Kum Torbası

(3)

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Kedi Kumu Torbası

Kedilerle yaşamak pek çok insan için büyük bir mutluluk ve keyif kaynağıdır. Patili dostlarımızla geçirdiğimiz her an oldukça değerli ve güzeldir. Ancak onlarla birlikte yaşamanın getirdiği bazı sorumluluklar da unutulmamalıdır. Kedi tuvaletleri patili dostlarımızın tuvalet ihtiyaçlarını ev sınırları içerisinde giderebilmelerine olanak sağlayan ürünlerdir. Kedi tuvaleti temizliği ise evcil hayvan sahipleri için her zaman zorludur. Özellikle tuvaletin tamamen temizlenmesi sürecinde kullanım süresine bağlı olarak kuma ve tuvalet kabına sinen kötü kokular pek çok insan için zorlu bir deneyime dönüşür. Ancak evcil hayvanların evlerimizde çok daha fazla yer edinmesi ve her geçen gün evcil hayvan sahiplenen insanların artması sebebi ile kişilerin konforunu sağlamak için farklı özelliklere sahip ürünler sunulmaktadır. Kedi kumu torbası da tuvalet temizliğini oldukça konforlu hâle getiren ürünlerden birisidir.

Kedilerin tuvalet kullanımında sıkça yaptıkları eşelenme hareketi evcil hayvan sahiplerinin kedi tuvaleti torbası ürünlerine karşı ön yargılı olmasına neden olsa da bu ürünler kedilerin eşelenme alışkanlıkları göz önünde bulundurularak üretildikleri için kolay kolay hasar almıyorlar. Tuvaletler için özel olarak tasarlanan torbalar herhangi bir potluk yapmadan tuvalete geçirilebildikleri için de zedelenmeleri standart poşetlere kıyasla çok daha zor oluyor.

Petlebi.com'da kedi tuvalet temizliği sırasında konfor ve hijyen beklentinizi karşılayacak kedi kumu torbası çeşitlerine ulaşabilirsiniz. Kedi tuvaletlerinin eşelenmeye bağlı zarar görmesini de engelleyebilen kedi kumu poşeti kullanımı ile dostlarınızı da hijyenik bir deneyimle buluşturabilirsiniz.

Kedi Kumu Torbası Özellikleri ve Avantajları

Kedilerin tuvaletleri ile kum arasında bariyer görevi gören kedi kumu poşeti, dayanıklı materyallerden üretilen bir üründür. Kedi kumu torbası tuvalete geçirildikten/takıldıktan sonra üzerine kullanılan kedi kumu ilave edilir. Günlük yapılan kum temizliğinin dışında dönemsel olarak kumun tamamının değiştirilmesi gerektiğinde, tuvalet temizliğinin hızlı ve zahmetsiz şekilde yapılmasını sağlar. Kirlenen kum, kedi kumu torbası içinde kaldığından temizlik sırasında tek yapılması gereken torbanın toplanması ve çöpe atılmasıdır. Böylelikle kirli kumdaki dışkı ya da idrarlı kısımların çevreye yayılması engellenebilir. Kedi kumu poşeti çeşitleri, büzgülü ya da büzgüsüz olabilir. Farklı markalar tarafından piyasaya sürülen kedi kumu poşeti modellerinin boyutları da değişebilir. Bu nedenle kedi tuvalet ebatları göz önünde bulundurulmadan kedi kumu poşeti alınmamalıdır.

Kedi Kumu Torbası Çeşitleri

Kedi kumu torbası çeşitleri, kedi kumu temizliği sırasında değişebilen konfor ve ihtiyaç beklentilerine göre farklılaşabilir. Temel olarak büzgülü kedi kumu poşeti ve büzgüsüz kedi kumu poşeti olarak sınıflandırılmaları mümkündür. Bazı kedi kumu torbası modelleri ekstra dayanıklı şekilde üretilebilir: Tuvaletlerini çok eşeleyen kediler için ekstra dayanıklı ürünlerin tercih edilmesi tavsiye edilir. Kedi kumu poşetleri boyut olarak da geniş bir çeşitlilikte sunulmaktadır.

Kedi Kumu Torbası Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

  • Kedi kumu torbası seçerken dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde sıralanabilir:
  • Ürünün imal edildiği materyalin kedi sağlığı için zararlı olmadığından emin olunmalıdır. Bunun için dünyaca ünlü markaların ürünlerinin tercih edilmesi daha güvenilir bir seçim olarak değerlendirilir.
  • Tuvalet temizliği sırasında büzgülü ve büzgüsüz kedi kumu torbası çeşitlerinin işlevleri benzer olsa da büzgülü modeller daha kolay toparlanabilir. Bu noktada kişisel konfor beklentilerinin değerlendirilmesi tavsiye edilir.
  • Kedi kumu torbası seçiminde kedilerin tuvalet kullanma alışkanlıklarının da değerlendirilmesi faydalı olacaktır. Tuvaletlerini yaparken çok eşelenen kediler için ekstra dayanıklı ürünlerin tercih edilmesi önerilir.
  • Seçim sırasında kedi tuvaletinin boyutlarının değerlendirilmesi en önemli unsurlardan biridir. Tuvaletlerin ölçülerine uygun ürün seçilmediğinde kedi kumu torbasının avantajlarından tam olarak yararlanmak mümkün olmayacaktır.

