Kedi Maması

Kedi Maması Çeşitleri

Kedilerimizin bakımında en önemli konuların başında uygun kedi maması seçmek gelmektedir. Doğru mama seçimi kedilerimizin daha sağlıklı, mutlu ve daha uzun ömürlü olmalarına direk etki eder. Kedi maması seçerken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır, bunlardan en önemlisi kedimizin yaşına göre uygun mamayı seçmektir. Diğer önemli bir nokta ise kedimizin hareketliliği ve obeziteye yatkın olup olmamasıdır eğer kediniz az hareket ediyor ve kilo almaya yatkınsa daha az yağ ve karbonhidrat içeren özel hazırlanan kedi mamalarını tercih etmeniz gerekir.

Kediler doğal hayatta birer etobudur ve protein oranı yüksek besinlerle beslenirler. Kedi maması üreticileri de kendi ürünlerini bu gerçekten yola çıkarak geliştirirler. Sindirim sistemleri bu şekilde gelişmiş olan kediler doğru mamayla beslenirlerse sindirim sistemi sorunları azalır böbrek sorunlarının ortaya çıkma riski azalır. Kedi mamalarının direk etki ettiği diğer bir konu kedilerin alerjileridir, alerjik tepkiler gösteren kediler için özel olarak geliştirilen kedi mamaları bulunmaktadır.

Kediniz için en uygun ve en ucuz kedi maması çeşitlerine sitemiz üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz, sipariş verirken belirttiğiniz adrese kedi mamanız en hızlı şekilde ulaştırılır.