Kedi Kalorifer Yatağı

(10)

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Kedi Kalorifer Yatağı

Kediler kış aylarında olabildiğince sıcak yerlerde vakit geçirmeyi tercih etmeleri ile tanınırlar. Özellikle kış aylarında onları kalorifer, soba ya da klima gibi ısınma kaynaklarının yakınlarında zaman geçirirler. Kedilerin bu alışkanlıkları zaman zaman istenmeyen kazaların yaşanmasına neden olabilir. Yüksek sıcaklığa sahip petekler doğrudan temas ile kedilere zarar verebilir ancak özel olarak tasarlanan kedi kalorifer yatağı modelleri ile güvenilir, sıcak ve keyifli bir alan yaratmak mümkündür.

Kedi Kalorifer Yatağı Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kediler sıcak yerlerde zaman geçirmekten keyif aldıkları için onların bu keyfini konforla birleştirmek için tasarlanan kedi kalorifer yatağı modelleri bazı tasarım gereksinimlerine sahiptirler. Patili dostlarımız için her şeyden önce güvenliğin çok büyük bir önem taşıdığının farkında olarak mutlaka askı ve taşıma kısımlarının sağlam olduğundan emin olmak gerekir.

Kedinin boyutlarına göre bir ürün seçerken aynı zamanda petek kedi yatağı modelinin kaç kiloya kadar taşıyabildiğine de mutlaka bakılmalıdır. Özellikle fazla kilo sorunu olan kedilerin istenmeyen bir kaza yaşamaması için yatağın taşıma kapasitesi büyük bir öneme sahiptir.

Kalorifer yatağı sürekli olarak kalorifer peteği ile ve buna bağlı olarak ısı ile temas edeceği için kaliteli malzemeden üretilmelidir. İnsan ve hayvan sağlığı açısından zararlı olmayan malzemelerden üretilen yatakların seçilmesi gerekir. Isı ile temas söz konusu olduğunda üretimde kullanılan boyaların, ipliklerin bile kalitesi çok önemlidir. Bu nedenle kedi kalorifer yatağı ürünlerinin güvenilir yerlerden temin edilmesi gerekir.

Kalorifer yatağı seçerken kedinin kalorifer peteği ile temas etmesine engel olacak bir bariyere sahip olan ürünlere bakılması önerilir. Neredeyse tüm tasarımlarda bu bariyerler kullanılmaktadır.

Kedi Kalorifer Yatağı Çeşitleri

Kedi kalorifer yatağı modelleri göz zevkine, konfora ve üründen beklentiye göre farklı şekillerde tasarlanmaktadır. Ürünün temel amacı kalorifer peteğine asıldığı zaman kediyi rahatça taşıyabilmesi ve kedinin üzerinde güvenle uyuyabilmesidir.

Kedi kalorifer yatakları oldukça yaygındır ancak bazı modeller özel klipsler ile hem kalorifer peteklerine hem de pencere kenarlarına tutturulabilmektedir. Bu noktada kedinin boyutlarını da göz önünde bulundurarak seçim yapılması gerekir.

Askılık tasarımını bazen güzel bir yatak ya da yatağı çekici hale getirecek birkaç oyuncakla desteklemek mümkündür. Tasarımların yatmak için hazırlanan kısımlarında bir yatak bulunabileceği gibi kedinin uykudayken düşmesine engel olacak yükseltiler de kullanılabilir.

Petlebi.com'da patili dostlarımızın her zaman keyifle ve güvenle kullanabileceği ürünlere yer veriyoruz. İnsan ve hayvan sağlığı açısından zararsız olan malzemelerin kullanıldığı, %100 orijinal olan kedi ürünlerine sitemizden kolayca ulaşabilirsiniz. Kediniz için yatak, kalorifer yatağı ya da yuva almaya karar verdiğiniz zaman dünyanın en kaliteli markalarının beğenilen ürünleri arasından seçim yapabilirsiniz. Sitemizden sipariş vermeden önce ürünleri kullanan kedi sahiplerinin ürün deneyimlerini aktardıkları yorumları okuyabilir ve son kararınızı daha rahat verebilirsiniz.