Kedi Çadırı

(1)

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Kedi Çadırı

Kediler yaşam alanlarına gelen yabancılara karşı ön yargılı olabilirler. Yeni tanıştıkları insanlara ve evcil hayvanlara karşı uzak durma eğilimi gösteren patili dostlarımız bu tür durumlarda saklanma eğilimi gösterirler. Yabancılarla karşılaşan kedileri farklı odalarda, kanepe ya da koltuk altlarında, dolap içlerinde bulmak çok sık yaşanan durumlar arasında yer alır. Evcil dostlarımıza kendilerini rahat hissedecekleri bir ortam yaratmak için kedi çadırı almak iyi bir çözüm olabilir. Kedi çadırı tasarımları patili dostlarımızın rahat ve güvende hissetmelerine yardımcı olurken aynı zamanda doğum gibi durumlarda ihtiyaç duyacakları mahremiyetin sağlanması açısından da kedi doğum çadırı olarak sunulan ürünler tercih edilebilir.

Kedi Çadırı Kullanımı Kediler İçin Neden Önemlidir?

Kediler günlerinin büyük bir kısmını uyuyarak ya da uyuklayarak geçirirler. Bu nedenle onlar için kaliteli bir uyku her şeyden önemlidir. Kaliteli bir uyku için kedinin karanlık, sessiz ve güvende hissedebileceği bir alana ihtiyacı vardır. Kedi çadırı modelleri ile kaliteli uyku için gereksinimler eksiksiz bir şekilde tamamlanmış olur.

Bir eve yeni gelen kedilerin ilk günden sosyalleşmesi beklenmemelidir. Özellikle de evde başka evcil hayvanların olması durumunda kedi için özel bir alan rahat hissetmesi açısından büyük bir öneme sahiptir. Bu noktada kedi çadırı ile yeni ev sakinine güzel ve konforlu bir alan yaratmak gerekebilir.

Korku, kaygı, yüksek ses, çevrenin normalde hareketli olması, evde yaşayan insanların gerginliği, taşınma ya da sahip değişimi gibi etmenlere bağlı olarak kediler kapalı bir alana ihtiyaç duyarlar. Bu onların kendilerini korumaları, güvende hissetmeleri ve çevrelerini gözlemlemeleri için tek gereksinimleridir. Kedi çadırları patili dostlarımızın konforlu bir şekilde kapalı bir alana sahip olmaları açısından önemlidir. Olumsuz duygulara kapılan kediler kapalı alanlarında zaman geçirdikçe sakinleşirler, çevrelerini gözlemlerle ve ortamdaki değişimleri anladıktan sonra normal yaşamlarına geri dönerler.

Kediler doğum yaparken veteriner hekim müdahalesine çoğu zaman ihtiyaç duymazlar. Özel bir durum olmadığı sürece doğumu tek başlarına yapmak isterler. Kedi doğum çadırı olarak adlandırılan ve kediler için doğum yapabilecekleri özel alanı sağlayacak çadırlar ile anne adayı kedinize ihtiyacı olan alanı yaratabilirsiniz.

Kedi Çadırı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Patili dostlarımız için herhangi bir ürün alırken mutlaka üretildiği malzemelere bakılması gerekir. Kullanılan malzemelerin mutlaka evcil hayvan ve insan sağlığı için zararsız olması gerekmektedir. Doğru malzeme seçimi ile uzun yıllar keyifle ve güvenle kullanılabilecek bir ürün tercih etmek mümkün olur. Ayrıca ürünün dikişlerinin, bağlantı noktalarının ve aksesuarlarının da kaliteli olması önemlidir.

Çadır seçerken çadırların kullanım alanını göz önünde bulundurmak da önemlidir. Kedinin rahatça girip çıkabileceği ve mümkünse çadır içinde hareket edebileceği bir alanın olması gerekir. Kediler kolayca hareket edebildikleri kapalı alanlarda kendilerini daha güvende hissederler. Bu nedenle kedinin boyutlarının göz önünde bulundurulması gerekir.

Kediler için üretilen ürünlerde özellikle konfor sağlaması beklenen tasarımlarda patili dostlarımızın seveceği malzemeler tercih edilmektedir. Ancak ürünün kullanım alanı da göz önünde bulundurularak tercih yapılması gerekir. Dış mekân kullanımı için pelüş ya da kumaş ürünler tercih edilmemesi gerekir. Balkon ya da bahçe kullanımı için naylon, polyester gibi malzemeler çok daha kullanışlı olacaktır.

Kedi Çadırı Çeşitleri

Kediler için üretilen çadırlar farklı tasarımlara sahip olabilir. Kızılderili çadırına benzeyen modeller, İglo tasarımına benzeyen çeşitler evcil hayvan sahipleri tarafından sıkça tercih edilmektedir. Çadır çeşitlerinde kullanılan malzeme de belirleyicidir. Pelüş, keçe, naylon ya da polyester gibi malzemelerden çadır üretilebilir. Malzemeye göre çadır seçiminde kullanım gereksinimleri göz önünde bulundurulmalıdır.

Kedi Çadırı Fiyatları

Kedi çadırı fiyatları tasarım, malzeme seçimi ve boyut gibi faktörlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. İç mekânda kullanılacak ürünler ekstra yastık desteği ile sunulmaktayken dış mekân ürünlerinde su geçirmezlik özelliği ön plana çıkmaktadır. Petlebi.com üzerinden patili dostlarınız için kedi çadırı, kedi evi, kedi yuvası gibi ürünleri güvenle temin edebilirsiniz. Karlie, Mita, Pawise, Lepus Trixie gibi popüler markaların ürünlerinin yetkili satıcı olan Petlebi.com'dan sipariş ettiğiniz her ürünün %100 orijinallik garantisi bulunmaktadır. Sitemizdeki ürünler hakkında detaylı bilgiye sahip olmak için ürün sayfalarındaki bilgileri inceleyebilir, evcil hayvan sahiplerinin ürünleri kullandıktan sonra paylaştığı deneyimlere göz atabilirsiniz.