Kuş Yuvaları

(2)

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Kuş Yuvaları

Kuşlar, evlerde beslemek için en çok tercih edilen evcil hayvanların başında gelir. Bakımları kolaydır, ihtiyaçlarının giderilebilmesi için dışarı çıkarılmaları gerekmez, öttüklerinde evin havasını değiştiren bir neşe saçarlar ve sevimlilikleri ile de herkesin aklını başından alırlar. Onların en huzurlu ve mutlu şekilde yaşaması için temel gereksinimlerinin karşılanması önemlidir. Evde bakılan kanatlıların mutlaka kafeslerinin olması, yemlerinin ve sularının taze taze durması, oyuncakları ile de kafeslerinin bir oyun alanına dönüştürülmesi gereklidir. Hem evlerde yaşayan hem de dışarıda olmasına rağmen yumurtlama döneminde olan kanatlıların en çok ihtiyaç duydukları ürünler arasında yer alan kuş yuvaları, sundukları güvenlik ile dostlarımızın kendilerini güvende hissetmelerini sağlar. Ömürlerinin geçmesi için korunaklı bir barınak olarak da kullanılabilen bu ürünler doğanın cıvıltılarını yaşamak isteyen kişilerin de gözdesi haline gelmiştir. Tasarımlarının çeşitliliği dekoratif amaçlı kullanmalarını da mümkün kılmaktadır.

Petlebi.com üzerinden APEX, Fit Fly ve Trixie gibi markaların kuş yuvası çeşitlerine ulaşabilir, ister evinizi paylaştığınız ister evinizi şenlendirmesini istediğiniz kanatlı dostlarınız için en uygun ürünü tercih edebilirsiniz. Aynı gün kargo fırsatlarımız ve rengarenk ürünlerimiz sizleri bekliyor!

Kuş Yuvaları Ne İşe Yarar?

Şehirlerde yaşayan kanatlıların doğal ortamlarından uzak bir yaşam sürmesi çeşitli zorlukları da beraberinde getiriyor. Yeterince yeşil alan bulunmaması ve kendilerini güvende hissetmemeleri gibi unsurlar kuş yuvalarının önemini arttırıyor. Yüzyıllardır farklı formlarda ve özelliklerde üretilen kuş evleri merhametin sembolü olarak da değerlendiriliyor.

Kuş yuvalarının temel amacı kuşların kuluçkaya yatabilecekleri ve huzurla yavrularına kavuşabilecekleri bir alan yaratmaktır. Yavrular dünyaya geldikten sonra onların beslenmesi için yem bulmaya giden anneleri, yavrularını güvende tutabilmekte ve onları bu yuvalarda besleyerek hayata hazırlamaktadır. Hayata tam anlamıyla hazırlanan yavru kuşlar ile birlikte bir süre sonra ailecek bu yuvaları terk edecekler ve yerlerine yenileri gelecektir. Kuş yuvası çeşitleri kanatlı canlıların nefes alabilecekleri güvenli bir alan yaratmalarının yanı sıra bizlere de birçok fayda sunarlar. Şehrin trafik gürültüsünden uzaklaşma, bahçelerimizi ve balkonlarımızı renklerle süsleme ve bu esnada da kuş cıvıltıları ile çevrilmenin en pratik yollarından biri de kuş yuvalarıdır. Üstelik çocuklara hayvan sevgisini aşılama ve hayvanlara saygı duymayı öğretme süreçlerinde de kuş evleri büyük bir farkındalık yaşanmasını sağlamaktadır.

Kuş Yuvası Çeşitleri

Kuş yuvası çeşitleri hem kanatlı türleri hem de şekil ve materyal bakımından farklılaşmaktadır. Ahşap kuş yuvası çeşitleri bu ürünler arasında en çok tercih edilenlerden biridir. Renkli ve desenli ahşap yuvaların doğal görünümlü varyasyonları da bulunmaktadır. Doğal ahşaptan yapılan bu ürünler ortamda doğal bir görünüm elde edilmesini sağlarlar. En çok tercih edilen ürün gruplarından bir tanesi de doğal kuş yuvalarıdır. Çatılı ve çatısız ürünler de talepler doğrultusunda tercih edilebilir. Bazıları kolay temizlenebilmesi için çatı kısmı açılabilir özelliklere sahiptir.

