Kuş Kafesleri

(6)

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Kuş Kafesleri

Hayatınızı kuşlar ile paylaşmaya karar verdiğiniz andan itibaren onların tüm ihtiyaçlarını en doğru şekilde karşılamak istersiniz. Özgür doğaları ve ev hayatında karşılaşabilecekleri olası tehlikeler, kuş kafesi modellerinin en temel ihtiyaçlar arasında yer almasını sağlamaktadır. Kuş kafesleri beslenilen canlının cinsine ve gereksinimlerine özgü farklı ihtiyaçlara yanıt verecek şekilde tasarlanan ürünlerdir. Farklı renk seçenekleri ve dizaynları ile birçok cazip modele rahatlıkla erişmek mümkündür. Kuş bakımının sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmesi, en temel ihtiyaçlarının tek bir alan içerisinde karşılanabilmesi amacı ile üretilen bu ürünler en uygun fiyatlarla Petlebi.com'da sizleri bekliyor.

Sitemiz üzerinden Trixie, Dayang, EuroGold ve Yongli gibi markaların farklı ebatlarda, farklı materyallerden ve farklı amaçlara yönelik üretilen kuş kafesi modellerine erişebilirsiniz. %100 orijinal ürün garantimizden yararlanabilir, kanatlı dostunuzun en temel ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz. Kuş ürünleri kategorimizi ziyaret ederek minik arkadaşınız için gerekli bakım ürünlerine de ulaşabilirsiniz.

Kuş Kafesi Çeşitleri

Evlerimizde kanarya, muhabbet kuşu ve papağan gibi farklı deneyimler sunan birbirinden özel kuş türleri ile birlikte yaşayabiliriz. Bizler kadar onların da kendilerine özel, doğalarına hitap eden ve kendilerini güvende hissedebilecekleri yaşam alanlarına gereksinim duydukları gerçeği kuş kafesi çeşitlerini gündeme getirmektedir. Kuş kafesleri kuş türlerine özel olarak tasarlanabilen ürünlerdir. Evlerde konumlandırılacakları için birçok farklı renkte üretilebilirler ve en dekorasyonunu en şık şekilde tamamlayabilirler.

Petlebi.com üzerinden muhabbet kuşu kafesleri, papağan kafesleri, kanarya kafesleri ürünlerine ulaşabilirsiniz. Metal yuvarlak, üçgen çatılı, telli üçgen çatılı, üçgen çatılı pirinç, şeffaf camlı, pirinç, çok amaçlı eğitim sehpası, tabanı ayrılabilen, çatısı açılıp kapanabilen ve metal silindir gibi çeşitleri inceleyebilirsiniz. Küçük, orta ve büyük tür kuşlar için üretilen kafesler arasında seçim yaparken dostunuzun gelişim evresini, boyutunu, türünü ve gereksinimlerini değerlendirerek en doğru kararı verebilirsiniz. Ürün yorumlarını okuyabilir, ürünle birlikte gönderilen aksesuarlar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Muhabbet Kuşu Kafesi Nasıl Olmalı?

Muhabbet kuşlarının yaşayacağı kafeslerin mümkün olduğunca büyük ebatlı olmaları önerilir. İçesinde rahat edemeyecekleri ürünler onların strese girmesine ve içgüdülerini yerine getirememesine neden olabilmektedir. İlk kez muhabbet kuşu olanlar türün boyutlarına bakarak küçük boyutlu modellere yönelmemelidir. Onların yaşayacağı bu kafeslerin tellerinin yatay olması gerektiği de unutulmamalıdır. Oyunculukları ve attıkları taklalarla neşe kaynağı olan renkli dostlarımız dikey telli kafeslerde rahat ve konforlu bir şekilde hareket edemeyebilirler. Tüm bu tasarımsal gerekliliklerden farklı olarak muhabbet kuşu kafes içeriğinin de dikkatle belirlenmesi gerekir. Onların temiz su içebilecekleri geniş bir suluğa, yemlerini yiyebilecekleri kolay temizlenebilir bir yemliğe, zaman geçirecekleri tüneklere ve çoklu fayda sunan gaga taşı çeşitlerine ihtiyaç duyacakları unutulmamalıdır.

Papağan Kafesi Nasıl Olmalı?

