Köpek Sabunu

(1)

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Köpek Sabunu

Köpeklerin sağlıklı ve konforlu bir yaşam sürebilmesi için kaliteli mamalar ile beslenmeleri kadar bakım süreçlerinin de önemli bir rolü vardır. Düzenli olarak fırçalanıp taranmaları, tırnaklarının kısaltılması, gözlerinin ve kulaklarının temizlenmesi ve dişlerinin fırçalanması onlara karşı yerine getirilmesi gereken en temel sorumluluklardır.

Köpeklerin belli aralıklarla banyo yapmaları da bakım süreçlerinin tamamlanmasına katkıda bulunur. Tüylerinin arasında biriken tozların ve kirlerin temizlenmesi, fazla tüylerinin atılması, tüylerinin temiz ve yumuşacık olması için banyo yaparlarken kendilerine özel olarak formüle edilen köpek şampuanı veya köpek sabunu kullanılması gerekir. Köpeklerin cilt özellikleri ile insanlarınki aynı olmadığı için onların cilt sağlıklarını koruyucu özelliği bulunan ürünler tercih edilmediği takdirde çeşitli sağlık sorunları ile karşılaşılması söz konusu olabilir. Petlebi.com üzerinden doğal, cilt sağlıklarını destekleyen köpek sabunu çeşitleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Köpek Sabunu Çeşitleri

Köpek sabunları farklı bitki özleri barındırabilen ürünlerdir. Dostlarımızın banyo sonrasında mis gibi kokmasını sağlayan bu ürünler düzenli kullanım için uygun niteliklere sahiptir. Yine de banyo sıklığının çok arttırılmaması gerekir. Köpeklerin zorunlu olmadıkça yıkanmamaları önemlidir. Aksi durumda ciltlerinin pH dengesi bozulabilir ve ciltlerini koruma özelliğine sahip olan yağ tabakası kaybolabilir. Bu gibi bir durumda da cilt sağlıkları tehlikeye girer.

Köpek Sabunu Nasıl Kullanılır?

Köpek sabunlarını kullanmadan önce seçtiğiniz ürünün kullanma talimatını okumanızda fayda vardır. Her ne kadar az sonra açıklayacağımız yöntem yaygın olarak kullanılsa da ürün bazlı kullanma talimatlarının değişebileceği unutulmamalıdır. Köpeğinizi yıkarken öncelikle gözlerine ve kulaklarına su kaçmayacak şekilde ıslanmalarını sağlamalısınız. Daha sonra onun banyo lifini sabunla köpürtmeli ve lifi kullanarak tüylerinin tamamını sabunlamalısınız. Bu sırada masaj yaparsanız keyfini bir kat daha arttırabilirsiniz. Daha sonra tüyleri arasında sabun kalıntısı kalmadığından emin olana dek durulamalısınız. Banyo seansı bitince dostunuzu havluya ya da köpek bornozuna sararak üşümeyeceğinden emin olmalısınız. Kış aylarında banyo yaptıklarında mümkünse saç kurutma makineleri ile tüylerini kurutmalısınız. Böylece soğuk algınlığı yaşamalarını önleyebilirsiniz.

Köpek Sabunu Fiyatları

Köpek sabunu fiyatları markaya göre değişiklik gösterse de Petlebi.com'da en uygun fiyatlarla ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. %100 orijinal ürün garantimizin, hızlı kargo seçeneklerimizin ve ödeme yöntemi çeşitliliğimizin keyfini çıkarabilirsiniz. Ürün seçimi sırasında kararsızlık yaşarsanız Petlebi.com topluluk tarafından yapılan yorumları inceleyebilirsiniz.