapılırsa mamanın hemen değiştirilmesi ve kısırlaştırılmış kediler için özelleştirilen formüllere geçiş yapılması tavsiye edilir. Üriner sistem sorunu, tüy topağı kusma zorluğu gibi farklı sorunlara yönelik mamalar da kedinin ihtiyaçları doğrultusunda tercih edilebilir. Bunların yanı sıra kedilerin damak zevkinin de ön planda tutulması gerekir. Keyifle tüketilen bir besin sağlıkları ve neşeleri için çok daha değerlidir. Sığır, somon ya da tavuk eti gibi farklı protein kaynakları ile hazırlanan mamalar arasında kedilerin zevkine uygun olan seçilebilir.

Purina One Kedi Maması Fiyatları

Purina ONE markasının sunduğu kedi maması çeşitleri farklı içeriklere ve ambalajlara sahip olarak sunulurlar ve bu iki değişken de fiyatlandırma üzerinde etkilidir. Petlebi.com olarak sitemizden aldığınız her ürüne orijinallik garantisi veriyor ve tüm ürünleri ideal koşullarda saklıyoruz. Gıda saklama koşullarını karşılayan depomuzdan size her zaman en taze ürünleri göndermek için çalışıyoruz.