Kum Torbası

(3)

279 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Kum Torbası

Kedilerle yaşamak pek çok insan için büyük bir mutluluk ve keyif kaynağıdır. Patili dostlarımızla geçirdiğimiz her an oldukça değerli ve güzeldir. Ancak onlarla birlikte yaşamanın getirdiği bazı sorumluluklar da unutulmamalıdır. Kedi tuvaletleri patili dostlarımızın tuvalet ihtiyaçlarını ev sınırları içerisinde giderebilmelerine olanak sağlayan ürünlerdir. Kedi tuvaleti temizliği ise evcil hayvan sahipleri için her zaman zorludur. Özellikle tuvaletin tamamen temizlenmesi sürecinde kullanım süresine bağlı olarak kuma ve tuvalet kabına sinen kötü kokular pek çok insan için zorlu bir deneyime dönüşür. Ancak evcil hayvanların evlerimizde çok daha fazla yer edinmesi ve her geçen gün evcil hayvan sahiplenen insanların artması sebebi ile kişilerin konforunu sağlamak için farklı özelliklere sahip ürünler sunulmaktadır. Kedi kumu torbası da tuvalet temizliğini oldukça konforlu hale getiren ürünlerden birisidir.

Kedilerin tuvalet kullanımında sıkça yaptıkları eşelenme hareketi evcil hayvan sahiplerinin kedi tuvaleti torbası ürünlerine karşı ön yargılı olmasına neden olsa da bu ürünler kedilerin eşelenme alışkanlıkları göz önünde bulundurularak üretildikleri için kolay kolay hasar almıyorlar. Tuvaletler için özel olarak tasarlanan torbalar herhangi bir potluk yapmadan tuvalete geçirilebildikleri için de zedelenmeleri standart poşetlere kıyasla çok daha zor oluyor.

Kedi Kumu Torbası Nasıl Kullanılır?

Kedi kumu torbası kullanımı oldukça basit bir üründür. Bu torbaların tasarımı kedi tuvaletlerinin alt hazneleri düşünülerek yapılmıştır. Bu nedenle herhangi bir torba ya da poşet onların yerine kullanılamaz. Kum torbası kedi tuvaleti temizlendikten ve tamamen kuruduktan sonra tuvaletin kum haznesine geçirilmektedir. Sonrasında ise üzerine her zaman olduğu gibi kum dökülmektedir. Ancak bazı evcil hayvan sahipleri kedilerinin kumu çok fazla eşelemeye alışkın olmaları, tırnaklarını kedi tuvaletinde törpülemeye çalışmaları nedeni ile kedi kumunu dökmeden torba üzerine bir parça karton veya benzeri malzeme yerleştirip ekstra sağlamlık elde etme ihtiyacı duyarlar. Kum torbaları kedilerin eşelenme alışkanlıkları göz önünde bulundurularak tasarlandıkları için oldukça dayanıklıdırlar. Ancak kedinin kum alışkanlığı mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır.

Kum torbası yerleştirilip kum döküldükten sonra kedi tuvaleti kullanıma hazır hale gelir. Bu işlemden sonra rutin olarak kum temizliğini yapmak gerekir. Günde 1 - 2 kere kumu temizlemek, azalan kumu tazelemek ve kumun tamamen değişeceği güne kadar bu rutini devam ettirmek önemlidir. Kum tamamen temizleneceği zaman kedi kumu poşeti büzgülerinden yukarı doğru kaldırılır ve sorunsuz bir şekilde değişecek kum toplanmış olur. Birkaç dakika içerisinde kedi tuvaleti tekrar kullanım için hazır hale gelecektir. Oldukça pratik bir şekilde tuvalet temizliği sağlayan bu ürünler son yıllarda kedi sahipleri arasında fazlaca rağbet gören ürünler arasında yer almaktadır.

Neden Kedi Kumu Torbası Kullanılmalı?

Kedi kumu torbası kullanımı pek hoş bir iş olmayan tuvalet temizliğini kolaylaştırmaktadır. Kedi tuvaleti içerisinde kullanılan kum çeşidine göre tuvaletin 1 hafta ile 1 ay arasında bir zaman diliminde tamamen temizlenmesi gerekir. Bu temizlik işlemi kumun dökülmesi ve tuvaletin yıkanması süreçlerini içerir. Kedi kumunun tamamını dökerken etrafa saçılması, tozutup ciğerlere kaçması gibi olumsuz durumlar meydana gelebilir. Aynı zamanda uzun süreli kullanımda dışkı ve idrar kokusu tuvalete sinerek kötü bir koku yaratabiliyor. Bu durumda da tuvaleti yıkamak, kurulamak ve kullanıma hazır hale getirmek gerekiyor. Kedi kumu torbası kullanmak bu süreçleri tek bir hamle ile tamamlamayı mümkün kılar. Tamamen değişecek kumu tek hamle ile tuvaletten alıp doğrudan çöpe atabilirsiniz. Ayrıca tuvalet bu torba ile kaplı olduğundan herhangi bir şekilde idrar ve dışkı ile temas etmediği için yıkmaya ve kurulmaya gerek kalmadan yeni bir poşet geçirip kum dökerek tuvaleti yeniden kullanılabilir hale getirebilirsiniz. Bu ürünlerin düzenli kullanımı sayesinde kedilerin idrarına bağlı olarak kedi tuvaletinde meydana gelen deformasyonların da önüne geçilmiş oluyor.

Kedi tuvalet torbası kullanımı ile kedi tuvaletlerini saniyeler içerisinde temizlemek mümkün oluyor. Bu ürünlerin sağladığı hijyen ve zaman tasarrufu sayesinde evcil hayvan sahipleri de rahat bir nefes alıyor. Trixie, Karlie, Biokat's gibi markaların farklı ebatlara sahip olan kedi tuvalet torbası modelleri arasında kedi tuvaletinize uygun olan ürünü seçebilirsiniz. Sitemizde yer alan ürün açıklamalarını ve kullanıcı yorumlarını inceleyerek sizin için en uygun olan ürünü kolayca bulabilirsiniz.