Muhabbet Kuşu Kafesleri

(3)

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Muhabbet Kuşu Kafesleri

Evlerimize doğanın sesini taşıyan, muhteşem renkleri ve olağanüstü karakterleriyle kalplerimizi fetheden muhabbet kuşları, evlerde en çok bakımı gerçekleştirilen evcil hayvanlardan biridir. Dost canlısı tavırları ile çocuklara da yetişkinlere de keyifli anılar yaşatan kanatlı dostlarımızın beslenmesi kadar bakım süreçleri de özen ister. Onların sağlıklı ve konforlu bir yaşam sürebilmeleri için en temel gereksinimler arasında yer alan muhabbet kuşu kafesleri, zamanlarını en keyifli ve faydalı şekilde geçirmelerini sağlayan ürünlerdir. Bu ürünler hem onların yaşama hem üreme hem de yavrularına sahip olmaları sürecinde gereklidir.

Petlebi.com üzerinden minik dostunuz için en kaliteli muhabbet kuşu kafes çeşitleri sizleri bekliyor. Siz de Dayang, Trixie, Living World ve EuroGold gibi markaların ürünleri arasından seçim yapabilir; %100 orijinal ürün garantimizden yararlanarak avantajlarınızı çoğaltabilirsiniz. Dilerseniz online ödeme yöntemlerimizi tercih edebilir, dilerseniz kapıda ödeme seçeneğimizi değerlendirebilirsiniz. Sitemizde onun sağlığına iyi gelecek yemleri, vitaminleri ve oyuncakları da bulabilirsiniz.

Muhabbet Kuşu Kafesleri Nasıl Olmalı?

Göz alıcı renklere sahip kanatlı dostlarımızın yaşam alanlarının onların en rahat edeceği özelliklere sahip olması gerekir. İçerisinde gönüllerince hareket etmeleri için büyük boy muhabbet kuşu kafesleri önemli bir farklılık yaratmaktadır. Muhabbet kuşu kafesleri büyük boy olduğunda gün içerisinde canları sıkıldığında özgürce zaman geçirecekleri bir alana kavuşmuş olurlar. Ebat haricinde bu ürünlerin köşeli olmasına da dikkat edilmelidir. Yuvarlak veya silindir yapıda olan ürünler onların yer yön algılarına hitap etmeyecektir. Bu nedenle kare ya da dikdörtgen gibi şekillere sahip olanlar tercih edilebilir. Kafeslerin tellerinin paralel bir şekilde konumlandırılması tırmanmayı çok seven dostlarımızın neşesine neşe katacaktır. Uzunlamasına telleri olan ürünlerden kaymaları ve oyun zevklerinin yarıda kesilmesi muhtemeldir.

Muhabbet Kuşu Kafesi Çeşitleri

Birçok farklı markanın birçok farklı muhabbet kuşu kafesi çeşitleri bulunur. Ahşap muhabbet kuşu kafesleri ve metal muhabbet kuşu kafesleri modelleri dostlarımızın ihtiyaçları göz önünde bulundurularak tasarlanmış ürünler olarak ön plana çıkıyor. Tabanı ayrılabilen, çatısı açılabilen ve pirinçten üretilen ürünler yaygın olarak bulunmaktadır. Çeşitleri çok olsa da ideal özelliklere sahip ürünlerin fonksiyonlarının aşağı yukarı aynı olduklarının unutulmaması gerekiyor. Bu nedenle seçim sırasında spesifik gereksinimlerin düşünülmesi ile en doğru tercih yapılabiliyor.

Muhabbet Kuşu Kafesleri İçin Aksesuarlar

Muhabbet kuşu kafesleri çeşitleri zaman zaman bazı aksesuarlarla birlikte, paket halinde satışa sunuluyor. Onların gün içerisinde en temel ihtiyaçlarını karşılamalarını sağlayacak yemlik, suluk ve tünekler her kafesin olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Ancak kafes aksesuarları çeşitleri bunlarla da sınırlı kalmıyor. Kafeslerinin içi uygun şekilde dekore edilmediğinde ve önemli aksesuarlarla donatılmadığında canlarının sıkılıp strese girmeleri kaçınılmaz hale gelebiliyor. Bu durumda ise hem neşeleri azalıyor hem de tüyleri dökülmeye başlayabiliyor. Bu nedenle muhabbet kuşu kafesinde olması gerekenler gaga taşları, kuş krakeri, kuş salıncağı ve zil gibi ürünler şeklinde sıralanabiliyor.

Muhabbet Kuşu Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

İyi ve sağlıklı şartlar altında bakıldıklarında senelerce hayatımızı güzelleştirebilen muhabbet kuşlarımız için kafes seçimi yaparken öncelikle kaç tane olduklarını düşünmeliyiz. Eğer kuş sayısı artarsa büyük boy kafesler en doğru tercih olarak ön plana çıkacaktır. Az önce de ifade ettiğimiz gibi onların sağlıklı bir hayat sürebilmesi için rahat etmeleri gerekir. Kanatlarını açtıklarında kafes telleri ile temas etmemeleri yerine getirilmesi gereken en önemli şartlardan biridir. Bir diğer unsur da kafesin tellerinin yatay yerleşimli olmasıdır. Böylece tırmanmaya bayılan bu kuş türü istediği şekilde kafes içinde gezintiye çıkabilir. Muhabbet kuşu kafesi almaya karar verdiğinizde dostunuzun biraz yaramaz olabileceğini de unutmamalısınız. Tel aralarından kafalarını çıkarma eğiliminde olan bu canlıların güvenliğini korumak için tel aralıklarının başlarını geçiremeyecekleri darlıkta olması gerekir. Onların konforu ve güvenliği haricinde ürün seçimi sırasında kendi konforunuzu da düşünmelisiniz. Kolay temizlenebilir ve dayanıklı ürünler her daim hayatınızı kolaylaştırıcı bir etki sunacaktır.

Muhabbet Kuşu Kafesleri Fiyatları

Muhabbet kuşu kafesi fiyatları markaya, imal edildikleri malzemeye, ek aksesuarlar barındırıp barındırmamalarına ve ebatlarına göre farklılaşabilir. Petlebi.com'da her zaman en uygun fiyatlarla alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İhtiyaç duyulan özellikler doğrultusunda geliştirilen ürünlerle kuşunuz için güvenli ve rahat bir yaşam alanı yaratabilir, gün içi egzersizlerini tamamlamasını teşvik edecek aksesuarları keşfedebilir, onun mutluluğunu yansıttığı muhteşem seslere tanıklık edebilirsiniz.