Instinct Kedi Maması

Kuyruklu dostlarımızın sağlığını iyileştirmek için gerçek besinlerin çok önemli olduğunu vurgulayan ve içeriklerinde kullanılan tüm malzemelerin belirli bir amacı olduğunun altını çizen marka; ürünlerinde gerçek et, meyve ve sebze kullanıyor. Instinct kedi maması çeşitleri ile siz de kedilerinizin genel sağlığını iyileştirebilir, bağışıklık ve sindirim sistemlerini kuvvetlendirebilir, yağsız kas kitlesinin artmasını sağlayabilirsiniz. Yüksek proteinli ürünleri ile dikkat çeken Instinct kedi mamaları tahıl, mısır, buğday, soya veya patates içermiyor. Üretim esnasında koruyucular, tatlandırıcılar ve aromalar da kullanılmadığı için Instinct kedi maması ürünleri güvenle tercih edilebiliyor. Petlebi aracılığı ile siz de dostunuzun sağlığı için doğru seçimleri yapabilir; yavruluk, yetişkinlik veya kısırlık dönemlerinde de ihtiyaç duyduğu tüm besinleri en doğal şekilde aldığından emin olabilirsiniz.

Devamını Göster »

149 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE Yurtiçi Kargo Logo BEDAVA!

Instinct Kedi Maması

Evcil dostlarımızın sağlıklı, mutlu ve uzun bir ömre sahip olmaları için doğumdan itibaren en iyi şekilde beslenmeleri gerekir. Bu nedenle anne sütünden itibaren başlayan ideal beslenme sürecinin mutlaka sürdürülmesi büyük bir öneme sahiptir. Her yaşın, genel sağlık durumunun ve fiziksel özelliklerin farklı beslenme ihtiyaçları olabilir. Bu nedenle onların temel beslenme gereksinimlerini ön planda tutarken sağlık açısından ihtiyaç duydukları mineral, vitamin, amino asit, yap ve proteinleri almalarını sağlayacak mama formülleri ile beslenmeleri gerekir.

Instict kedi maması çeşitleri patili dostlarımızın beslenme gereksinimlerini en iyi şekilde analiz eden mamalar arasında yer almaktadır. Yüksek protein içeriğine sahip olan, tahılsız ve tahıllı opsiyonları ile hem doğal beslenmelerine uyan hem de sağlıklarının ihtiyaçlarına çözüm sunan iki farklı serisi bulunan marka ile evcil dostlarımızın en iyi şekilde beslenebiliyor. Kedilerin beslenme gereksinimlerinde etçil beslenmenin temel alınması gerektiğini savunan marka aynı zamanda doğal malzemelerin öneminin de altını çizerek tüm üretim süreçlerinde doğal malzemeleri ve yöntemleri tercih ediyor.

Instinct Hakkında

Nature's Variety'nin doğal mama markası True Instinct, Amerika'da tarımın en geliştiği yerlerden birisi olan Missouri eyaletinin St.Louis kentinde kurulmuştur. Firmanın böylesine önemli bir lokasyonda yer alması sayesinde doğal kaynaklara erişimi de kolay hale gelmiştir. Evcil hayvanların fiziksel ve mental gelişimlerinin en iyi şekilde tamamlanması için dengeli ve doğal beslenmesi gerektiğini savunan marka, sürekli olarak ürünlerini geliştiriyor ve üretim tekniklerini daha iyi hale getiriyor. Evcil hayvanların biyolojik olarak adapte olduğu gıdaları tüketmeleri gerektiğini savunan markanın adı da tam da bu beslenme inancından geliyor. Gelişimini tamamlamış evcil hayvanlar çevreleri ile güçlü ve doğal bir ilişki kuruyor. Bu ilişkinin kurulabilmesi için gelişim son derece önemli ve sorunsuz gelişimin yolu da beslenmeden geçiyor. Markanın kedi mamalarında ise onların en çok ihtiyaç duyduğu yüksek miktarda protein, niyasin, omega-6 yağ asidi ve taurin gibi gıdalar yer alıyor.

Instinct Kedi Maması Çeşitleri

True Instinct kedi maması çeşitleri temel olarak iki ana formülde sunuluyor. True Instinct Original serisinde bulunan mama çeşitleri dengeli beslenme için gerekli olan tüm doğal ürünleri bir araya getiren formüllere sahiptir. Yüksek protein ile beslenmede hassasiyet yaşayan, düşük hareketlilik düzeyine sahip olan kediler için bu seri idealdir. Arpa ve yulaf gibi glisemik indeksi düşük tahıllara yer verilen seride üretilen mamaların tüm malzemeleri buharda pişirilir. Buharda pişirme işlemi ile besin değerleri en iyi şekilde korunmuş olur. Bu formüllerde yağ oranı ve kaynağı dikkatli bir şekilde belirlenmiştir ve %38 protein bulunmaktadır. True Instinct High Meat serisi ise markanın protein oranının yoğun olarak hayvansal protein olarak sağlandığı mamalar içermektedir. Bu mamalarda da %40 oranında protein yer almaktadır.

Hangi Instinct Maması Tercih Edilmeli?

True Instinct mama çeşitleri arasında seçim yaparken öncelikle patili dostlarımızın hangi yaşam evresinde olduğunu ve özel bir sağlık gereksinimleri olup olmadığını göz önünde bulundurmamız gerekir. Yaşam evrelerine bağlı mama seçiminde yavru, yetişkin ve yaşlı kedilerin farklı ihtiyaçları olduğu ve bu ihtiyaçların beslenme ile karşılanmasının büyük bir öneme sahip olduğu unutulmamalıdır. Ayrıca kısırlaştırma operasyonu sonrasında da kedilerin beslenmelerinin değişmesi gerektiğini de göz önünde bulundurmak gerekir. Yavru kediler gelişim döneminde oldukları için yüksek kalori ve protein ile beslenmeye ihtiyaç duyarlar aynı zamanda sağlıklı bir iskelet gelişimi için mineral ihtiyaçları daha fazladır. Yetişkin kedilerde büyüme tamamlandığı için kalori ihtiyacı azalır ve kilo kontrolü sağlamak için beslenmenin yeniden planlanması gerekir. Kısırlaştırma operasyonu sonrasında ise kedilerin kilo almaması ve üriner sistem sorunları yaşamamaları için mutlaka hem yağı azaltılmış hem de mineral dengesi ayarlanmış mamalar ile beslenmeleri önerilmektedir.

Instinct Kedi Maması Fiyatları

Instinct kedi maması fiyatları içerik, ambalaj, depolama gibi pek çok farklı unsura göre farklılık göstermektedir. Yüksek gramaja sahip ambalajlarda birim fiyat daha düşüktür. Ancak mamayı ilk kez deneyecekler için en ufak paket ile başlamak ve patili dostlarımızın damak zevkine göre mamaya karar vermek daha doğru olacaktır. Petlebi.com üzerinden satın aldığınız mamaların yetkili satıcısı olarak %100 orijinallik garantisi veriyor ve her zaman en taze ürünlerin sizlere gelmesini sağlıyoruz. Satın almak istediğiniz ürünün içeriklerini sitemizdeki ürün sayfasından inceleyebilir, alacağınız ürünün son kullanma tarihini görerek sipariş verebilirsiniz.