Kedi Kumu Torbası Nasıl Kullanılır?

Kedi kumu torbası kullanımı oldukça basit bir üründür. Bu torbaların tasarımı kedi tuvaletlerinin alt hazneleri düşünülerek yapılmıştır. Bu nedenle herhangi bir torba ya da poşet onların yerine kullanılamaz. Kum torbası kedi tuvaleti temizlendikten ve tamamen kuruduktan sonra tuvaletin kum haznesine geçirilmektedir. Sonrasında ise üzerine her zaman olduğu gibi kum dökülmektedir. Ancak bazı evcil hayvan sahipleri kedilerinin kumu çok fazla eşelemeye alışkın olmaları, tırnaklarını kedi tuvaletinde törpülemeye çalışmaları nedeni ile kedi kumunu dökmeden torba üzerine bir parça karton veya benzeri malzeme yerleştirip ekstra sağlamlık elde etme ihtiyacı duyarlar. Kum torbaları kedilerin eşelenme alışkanlıkları göz önünde bulundurularak tasarlandıkları için oldukça dayanıklıdırlar. Ancak kedinin kum alışkanlığı mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır.

Kum torbası yerleştirilip kum döküldükten sonra kedi ve/veya kediler tuvaleti hemen kullanabilir. Bu işlemden sonra rutin olarak kum temizliğini yapmak gerekir. Günde 1 - 2 kere kumu temizlemek, azalan kumu tazelemek ve kumun tamamen değişeceği güne kadar bu rutini devam ettirmek önemlidir. Kum tamamen temizleneceği zaman kedi kumu poşeti büzgülerinden yukarı doğru kaldırılır ve sorunsuz bir şekilde değişecek kum toplanmış olur. Birkaç dakika içerisinde kedi tuvaleti tekrar kullanım için hazır hâle gelecektir. Oldukça pratik bir şekilde tuvalet temizliği sağlayan bu ürünler son yıllarda kedi sahipleri arasında fazlaca rağbet gören ürünler arasında yer almaktadır.

Neden Kedi Kumu Torbası Kullanılmalı?

Kedi kumu torbası kullanımı pek hoş bir iş olmayan tuvalet temizliğini kolaylaştırmaktadır. Kedi tuvaleti içerisinde kullanılan kum çeşidine göre tuvaletin 1 hafta ile 1 ay arasında bir zaman diliminde tamamen temizlenmesi gerekir. Bu temizlik işlemi kumun dökülmesi ve tuvaletin yıkanması süreçlerini içerir. Kedi kumunun tamamını dökerken etrafa saçılması, tozutup ciğerlere kaçması gibi olumsuz durumlar meydana gelebilir. Aynı zamanda uzun süreli kullanımda dışkı ve idrar kokusu tuvalete sinerek kötü bir koku yaratabilir. Bu durumda da tuvaleti yıkamak, kurulamak ve kullanıma hazır hâle getirmek gerekir. Kedi kumu torbası kullanmak bu süreçleri tek bir hamle ile tamamlamayı mümkün kılar. Tamamen değişecek kumu tek hamle ile tuvaletten alıp doğrudan çöpe atabilirsiniz. Ayrıca tuvalet bu torba ile kaplı olduğundan herhangi bir şekilde idrar ve dışkı ile temas etmediği için yıkmaya ve kurulmaya gerek kalmadan yeni bir poşet geçirip kum dökerek tuvaleti yeniden kullanılabilir hâle getirebilirsiniz. Bu ürünlerin düzenli kullanımı sayesinde kedilerin idrarına bağlı olarak kedi tuvaletinde meydana gelen deformasyonların da önüne geçilebilir.

Kedi Kumu Torbası Ne İşe Yarar?

Kedi tuvaletinin boyutları göz önünde bulundurularak seçilen, kaliteli kedi kumu torbası;

  • Kedi tuvaletindeki tüm kumların boşaltılması sırasında kolaylık sağlar,
  • Dışkı ve idrar bulaşan kumların çevreye yayılmasını engeller ve
  • Kedi tuvaletleri ile kum arasında bir bariyer oluşturduğundan aşınma miktarını azaltarak tuvaletlerde bakteri oluşumunu minimize edebilir.

Kedi Kumu Torbası Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Kedi kumu torbası fiyatları markaya, ürünün dayanıklılığına, büzgülü olup olmadığına, paketteki ürün sayısına ve ebatlara göre değişiklik gösterebilir.

Kedi tuvalet torbası kullanımı ile kedi tuvaletlerini saniyeler içerisinde temizlemek mümkün oluyor. Bu ürünlerin sağladığı hijyen ve zaman tasarrufu sayesinde evcil hayvan sahipleri de rahat bir nefes alıyor. Trixie, Karlie, Biokat's gibi markaların farklı ebatlara sahip olan kedi tuvalet torbası modelleri arasında kedi tuvaletinize uygun olan ürünü seçebilirsiniz. Sitemizde yer alan ürün açıklamalarını ve kullanıcı yorumlarını inceleyerek sizin için en uygun olan ürünü kolayca bulabilirsiniz.