Siyah Kediler İçin İsim Önerileri

24.12.2021 Deniz Öz


Pırıl pırıl tüyleri ve dikkat çekici bakışları ile siyah kediler kendilerine has bir hayran kitlesine sahiptir. Geçmişten günümüze farklı toplumlarda uğursuz olarak nitelendirilen, bazı toplumlarda ise şans getirdiği düşünülen siyah dostlarımız şüphesiz göz ardı edilmesi mümkün olmayan asalete sahip. Bilimsel bir doğruluğu yansıtmasa da siyah kedilerin oldukça asil, hareketli, zaman zaman fazlaca ısrarcı ve oyunlara çok düşkün olduğu da söyleniyor. Elbette her kedinin karakteri farklı, yine de tüyler simsiyah olunca onlara isim bulurken "acabalar" çoğalabiliyor. Bu yazımızda popüler siyah kedi isimleri hakkında detay bulabilirsiniz.

Siyah Kediler İçin En Popüler İsimler

"Kedime ne isim vermeliyim?" sorusuna verilebilecek yanıtların bir sınırı yok. Kedilerin renginden bağımsız olarak odaklanılabilecek birçok ayırt edici özellikleri olduğu biliniyor. Kedilere isim verirken onunla karşılaşılan ilk an, o anda sergiledikleri tavırlar, ilk başta yaptıkları küçük bir hareket uzun yıllar boyunca taşıyacakları o ismin ilhamını verebiliyor. Siyah kedilerde ise durum biraz daha farklı, tüy renkleri isimlendirmede oldukça önemli bir değişken haline gelebiliyor.

Siyah kedilerde en sık duyduğumuz ve bu sıklığa rağmen de her defasında "ne güzel isim" dediğimiz bazı adlar var. Örneğin "Gece", "Zifir", "Zeus", "Ares", "Kara", "Cadı", "Oreo", "Luna", "Dexter", "Drakula", "Nebula", "Shadow", "Dusk", "Kömür", "Bitter", "Bihter", "Batman", "Venom" "Gölge", "Bulut", "Tom", "Denver", "Lucy", "Harley", "Coco", "Cookie", "Çikolata", "Mocha", "Üzüm", "Salem", "Büyü", "Puding" gibi isimler geleneksel olabilse de dikkat çekici niteliklerini koruyor. Bu isimler arasında süper kahramanların isimleri, tüy renklerini çağrıştıran benzetmeler, en sevilen yiyeceklerden esinlenmeler yer alıyor.

Siyah kedilere isim verme noktasında tarihsel olarak onların mistik olaylarla bağdaştırılması ve mistik güçlerle özdeşleştirilmesi isim önerilerini şekillendirici bir etkiye sahip. Ancak siyah kedi isimleri bulunurken elbette farklı değişkenler de ön plana çıkabiliyor. Yavruluk döneminde ya da yetişkinlikten itibaren sahiplenilen diğer kedilerde olduğu gibi siyah kedi isimleri bulunurken de karakterlerinden yola çıkılabiliyor.

siyah kedi, gözleri açık

Karakterlerine Göre Siyah Kedi İsimleri

Her kedinin karakteri farklıdır. Siyah kedileri de karakter bazlı sınıflandırmaya sokmak pek mümkün değildir. Yine de tüylerinin rengi ve ön plana çıkan gözlerinin karakterlerine göre isim konulurken dahi etkisini sürdürdüğü bilinmektedir.

Popüler siyah kedi isimleri arasında "Korsan", "Nazlı", "Cesur", "Ponçik", "Paşa", "Prens", "Prenses", "Yoda", "Tiger", "Yaman", "Kont", "Kontes", "Zeytin", "Maydanoz", "Pisagor", "Sokrates" ve "Lucifer" gibi adlar da bulunuyor.

Siyah kedi isimleri alternatifleri yaratıcılık ve hayal gücü doğrultusuna farklı varyasyonlarla çeşitlendirilebilir. En komik siyah kedi isimleri de en popüler siyah kedi isimleri de benzer ilkeler doğrultusunda toplum genelinde kabullenilmiştir.

Kedilere İsim Verilirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Evinizin ve kalbinizin kapılarını açtığınız yeni dostunuza isim verme süreci oldukça zorlu olabilir. Neticede yavru ya da yetişkin bir kedi sahiplenmek başlı başına heyecanlı bir süreçtir. Onun beslenmesinden, eğlencesine; sağlığından hayat boyu onunla yaşayacak isminin bulunmasına dek birçok süreçte söz sahibi olmak benzersiz bir histir. Kedilere isim koymak da başlı başına heyecan yaratan bir süreçtir. Bu noktada yapılan çeşitli hatalar olabilir, aceleci davranmak gibi. Bu nedenle kedilere isim verirken dikkat edilmesi gerekenleri şu şekilde özetleyebiliriz:

Aceleci olmamak gerekir; kedilere isim konulması aceleye getirilmemesi gereken bir durumdur, yıllar boyunca ona seslenirken kullanılacak bir ad üzerinde düşünülmelidir.

Komplike düşünülmemelidir; kedilere isim bulurken söylenmesi kolay, basit ve onların da hızlıca öğrenebileceği isimlere yönlenmekte fayda olacaktır.

Karakterleri dikkate alınabilir; siyah kediler için isimler söz konusu olduğunda baskın unsur görüntüleri oluyor. Daha doğru bir yaklaşım ise karakterleri doğrultusunda isimlendirilmeleri. Bu nedenle eve geldikten bir süre gözlemlenmeleri ve davranışları doğrultusunda kendilerine isim verilmesi öneriliyor.

Siz de ona isim verirken dahi heyecanlanacağız, hayatınızı paylaşırken yeni mutluluklar yaşayacağınız dostunuzu bulmak için kedi sahiplendirme ilanlarını inceleyebilirsiniz.