Kuş Yuvası Hangi Özellikleri Taşımalı?

Bu ürünlerin işlevsel özelliklere sahip olması gerekir. Ön taraflarında kanatlı dostlarımızın girebileceği büyüklükte bir delik bulunmalıdır. Deliğin alt kısmında durabilecekleri bir tünek yer alır. İç kısımlarında folluk olarak kullanılabilecek hafif eğimli bir yüzey bulunurken, arka kısmında yumurtaların kontrol edilebileceği bir açıklık vardır. Ürünlerdeki bu açıklıklar hem onların rahat bir şekilde içerisine girmesini hem de özellikle iç mekanlardaki kafeslere konumlandırılan ürünlerin hava almasını sağlar.

Kuş Yuvası Seçimi Nasıl Yapılır?

Evde kuş yuvası yapımı keyifli bir aktivite olsa da gerek yeterli zamanın olmaması gerekse birden çok ürüne ihtiyaç duyulması gibi durumlarda hazır satılan ürünlere yönelmek en pratik çözüm olarak görülüyor. Ancak yuvaların çeşitliliği seçim sırasında belli başlı noktaların göz önünde bulundurulması sonucunu doğuruyor. Tercih edilecek ürünün doğal malzemelerden yapılması kadar bu malzemelerin dayanıklı olup olmadığına da dikkat edilmesi gerekiyor. Bu ürünlerin temel amacı kuşların güven içerisinde kalmasını sağlamak olduğundan olası saldırılara karşı dayanabilmesi en temel gereklilik olarak ön plana çıkıyor. Dolayısıyla darbelere ve çeşitli hava koşullarına karşı koruyucu modeller daha çok talep görüyor. Dekoratif özellikleri de satın alımdan önce göz önünde bulundurulabilir. Kuş yuvaları birçok renkte ve şekilde olduğu için evin, balkonun ya da bahçenin genel dekorasyonunu tamamlayan ürünler oldukça şık bir görünüm oluşmasına neden olacaktır. Seçim sırasında ilgisi çekilmek istenen kuşların türü ve boyutları da belirleyici olabilir. Tüm bu konuları düşünerek kanatlı dostlar için güvenli bir yuva temin edebilirsiniz.

Kuş Yuvası Asarken Düşünülmesi Gerekenler

Sanıldığının aksine ağaç gövdelerine değil yan dallara tutturulmaları gerekir. Ürünün asma kancası dallara dikkatli bir şekilde yerleştirilmeli ve rüzgara karşı dayanacağından emin olunmalıdır. Yerden yüksekliklerinin minimum 3 metre olması konforlarının ve güvenliklerinin sağlanması için önemlidir. Yuva giriş kısmı güneye bakarsa daha çok güneş alabilir ve üşümeleri engellenebilir. Kuş yuvaları her zaman dış mekanlara asılacak diye bir söylemde bulunulması doğru değildir. Evlerde yaşayan kanatlılar için evin belli bölgelerine ya da kafeslerinin iç kısımlarına monte edilebilenler bulunmaktadır. Bu nedenle kullanımı yapılacak mekanlar doğrultusunda yuvayı asarken dikkat edilmesi gerekenler değişiklik gösterebilir.

Kuş Yuvası Fiyatları

Yumurtlama dönemlerinde onlara doğal bir sığınak vermek isterseniz siz de kuş yuvası çeşitlerimizi inceleyebilir, en uygun fiyatlarla beğendiğiniz ürünü sipariş verebilirsiniz. Ürün fiyatları marka, ebat, üretim malzemesi ve kalite doğrultusunda değişiklik gösterebilir. Sitemiz üzerinden ürün bazlı sorgulama yaparak, ürünler hakkında yapılan yorumları ve ürün özelliklerini inceleyerek hem dekoratif özelliği bulunan hem de kanatlı arkadaşlarımıza fayda sağlayan alternatifi bulabilirsiniz. Aynı gün kargo fırsatlarımız ve yıl boyu devam eden kampanyalarımız da sizleri bekliyor. Türkiye'nin en çok ziyaret edilen online pet shop mağazası Petlebi.com, %100 orijinal garantisi sunarak avantajlarınızı arttırıyor.