Kedi Parfümleri

Kediniz gün içerisinde çeşitli sebeplerle kötü kokabilir. Kedi parfümleri kokuları gidermek için en sağlıklı yöntemdir. Kedinizin cildine zarar vermeyecek şekilde üretilmiştir. Parfümler çeşitli esanslardan oluşur ve hoşunuza giden kokuyu seçmeniz mümkündür.

Devamını Göster »

119 TL ve ÜZERİ SİPARİŞLERDE Yurtiçi Kargo Logo BEDAVA!

Kedi Parfümleri

Kediler mevsim değişimlerinde, dışarı çıkıp yaramazlık yaptıklarında ya da sadece tuvaletlerinde fazla eşelendiklerinde kötü kokabilirler. Bu tür durumlarda onların ve eşyalarının mis gibi kokmasını sağlamak için kedilere özel olarak üretilen parfümleri tercih edebilirsiniz. Kedi parfümleri kesinlikle patili dostlarımıza zarar verecek içeriklere sahip değildir. Doğal esanslar ile hazırlanan parfüm formülleri kesinlikle paraben ya da alkol gibi kedilerin ciltlerine zarar verebilecek içeriklere sahip değildir.

Kedi Parfümü Hangi Durumlarda Kullanılır?

Kedilerde kötü kokular çok farklı nedenlere bağlı olarak meydana gelebilir. Mama değişimi, yememesi gereken bir besin tüketmiş olması, tuvalet temizliğinin sahibi tarafından aksatılması gibi durumlar kedilerde kötü kokuya neden olabilir. Ayrıca uzun ve yoğun tüylü kedilerin düzenli taranmaması deride ve tüylerde yağlanmaya sonrasında da yağlanmaya bağlı kötü koku oluşumuna neden olabilmektedir. Eğer kedinizde yoğun ve sık koku değişimi fark ediyorsanız kedi parfümü kullanmanın yanı sıra bu koku değişiminin tam olarak neden kaynaklandığını da bulmanız gerekmektedir.

Kedi Parfümleri Nasıl Kullanılır?

Kedi parfümlerinin içeriğinden alkol olmasa da yine de bu ürünleri kedilere sıkarken dikkatli olmakta fayda vardır. Hareketli bir kediniz varsa ürünü kullanırken kulak ve gözlere temas etmemesine dikkat edilmesi gerekmektedir. Kedi parfümleri kötü kokuyu önlemek için kedinin tüylerine sıkılabileceği gibi aynı zamanda eşyalarına da sıkılabilmektedir. Kedi kumu parfümü olarak bilinen ürünler ise sadece kedilerin kumunun üzerine dökülerek kullanılır. Bu ürünler doğrudan kedilere ve eşyalarına sıkılmamalıdır ve sadece kum üzerinde kullanılmalıdır.

Kedi Parfümü Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kedi parfümü satın alırken ürün içeriklerine mutlaka bakılması gerekir. Doğrudan kedi ile temas etmesi mümkün olan bu ürünün orijinalliğinden de emin olunmalıdır. Trixie, Bioline gibi kaliteli kedi bakım ürünleri sunan markaların orijinal ürünlerini tercih ederek patili dostlarınız için sağlıklı bir seçim yapmış olursunuz. Petlebi.com üzerinden sipariş vereceğiniz tüm ürünlerin %100 orijinallik garantisinin olması, tüm ürünlerin içeriklerinin detaylı bir şekilde sitede yer alması ve kullanıcı deneyimlerinin yorum olarak paylaşılması doğru ürünü seçmeniz için size yardımcı olacaktır.