Pire Tarağı

(4)

349 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Kedi Pire Tarağı

Patili dostlarımızın yaşayacağı herhangi bir sorunun önüne geçmek her zaman en büyük isteğimiz olsa da onların meraklı doğaları bazen sorunların ortaya çıkmasına neden olabilir. Kedilerin tüm aşıları yapılsa da evden dışarı çıkmaları ya da farklı kediler ile bir şekilde temas etmeleri durumunda pire sorunu yaşama ihtimalleri her zaman. Bu nedenle pirelenme sürecinde kedilerin hareketlerini yakından takip etmek ve doğru adımı atmak önemlidir. Kedi pire tarağı patili dostlarımızın tüylerinin arasında kalan pirelerin temizlenmesi için üretilmiştir. Bu tarak özel bir solüsyon ile kullanıldığı zaman kedinin üzerindeki pireler ölür ve tekrar kedinin üzerin çıkmaz.

Kedilerde Pire Sorunu Neden Olur?

Kedilerin pirelenmesinin en büyük nedeni dışarı çıkmaları, sokakta dolaşmaları ve diğer hayvanlarla temas halinde olmalarıdır. Sadece müstakil evin korunaklı bahçesine çıkan bir kedi de üzerine zıplayan bir pire sebebi ile bu sorunu yaşayabilir. Apartmanlarda özellikle de yüksek katlarda yaşayan kedilerde de pire sorunu oluşabilir. Eve gelen insanların ya da eşyaların üzerinde bulunan bir pire evdeki patili dostlarımızın üzerine zıplayıp, yerleşebilir.

Pire Sorunu Nasıl Çözülür?

Düzenli yapılan dış parazit aşıları 3 aya kadar etkilidir ve pirelerin kediyi ısırdıktan sonra ölmelerini sağlar. Aşı zamanı geçtiğinde ya da aksatıldığında pire sorunu ortaya çıkabilir. Bu sorun kısa sürede çözülmezse kedinin sürekli kaşınmasına, pireler tarafından ısırılıp rahatsız edilmesine ve doğal olarak kendini kötü hissetmesine neden olur. Veteriner hekim kontrolünde uygulanan pire ilacı ile kedilerin üzerindeki pirelerin tamamı 24 saat içerisinde ölür. Pire ilacı kullanımından sonra kedi pire tarağı ile kedinin tüylerinin güzelce taranması gerekir. Kedinin üzerinde ölen pirelerin büyük bir kısmı dökülse de bazıları tüylerin arasında kalabilir. Aralarda kalan ölü pirelerin temizlenmesi için kedinin nazik bir şekilde pire tarağı ile taranması gerekir. Uzun süre fark edilmemiş pire sorunlarında kedinin cildinde hassasiyet meydana gelebilir ya da kedi kendisini çok sık kaşıyarak yaralamış, kendisine zarar vermiş olabilir. Böyle bir durumda kedi pire tarağı çok dikkatli bir şekilde kullanılmalıdır.

Pire Tarağı Fiyatları

Pire tarakları kedilerin tüy yapılarına ve boyutlarına göre farklı tasarımlara sahip olabilir. Ürünlerdeki bu farklılıklarla birlikte kullanılan malzemede de değişikler olması pire tarağı fiyatları için net bir rakam verilmemesine neden olur. Petlebi.com'da kedi bakım ürünleri ile dünyadaki pek çok evcil hayvan sahibinin beğenisini kazanan Karlie, Trixie, Ferplast gibi markaların ürünlerini bulabilirsiniz. Farklı boy ve tasarım seçenekleri sunulan ürünler her kedinin pire sorununa çözüm sunacak özelliktedir. Pire tarağı ihtiyacınız olduğu zaman sitemizdeki ürünleri inceleyebilir, ürün açıklamalarını okuyarak ürünün hangi malzemeden üretildiğini, nasıl kullanılacağını ve boyutlarını öğrenebilir ve son kararınızı da yine kedi sahiplerinin ürün deneyimlerini paylaştığı yorumlara bakarak gönül rahatlığı ile verebilirsiniz.