Asil duruşları, muhteşem renkleri ve sevgi dolu halleri ile kalpleri fetheden papağanlar mümkün olduğunca rahat koşullarda yaşamalıdır. Papağan kafesinin özellikleri bu nedenle oldukça önemlidir. Papağan kafesleri dostlarımız tünekte durduğunda kuyrukları tellere değmeyecek ve kanatlarını rahat bir şekilde açabilecekleri büyüklüğe sahip olmalıdır. Kafesin şekli de yuvarlaktan ziyade onların yer ve yön bulma algılarına hitap edecek kare veya dikdörtgen formunda olmalıdır. Tırmanmayı çok sevdikleri için tellerinin yatay olması onların keyifli zaman geçirmeleri açısından tercih sebebidir. Onlarla ilgili bilinmesi gereken bir diğer ayırt edici unsur da gagalama eylemine düşkün olduklarıdır. Gagalamak söz konusu olduğunda kafes tellerini de tercih edebilecekleri için boyasız modeller arasından tercih yapılması gerekir. Özenle seçilen yaşam alanlarından sonra kafes içi aksesuarların da tamamlanması gerekir. Yemlik, suluk, gaga taşı ve tünekler onların da olmazsa olmazlarıdır.

Kanarya Kafesi Nasıl Olmalı?

Kanaryaların yaşam alanlarının uzun ve dar bir yapıda olmaması gerekiyor. Papağanlardan farklı olarak kanaryalar tırmanmayı seven ya da egzersiz yapmayı tercih eden canlılar değildir. Böyle bir ihtiyaçları da bulunmadığı için daha çok zıplamaları ve uçmaları yönünde geniş ve uzun yapıdaki ürünler önceliklendirilmelidir. Rahat hareket edebilecekleri yapıdaki kafesler onların fazla kilo sorunu yaşamasını da engelleyerek sağlıklarına da önemli bir katkı sunarlar. En az 50 cm. çapında ve iki adet tünekle dekore edilen ürünler onların gereksinimlerini karşılamasını sağlar. Mutlu olduklarında şakıyan sevimli dostlarımızın yaşam alanlarının içerisinde de suluk, yemlik, gaga taşı ve oyuncak gibi aksesuarlar bulunmalıdır. Tel aralıkları 1 - 1,2 cm olan köşeli ürünler konforları ve sağlıkları için önemli gerekliliklerdir.

Kuş Kafeslerinin İçerisinde Neler Olmalı?

Kanatlıların yaşam alanları yalnızca dört tarafı çevrili tellerden ibaret değildir. Kafeslerinin içinde zaman geçirebilecekleri, ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri ve egzersiz yapabilecekleri aksesuarların bulunması gerekir. Tünekler, yemlik ve suluk en temel ihtiyaçlarının karşılanması adına önemlidir. Bunlardan farklı olarak kanatlı canlıların da özel oyuncaklara ihtiyaç duyacakları bilinmelidir. Gün içerisinde yalnız kaldıklarında zaman geçirebilecekleri ve onları mutlu edebilecek oyuncak çeşitleri arasında zil, merdiven ve çıngıraklı aynalar bulunur. Bu aksesuarlar onların sağlıklı ve mutlu bir psikolojiye sahip olmasına yardımcı olurlar. Gaga taşları da gagalarının bakımlarını yapıp ek vitaminlerle desteklenmeleri amacıyla tercih edilebilir.

Kuş Kafesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kanatlı dostunuz için kafes seçimi sırasında birçok değişkeni onun türü doğrultusunda göz önünde bulundurmalısınız. Ürünün boyutu, tellerin yatay ya da dikey yerleşimli olması, tellerin boyalı veya boyasız olması seçimlerinizi değiştirebilecek öneme sahip belirleyici faktörlerdir. Kendi konforunuz için de kolay temizlenebilen nitelikte ürünlere yönelmeniz sağladığınız faydaları arttıracaktır.

Kuş Kafesi Fiyatları

Kuş kafesi fiyatları üretici markaya, ürünün ebatlarına, ayaklı olup olmamasına ve hangi aksesuarlarla birlikte satıldığına göre değişiklik gösterebilir. Petlebi.com üzerinden kanatlı arkadaşınızın mutlu ve huzurlu bir yaşam sürebilmesi, aynı zamanda doğası gereği ihtiyaç duyduğu şartlara kavuşabilmesi adına indirimli fiyatlardan yararlanarak alışveriş gerçekleştirebilirsiniz. Seçtiğiniz ürünün fiyatı doğrultusunda bedava kargo fırsatlarını değerlendirebilir, ürün seçimi sırasında yol göstermesi için kullanıcı yorumlarını okuyabilirsiniz.